تاریخ : 1399,یکشنبه 28 دي04:24
کد خبر : 382829 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

ائمه اطهار(ع) مناسبتی نیستند

منتظری با بیان این مطلب که شناخت و معرفت نسبت به اهلبیت (ع) از وظایف اساسی ما است، افزود: پیامبر (ص) می فرماید اگر کسی بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، غلامرضا منتظری شامگاه شنبه در نشست هم اندیشی سبک زندگی فاطمی با موضوع حضرت زهرا (س) الگوی زن پیشرفته اظهارکرد: حضرت زهرا (س) یک الگوی تمام عیار برای بانوان است.

وی افزود: الگو بودن حضرت زهرا (س) در چگونه زیستن و چگونه بودنش است و ما باید کتاب زندگی فاطمی را کامل، عمیق و دقیق مطالعه کنیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که ما نباید درگیر مناسبت ها بشویم، افزود: ائمه اطهار (ع) مناسبتی نیستند برای همه عصرها و همه نسل ها هستند.

وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی مسئول اصلی ترویج معارف اهلبیت (ع) در جامعه بوده و باید فعالیتش را به عنوان مدل الگویی پیاده کند و قطعاً رسانه هم استقبال خواهد کرد.

منتظری با بیان این مطلب که شناخت و معرفت نسبت به اهلبیت (ع) از وظایف اساسی ما است، افزود: پیامبر (ص) می فرماید اگر کسی بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.

وی ادامه داد: جاهلیت محدود به ۱۴۰۰ سال پیش نیست، امروز هم ممکن است به مرگ جاهلیت بمیریم اگر با امام زندگی نکنیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان این نکته که شناخت امام نقطه آغاز، بینش و نگرش ما مسیر حرکت را روشن می کند، تصریح کرد: شناخت امام باید عمیق و دقیق باشد و سطحی و روبنایی نباشد چون ثبات ندارد و متزلزل است.

وی تاکید کرد: دستگاه ها و سازمان های فرهنگی بستر شناخت مکتب فاطمی و علوی را فراهم کنند و رسانه و نگارش کتاب ها ابزاری برای تحقق این شناخت است.

منتظری با بیان اینکه ما باید در شناخت اهلبیت (ع) نگاه جامع و فراگیر داشته باشیم نه برشی، گفت: تصویری که امروز حتی بانوان ما از حضرت زهرا (س) دارند محصول نگاه برشی است.

وی ابراز کرد: اولین مناظرات علمی در تاریخ اسلام، خانه حضرت زهرا است و سخن ایشان در خصوص میراث علمی سعادتبخش دارد که جهان امکان ندارد دوباره آن را تکرار کند.