تاریخ : 1401,دوشنبه 24 بهمن15:52
کد خبر : 461237 - سرویس خبری : صنفی آموزشی

پرونده ویژه تهاجم فرهنگی در دانشگاه؛

اجبار به بازنشستگی زودهنگام بخاطر افشای تهاجم فرهنگی به دانشگاه شریف/ چاوشی پا پس نکشید

جعفر آقایانی چاوشی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف که در گفتگوهای گذشته با وی به بررسی گوشه ای از تهاجمات فرهنگی در دانشگاه صنعتی شریف پرداختیم اما در روزهای اخیر در تماس های متعدد متوجه شدیم که مسئولین دانشگاه بخاطر این گفتگوها، وی را اجبار به بازنشستگی زودهنگام کرده اند. این اقدام مسئولین دانشگاه نیز با واکنش دکتر مهدی گلشنی از استادان با سابقه دانشگاه صنعتی شریف رو به رو شد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در طول اغتشاشات ماه های اخیر رسانه ها و شخصیت های مختلف درباره ابعاد مختلف آن حرف به میان آوردند اما درباره تهاجمات فرهنگی در دانشگاه ها اخبار چندانی شنیده نشد. یکی از دانشگاه هایی که خبرهای زیادی در ماه های اخیر از آن شنیده می شد دانشگاه صنعتی شریف بود به نحوی که از هیچ اقدامی حتی به کار بردن الفاظ رکیک و شعارهای جنسی دریغ نکرده و قصد داشتند ساحت دانشگاه به خصوص دانشگاه شریف را لکه دار کنند.

بیشتر بخو انید: چاوشی: دانشگاه شریف از کانون‌های اصلی تهاجم فرهنگی است

بیشتر بخوانید: چاوشی: در دانشگاه شریف از دانشجویان موجوداتی غرب گرا ساختند

از طرفی جعفر آقایانی چاوشی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف که در گفتگوهای گذشته با وی به بررسی گوشه ای از تهاجمات فرهنگی در دانشگاه صنعتی شریف پرداختیم در روزهای اخیر در تماس های متعدد متوجه شدیم که مسئولین دانشگاه بخاطر این گفتگوها، وی را اجبار به بازنشستگی زودهنگام کرده اند. این اقدام مسئولین دانشگاه نیز با واکنش دکتر مهدی گلشنی از استادان با سابقه دانشگاه صنعتی شریف رو به رو شد. اما باید توجه داشت با وجود چنین مشکلات و فشارهایی از جانب مسئولین دانشگاه آقایانی چاوشی همچنان موافق انتشار ادامه گفتگوی خود درباره تهاجم فرهنگی به دانشگاه صنعتی شریف با «خبرنامه دانشجویان ایران» است. از این رو در ادامه بخش آخر گفتگوی وی را می خوانید:

سوال: شما در قسمت های قبلی گفتگو از جذب فردی در گروه فلسفه علم گفتید که پذیرش نهایی اش  از سوی وزارت علوم ناکام ماند لطفا درباره چرایی ناکامی در این پذیرش بیشتر توضیح دهید؟

جواب: در جنجال رسانه ای که فرصت طلبان،  به دنبال عدم تایید جذب این محقق، براه انداختند و ماجرا را به مسائل نا مرتبط کشاندند، اصل قضیه، برای مردم ایران مغفول ماند. البته آقای دکتر جمالی در مقاله دقیق و مستند خود نشان داد که تخصص ایشان یعنی فلسفه هگل هیچ ربطی با فلسفه علم ندارد و این یک وصله ناجوری بود که رئیس سابق دانشگاه و معاونینش و با تلاش بی وقفه آقای آزادگان می خواستند برای منظور دیگری که همان تهاجمات فرهنگی بود، به گروه فلسفه علم بچسبانند.

با اینحال به علت  همین جو متشنج، ناشی از  غوغای سالاری  فرصت طلبان، حقایق ناگشوده ماند. اکنون که آن التهاب ها فرو کش کرده، من می توانم با آگاهی هایی که در دست دارم، بعد دیگر قضیه را برایتان باز گو کنم.

حال به اصل  ماجرا بر می گردم،  این بار من این پرسش را از شما می کنم: «آیا می توان به کسی که در اصول اخلاقی و بنیاد های فکری وسیاسی  با نظام ما اختلافات ریشه ای دارد، اطمینان کرد؟! »

قطعا پاسخ شما منفی خواهد بود. چرا که شما هم  مانند همه مردم شریف جهان، به این اصل انسانی پایبندید که « رسم عاشق نیست با یک دل دو دلبر داشتن». کسی  که قلبش با دشمنان نظام است و در پای اعلامیه های ضد ارزشی  آنان مهر تایید مینهد هر گز نمی تواند دلسوز کشورمان باشد و قطعا روزی عداوتش را علنی کرده و ضربه اش را به نظام خواهد زد. تاریخ ایران آکنده از فجایعی است که به دست  چنین افرادی صورت گرفته است ـ کسانی  که «یار دارا بودند و دل با سکندر داشتند ». به  همین خاطر نیز موضوع  جذب این شخص،  در همان روزهای اول، نگرانی  شدید چند استاد  دلسوز و متعهد در دانشگاه شریف را فراهم کرده بود.

به رغم این  مخالفت های   آشکار،  متاسفانه  در جلسه ای که برای جذب آقای آ.ا در دانشگاه شریف و با حضور رییس و معاونین و  مدیران  مرکزجذب دانشگاه، تشکیل شد، این جذب دستوری انجام شد. تنها مخالف رسمی این جذب  در آن جلسه فرمایشی، جناب حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی، نماینده ولی فقیه در دانشگاه بود. مشارالیه حتی نامه ای در مخالفت با جذب ایشان به رییس دانشگاه نوشت که به آن توجهی نشد. البته این جذب همانگونه که گفتم به علل متعدد، تنها جنبه صوری و تشریفاتی به خود گرفت، و وزارت علوم  به دلیل داشتن اسنادی در رابطه با این شخص، و احتمالا مشارکتش در فتنه سبز، هیچگاه  زیر بار این جذب  نرفت و آن را به رسمیت نشناخت.

سوال: لطفا به برخی از اعلامیه های فتنه گران سبز،  که امضای آقای آ.ا در پای آنهاست اشاره بفرمایید؟

جواب: پیش از ورود به  این بحث باید بگویم  فتنه سبز،  که آنهمه به کشور لطمه زد،  به گواهی مستندات مهمی که  اکنون در دست است، یک کودتا مخملی برای براندازی نظام  مقدس جمهوری اسلامی بود.  نکته اینجاست که آقای آ.ا نه تنها  یکی از طرفداران پر و پا قرص این فتنه  بود،  بلکه  فعالانه  نیز به تبلیغ آن  می پرداخت. از باب مثال  این شخص در یکی از  اعلامیه های  این فتنه، که در آن با کمال وقاحت جای ظالم ومظلوم عوض شده  است، مهر تایید نهاده  و نظام مظلوم جمهوری اسلامی  را با عناوین زشتی همچون  جنایت کار و کودتا گر با روش استالینی در سرکوب مردم معرفی می کند که  می توانید آن را عینا  در زیر ملاحظه کنید:

«جمعی از پژوهشگران و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری خارج از کشور با امضای بیانیه ای به نقد عملکرد آمریکا در مذاکرات اخیرش با ایران پرداختند و آن را نوعی سرپوش گذاردن بر سرکوبهای اخیر مردم بیگناه کشورمان توسط حکومتگران و چراغ سبزی به دولت    نامشروع کودتا در ایران دانستند. بنا به گزارش موج سبز آزادی، متن این بیانیه به شرح زیر است.

سرکوب خشونت بار تظاهرات مسالمت آمیز معترضان به نتایج انتخابات اخیر در ایران، همه ی پرده ها را از چهره ی خشن تمامیت خواهان ایرانی به کنار زد. شلیک مستقیم گلوله به سوی مردم و به خاک و خون کشیدن فرزندان کشور که افکار عمومی جهانی را تحت تاثیر قرار داد، تنها گوشه ای از این جنایات بود. افزایش مداوم فشار بر معترضان، استفاده از روشهای استالینی علیه زندانیان، و تهدید دانشگاهیان تنها مثالهایی از ادامه روند سرکوب در هفته ای اخیر است... »


 عکس فوق دلیل روشنی از ظلم های فتنه گران به مردم ایران است، اما آقای آ.ا همگام با تبلیغات مسموم  مافیای خبری غرب، در تلاشی آشکار جای ظالم و مظلوم را تغییر داده است!

اعلامیه 1: امضاکنندگان: 1. آ.ا، دانشجو دکترى، دانشگاه جانز هاپکینز... »: در اینجا باید اشاره کرد که این اعلامیه علاوه بر امضای آقای ا.ا متضمن امضای عده زیادی از مدال آوران المپیادهای علمی آن زمان است، همانهایی که به برکت رنجهای جانکاه کارگران و کشاورزان و خونهای به خاک ریخته شهیدان توانستند با فراغت بال به تحصیلات خود ادامه دهند و با تسهیلات همین دانشگاه شریف و یا دانشگاه های دیگر کشور،  به مراکز علمی بیگانه راه یابند. اکنون اما، بجای آنکه برای قدر دانی از ولینعمتان خود به میهن عزیز باز گردند و بر آلام  آنها  مرهم نهند به سپاه کفر پیوسته،   و پنجه برچهره زیبای ایران عزیز می زنند،  تا در انظار جهانیان آن را زشت جلوه دهند. این است قصه پر غصه کسانی که بدون هیچگونه انگیزه دینی و عرق ملی پرورش یافته و به کشور های بیگانه روان شده اند.

اعلامیه2: در این اعلامیه که امضای اول آن باز هم متعلق به آقای آ.ا است از یکی از مجرمان نشانه دار  فتنه سبز یعنی محمد رضا جلایی پور دفاع شده و به دروغ  از او یک نخبه علمی ساخته است. متن این اعلامیه از قرار زیر است : «... در این میان «محمدرضا جلائی پور» عزیز او که تا دیروز عکسش به عنوان رتبه اول کنکور سراسری، زیبنده روزنامه ها بود و کارگزاران فرهنگ همین خاک بر گردنش مدال طلای نخست المپیاد ادبی کشور را آویخته بودند و هم اکنون نیز مشغول به پایان رساندن رساله دکتری جامعه شناسی خود در یکی از معتبرترین دانشگاههای جهان، آکسفورد، است و خانواده اش مهد پرورش سه شهید انقلاب اسلامی  است امروز عکسش را باید برای آب و تاب دادن به خبرهای دادگاه براندازان مخملی ببینیم ...(برای رد این ادعای دروغین، رجوع شود به مقاله «نخبه سازی از یک متهم امنیتی / محمد رضا جلایی پور» در سایت خبری زیر : https://www.mashreghnews.ir/news/850501/%D9%86%D8%AE%D8%A8%D9%87-tt