تاریخ : 1399,چهارشنبه 01 بهمن15:26
کد خبر : 383213 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

کولاک برف در راه استان البرز

مدیرکل هواشناسی استان البرز با بیان اینکه "نقشه‌های هواشناسی کولاک برف را برای استان نشان می‌دهد" گفت: دمای هوای استان البرز تا ۱۰درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ آرش بهاروند احمدی در گفت‌وگو با تسنیم در کرج، در مورد آخرین وضعیت جوی استان البرز با بیان اینکه طبق گزارش نقشه‌های هواشناسی هشدار هواشناسی سطح نارنجی هوا برای استان البرز صادر شده است اظهار داشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش بینی هوا از فعالیت سامانه ناپایدار بسیار سرد در منطقه البرز خبر می‌دهد.

وی با بیان اینکه این سامانه از چهارشنبه آغاز و تا جمعه ادامه دارد، افزود: منطقه اثر این سامانه، ارتفاعات شمالی و جاده‌های کوهستانی است.

مدیر کل هواشناسی استان البرز با اشاره به اینکه "نوع مخاطرات شامل بارش ساعتی برف، وزش باد شدید و لحظه‌ای، کاهش محسوس دما، کولاک برف و یخبندان می‌‌شود" بیان‌کرد: همچنین با کاهش 6 تا 10 درجه سانتیگراد روبرو خواهیم شد.

بهاروند احمدی با عنوان اینکه توصیه می‌شود از توقف در دامنه کوه‌ها به دلیل سقوط بهمن و بارش برف خودداری شود، تصریح کرد: صرفه جویی در مصرف نهاده‌های انرژی، فعالیت بتن ریزی و همچنین تجهیز خودرو به زنجیر چرخ از مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد.