تاریخ : 1399,شنبه 27 دي14:07
کد خبر : 382752 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

بیانیه یک تشکل دانشجویی در مورد کشتار معدنچیان پاکستان توسط داعش

در قسمتی از این بیانیه آمده است: مردم پاکستان از ملتهای مبارز با استکبار و صهیونیسم هستند و در همه زمانها نظام جمهوری اسلامی ایران را حمایت کرده اند. این حادثه تروریستی در ایام ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش مصادف شده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هسته بین الملل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس در مورد کشتار معدنچیان پاکستان توسط داعش بیانیه ای صادر کرد.

متن نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد و ال محمد
هرکس صدای مظلومی را بشنود و او را یاری نکند مسلمان نیست (حضرت محمد ص)

در دنیای امروز ما گروههای تروریستی تکفیری در تمام دنیا پراکنده هستند و با نام ها و عنوانهای گوناگون جبهه النصره ،منافقین خلق ،فرقان ، طالبان ،احرارالشام ، بوکو حرام،داعش و نام های دیگر.

این گروههای تروریستی تکفیری دست نشانده شیاطین بزرگی چون  آمریکا و اسرائیل  هستند که با گاو های  شیرده ای همچون آل سعود و همفکرانش این گروه های تکفیری را  مورد حمایت قرار می دهند تا با بی ثباتی در غرب آسیا و خون ریزی و جنگ  به  خواسته های نا مشروع خود دست یابند.هر چند وقت یکبار ، عده‌ای از مردم بی دفاع و مظلوم در گوشه ای از دنیا به خاک و خون کشیده می شوند.

این گروههای تروریستی تکفیری به هیچ دین و آئینی اعتقاد ندارند و پایبند نیستند نه مسلمان می شناسند ،نه کلیمی می شناسند و نه مسیحی ،نه مسلمان شیعه می شناسند و نه مسلمان اهل سنت . شیوه عملکردی این گروههای تروریستی تکفیری تفرقه افکنی  میان مسلمانان  و ایجاد ترس و وحشت در بین مردم با قبیح ترین اعمال  است .

باز هم گروه تروریستی  تکفیری داعش  دست نشانده  استکبار جهانی امریکا و ارتجا منطقه رژیم غاصب صهونیستی که واپسین نفس های عمرش را میکشد دست های آلوده  خود را به خون مسلمانان اغشته کرد.

همه ی این ها نشاندهنده ترس گروه های تروریستی از نفوذ ایران در منطقه و وحدت مسلمانان میباشد و ترس آنها از افول اربابشان آمریکا و نوچه های آن هست آنها از هیبت جمهوری اسلامی واهمه ای غیر قابل توصیف دارند این گروه تروریستی تکفیری اینبار در غرب پاکستان ،ایالت بلوچستان ،شهر کویته رفتاری غیر انسانی و غیر اسلامی را مرتکب شد و یازده کارگر معدن مسلمان شیعه از قوم هزاره را در محل استراحتگاهشان به اسارت گرفتند و همه انها را با بی شرمی و گستاخی سر بریده اند و با وقاحت ، مسئولیت عمل ننگین و بی شرمانه خود را برعهده گرفته اند.

مردم پاکستان از ملتهای مبارز با استکبار و صهیونیسم هستند و در همه زمانها  نظام جمهوری اسلامی ایران را حمایت کرده اند .این حادثه تروریستی در ایام ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش مصادف شده است.

همه ی این ها نشان میدهد که آنها از شهید سلیمانی بیشتر از قاسم سلیمانی میترسند و به خیال خود میخواهند نسل شهید سلیمانی ،نسل آزادگی و جوانمردی و عشق و عطوفت و مبارزه با تفکر های غلط و فرق ضاله را از بین ببرند کما که نمیدانند که حاج قاسم یک مکتب بود و با شهید شدنش نطفه ی تفکر  اسلام ناب محمدی(ص) و دفاع از ولایت فقیه را در ذهن میلیون ها جوان کاشت.

همانطور که امام خمینی چنین فرمودنند: که یاران من در گهواره ها هستند اینبار ما جوانان ،کودک و پیر میثاق میبندیم با ولایت فقیه که گام دوم انقلاب را با نگاه به مکتب حاج قاسم که نشات گرفته از تفکر اسلام ناب محمدی(ص)هست را پیش ببریم و پایه گذاری های تمدن نوین اسلامی را بگذاریم و همچنین ضمن محکوم کردن این رفتار غیر انسانی و غیر اسلامی گروه تروریستی داعش ،نفرت خود را از تمام گروههای تروریستی تکفیری در سراسر جهان اعلام می کنیم و برای مردم شریف پاکستان و خانواده‌های شهدای این حادثه تروریستی طلب صبر و شکیبایی از خداوند مسألت می نماییم.

(هسته بین الملل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس)