گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 374271

آقای حجاریان! اینهمه تناقض‌گویی

یک کانال اصلاح‌طلب متنی را منتشر و در آن به « تناقض‌گویی‌ها و مواضع متشتت » آقای سعید حجاریان به شدت انتقاد کرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»به نقل از تسنیم، یک کانال متعلق به سردبیر نشریه صدا در مطلبی از آقای افشین حکیمیان که او را از همراهان کانال خود عنوان کرده، خطاب به آقای سعید حجاریان انتقاداتی را وارد کرده و از تناقض‌گویی‌های او گلایه کرده است. در بخشی از این نوشته آمده است:

آقای حجاریان! اینهمه تناقض‌گویی

سعید حجاریان را چه می‌شود؟ چرا بر یک ایده استوار نمی‌ماند؟ چرا در تشتت و تناقض‌گویی گرفتار آمده است؟

تغییر راهبرد اصلاح‌طلبان برای 1400 و اقرار به انسداد رادیکالیسم؟

از میل و اراده‌ او به « تقریر حقیقت » چندی نگذشته، از لوله‌کشی آب تهران توسط مهندس بازرگان در زمانه‌ی خفقان عهد پهلوی بهانه می‌جوید تا تنها راه ممکن برای سیاست‌ورزی را در « تقلیل مرارت» بجوید.

 از میل به تعیین تکلیف و تعیین حد و مرزهای مشخص و معین برای اصلاح‌طلبی اندی نگذشته؛ خود را به آب و آتش می‌زند که تعریفی دست‌وپا کند برای اصلاحات در شکل و گونِ طیفِ پر طول و درازِ « از لبه وضع موجود تا لبه دگرگونی».

 از یقین به اینکه « اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان دیگر نمی‌توانند همزمان روی دو صندلی بنشینند و هم این باشند و هم آن» تا شک و تردید در امکان از قوه به فعل در آمدن مرام و مسلکِ چنین پروژه‌ای و اظهار اینکه اگر چنین پروژه‌ای را پروژه‌ی انفعالی بنامند، چندان هم از حقیقت دور نگفته‌اند.

از اعتماد به نفس کامل بر اینکه اگر بر رویکرد « تقریر حقیقت » برچسب تندروی زدند، چندان حرجی نیست تا توصیه به همایون شجریان که از نقش « صدای خس و خاشاک » بودن پرهیز کند و راه را « آهسته و پیوسته»  بپوید.


 از اصرار و ابرام بر اینکه اصلاح‌طلبی آنی نیست « که به هر قیمت خود را درون بازی ازپیش‌تعیین‌‌شده سیاست پرتاب می‌کند« تا تأییدی بر ورود به حکومت از تاریخ  اسلام جستن که »چون به دستگاه وارد شد، توانست قدری از تبعیض‌ها بکاهد و حتی از جانب امام حمایت شد» .

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری