گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 400751

همه چیز در مورد ملکه بیت‌ها، بیت کوین

به طور کلی با توجه به اهمیت خرید و فروش بیت کوین در بازار های مالی و قیمت روز افزون آن پیشنهاد می کنیم که با تخصص کافی وارد عرصه خرید و نقل و انتقالات آن شوید تا درصد هرگونه ریسک را کاهش دهید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، بدون شک شما هم از بازار ارزهای دیجیتال آگاه هستید و راجب آن چیزهای بسیار زیادی شنیده اید. پادشاه یا ملکه اصلی این ارزها بیت کوین نام دارد و همانطور که می دانید بازار خرید و فروش بیت کوین این روزها حسابی داغ است.

اما اگر راجب آن چیزی نمی دانید اصلا نگران نباشید، در این مقاله از https://arzinja.info  قرار است که از سیر تا پیاز نحوه عملکرد تا اهمیت خرید و فروش بیت کوین را برای تان شرح دهیم.

ارز دیجیتال یا cryptocurrency چیست؟

شاید برای شروع بهتر باشد که اصلا بدانید ارز دیجیتال چیست و چه استفاده ای دارد. ارز دیجیتال در واقع شکل دیگری از پول محسوب می شود که به صورت دیجیتال و بر پایه علم رمزنگاری می باشد که از طریق مصرف برق به شدت بالا تولید شده و به وجود آمده اند.

همه چیز در مورد ملکه بیت‌ها، بیت کوین

این ارزهای دیجیتالی حاصل محاسبات پیچیده ریاضی و رمز گذاری هایی با رایانه های قوی هستند.

یکی از اصلی ترین ویژگی های ارزهای دیجیتال که آن ها را از سایر ارزهای معمولی متفاوت می کند، غیر متمرکز بودن آن هاست. منظور از غیر متمرکز بودن این است که این ارزها هیچ گونه پشتوانه بانکی یا سازمانی ندارند و در واقع به طور کامل توسط مردم کنترل می شوند، بنابراین معمولا تورمی ندارند.

شما می توانید به راحتی ارزهای دیجیتال را بدون هیچ واسطه ای برای فرد دیگری ارسال کنید و در این راه هیچ نیازی به حساب های بانکی یا خدمات سازمانی نخواهید داشت.

کریپتوکارنسی ها به روش ها و راه های متفاوتی تولید می شود. برخی از آن ها به صورت ماین شده از قبل روی شبکه وجود دارند و بعضی از آن ها هم مثل بیت کوین با روند استخراج یا اصطلاحا ماینینگ ایجاد می شوند.

فناوری بلاک چین چیست؟

اکثر کریپتوکارنسی ها از فناوری به نام بلاک چین استفاده می کنند که این ویژگی به شما این قابلیت را می دهد که بتوانید بدون توجه به حضور یا عدم حضور افراد در شبکه، تراکنش تمام آن ها را ببینید.

چرا ارز دیجیتال؟

یکی از مشکلات اصلی موجود در سیستم های ارزی متمرکز، مشکل اعتماد به شخص سومی مانند نهادها یا بانک ها برای دخیره و نگهداری پول های تان است. با استفاده از ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین، مشکل اعتماد و تقلب در ارزها برای نخستین بار حل شد.

بنابراین دیگر نیازی به وجود سیستم های بانکی برای انتقال و نگهداری ارز احساس نمی شد و ارزهای دیجیتال انقلاب بزرگی در صنعت مالی و بانکی به شمار آمدند.

بیت کوین، ملکه اصلی ارزهای دیجیتال

بیت کوین از دسته قدیمی ترین کوین هایی محسوب می شود که شهرت آن زبان زد همه شده است. در واقع بیت کوین از محرک های اصلی محسوب می شد تا جریان متمرکز سازی پول با سیستم غیر متمرکز جایگزین شود.

این ارز دیجیتال بیش از ده سال پیش برای اولین بار در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو ساخته و عرضه شد و هم چنان بعد از گذشت سال ها هنوز هم در رتبه اول ارزهای دیجیتال قرار دارد و محبوبیتش را حفظ کرده است.

