تاریخ : 1399,دوشنبه 08 دي12:44
کد خبر : 380706 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

طرح ازدواج دانشجویی در شرایط کرونا

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در راستای تسهیل ازدواج دانشجویی با توجه به شرایط موجود از طرح ازدواج دانشجویی در شرایط کرونایی خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از مهر، حجت الاسلام مصطفی رستمی گفت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت در سفرها، نمی توان کارگاه‌های آموزشی ویژه زوج های دانشجو را در مشهد مقدس برگزار کرد، برای همین به دنبال یک طرح جایگزین هستیم تا هم جریان عمومی و ترویجی بحث ازدواج دانشجویی رخ دهد و هم حمایت لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه به زودی جزئیات طرح ازدواج دانشجویی در شرایط کرونایی اعلام می شود، افزود: در این طرح جشن‌های نمادین، کارگاه‌های آموزشی، مسابقات مجازی و موارد دیگر پیش بینی شده است که به زودی اعلام می شود.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها یادآور شد: در کنار این طرح قرار است چند اتفاق دیگر نیز در فضای ازدواج دانشجویی رخ دهد که می توان به طرح هم رسان، ترویج ازداوج آسان و تشکیل ستاد ملی ازدواج اشاره کرد.

حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی سرپرست مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پیش از این به راه اندازی سایت همرسان اشاره کرده بود و گفته بود: سایت همرسان یکی دیگر از اقدامات نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها در راستای تسهیل ازدواج دانشجویی است. مقرر شده برای ازدواج دانشجویان مرکز مناسبی در تمام دانشگاه ها با حفظ تمام دغدغه های خانواده ها ایجاد شود.

سرپرست مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: واسطان و مشاوران در سایت عضو می شوند و از دانشجویانی که شرایط ازدواج دارند، تست همسان سازی گرفته می شود و تست ها و اطلاعات آنها مجدد توسط مشاورین بررسی می شود و اگر اطلاعات مناسب بود، به خانواده ها برای اقدامات بعدی معرفی می کنند.