جالب است بدانید که ماهیت این فرد همچنان ناشناخته است و هیچ اطلاعاتی از او منتشر نشده  که احتمالا به دلایل امنیتی و جانی صورت گرفته زیرا بیت کوین به اندازه ای محبوب شده است که بتواند سیستم مالی و بانکی قدیمی را کاملا متحول کند و رقیب اصلی آن باشد.

شما با وجود بیت کوین می توانید از آن برای خریدها یا سفارشات آنلاین استفاده کنید و به علاوه  بتوانید روی آن برای برنامه های آینده یا سرمایه گذاری های طولانی مدت، حساب کنید.

شما با استفاده از این ارز دیجیتال قادر خواهید بود تا بدون هیچ محدودیتی در سراسر جهان خرید کنید یا نقل و انتقالات انجام دهید.

همه چیز در مورد ملکه بیت‌ها، بیت کوین

گروه ها و دسته های حاضر در سیستم بیت کوین

استخراج کننده ها یا ماینرها: افرادی هستند که وظیفه تولید و استخراج بیت کوین را بر عهده دارند.

توسعه دهنده ها یا developer ها: این گروه از افراد غالبا  برنامه نویس ها و داوطلبانی هستند که برای بهبود و توسعه بخش نرم افزاری بیت کوین فعالیت می کنند.

نود های شبکه: در واقع همان ابزار و دستگاه هایی هستند که به شبکه اتصال دارند.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

احتمالا شرح دادن نحوه خرید و فروش بیت کوین یا انتقال آن با مثال، برای درک مفهومش خیلی راحت تر باشد بنابراین با ذکر یک مثال آن را برای تان توضیح می دهیم.

تصور کنید که شما قصد دارید تراکنشی در شبکه انجام دهید و دو واحد بیت کوین برای دوست تان ارسال کنید. در اینصورت شما باید به عنوان اولین قدم درخواست تان را به شبکه ارسال کنید.

نود ها یا دستگاه هایی که در بخش قبلی توضیح دادیم، درخواست شما را دریافت کرده و آن را به سایر نودهای اطراف شان ارسال می کنند و همزمان صحت و درستی تراکنش شما را آنالیز می کنند.

دلیل این آنالیز جلوگیری از تراکنش های ناقص است. مثلا اگر موجودی شما از دو واحدی که می خواهید ارسال کنید کمتر باشد، این تراکنش ناقص یا معیوب شناسایی می شود و انجام نمی گیرد.

به این ترتیب یک بار توسط موجودی و یک بار هم توسط آنالیز شبکه، سابقه تراکنش های قبلی تان بررسی و در صورت تایید درخواست شما انجام می شود.

باید اشاره کنیم که از مزایای اصلی بیت کوین همین آنالیز هاست که باعث می شود شما از خرج کردن دوباره در امان باشید و احتمال تقلب در جا به جایی ها در شبکه به کمترین مقدار خودش برسد.

 

منظور از استخراج یا ماین کردن بیت کوین چیست؟

هدف استخراج کننده های شبکه در کنار حفظ امنیت، دسترسی پیدا کردن به بیت کوین هایی است که هنوز استخراج نشده اند.

در واقع پول ساز بودن این شبکه برای ماینرها در صورتی است که بتوانند به سیستم مرکزی، بلاک جدیدی اضافه کنند و بهتر است بدانید که برای جلوگیری از تقلب یا به وجود آمدن مشکلات، فقط ماینرها حق دارند که بلاک جدید ایجاد کنند.

سیستم بیت کوین را دارای یک دفتر اصلی در نظر بگیرید که تمام تراکنش ها در آن ثبت می شود. هر 2500 تراکنشی که ثبت می شود، یک بلاک جدید به این دفتر اضافه می کند.

طراحی سیستم این ارز دیجیتالی به صورتی است که یک مسئله پیچیده ریاضی را توسط تابع ایجاد می کنند و استخراج کننده هایی که زودتر آن را حل کنند می توانند یک بلاک جدید به این دفتر اضافه کنند و در اضای آن پاداش بگیرند.

کنترل بیت کوین

ارزهای معمولی در سراسر جهان توسط سازمان ها و دولت ها کنترل می شود اما تفاوت اصلی بیت کوین در این است که توسط هیچ سازمان یا نهادی کنترل نمی شود و تنها اداره کننده آن خود مردم هستند. بنابراین شما شاهد تورم های همیشگی و رایج نخواهید بود.

 

اهداف بیت کوین

احتمالا از خودتان بپرسید که هدف ایجاد و توسعه این ارز دیجیتالی چیست و چه علتی باعث شده که خرید و فروش بیت کوین همچنان در صدر فعالیت های مالی برخی افراد باشد؟

همانطور که برای شما از ضعف سیستم های مالی متمرکز گفتیم، حتما حدس می زنید که هدف اصلی بیت کوین چیست. دخیره، نگهداری و جا به جایی امن پول از اصلی ترین اهداف این ارز می باسد.

بیت کوین به شما این امکان را می دهد که به طور کامل کنترل پول تان را در دست بگیرید. شما فقط در صورت استفاده از رمزهای عبور خاصی که اصطلاحا کلید خصوصی نامیده می شوند و مخصوص خودتان است می توانید پول جا به جا کنید یا آن را برای مصارف مختلف خرج کنید.

همه چیز در مورد ملکه بیت‌ها، بیت کوین

نحوه ارزش و قیمت گذاری بیت کوین

احتمالا برای تان سوال باشد که چه چیزی ارزش این ارز را تعیین می کند یا چه عاملی هنگام خرید و فروش بیت کوین برایش قیمت دقیقی تعیین می کند.

در سیستم ارزش گذاری این ارز، همه چیز به سیستم عرضه و تقاضا مربوط می شود. در واقع چیزی شبیه ارزش گذاری طلا در بازار های جهانی است که به تقاضای مردم بستگی دارد.

به طور مثال اگر مقدار بیت کوین های عرضه شده بیشتر از حد در خواست افراد در شبکه باشد قیمت و ارزش آن تا حدی پایین می آید تا دوباره میزان عرضه با تقاضا برابر شود.

البته بیت کوین ها دارای یک ارزش پایه هم هستند که با توجه به هزینه و دستمزد ماینر ها و وضعیت کلی شبکه و سیستم این ارز تعیین و قیمت گذاری می شود و با استفاده از ابزاری مانند ماشین حساب ارز دیجیتال قادر خواهید بود از ارزش یا سود استخراج آن با خبر شوید.

اگر نمی دانید که این مبدل چیست و چطور کار می کند، در ادامه با وب سایت اینترنتی صرافی ارزینجا همراه باشید تا آن را برای تان به طور کامل معرفی کنیم.

 

چگونه از سود و مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال آگاه شویم؟

وبسایت ها و پلتفرم های متفاوتی وجود دارند که خدمات مختلفی برای ارزهای دیجیتال ارائه می کنند اما ماشین حساب ارز دیجیتال مبدلی است که به شما کمک می کند تا در مورد تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر یا حتی سود آوری های آن ها با خبر شوید و در راه خرید و فروش بیت کوین یا ارزهای رایج دیگر به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

در این مورد هم مانند هر نوع مبدل دیگری واحد ارز ورودی و مبلغ آن را تعیین می کنید و با مشخص کردن واحد ارز خروجی، از قیمت روز آن مطلع می شوید.

جمع بندی

به طور کلی با توجه به اهمیت خرید و فروش بیت کوین در بازار های مالی و قیمت روز افزون آن پیشنهاد می کنیم که با تخصص کافی وارد عرصه خرید و نقل و انتقالات آن شوید تا درصد هرگونه ریسک را کاهش دهید.

امیدواریم که این مطلب برای تان مفید و کاربردی بوده باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری
 • نظرسنجی

  از بین شبکه‌های اجتماعی داخلی، از کدام یک بیشتر استفاده می‌کنید؟

  آی‌گپ
  روبیکا
  سروش
  ایتا
  بله
  سایر برنامه‌ها
  مشاهده نتایج