تاریخ انتشار: دوشنبه 1401/11/03 - 11:49
کد خبر: 458842

چرخش ۳۶۰درجه نمایشگر گوشی جدید تاشوی سامسونگ

چرخش ۳۶۰درجه نمایشگر گوشی جدید تاشوی سامسونگ

نمونه‌جدید نمایشگرهای گوشی‌های تاشوی سامسونگ می‌تواند ۳۶۰ درجه بچرخد. این مدل گوشی جدید در نمایشگاه «سی ای اس ۲۰۲۳» به نمایش درآمده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از همشهری، جان لوکاس سخنگوی شرکت گفت که نمایشگر «فلکس این اند اوت» (Flex In & Out) می‌تواند ۳۶۰ درجه بچرخد، به این معنی که می‌توان آن را به سمت داخل و خارج تا کرد.

علاوه بر این، نمایشگر با طراحی لولای متفاوتی عرضه می‌شود که ظاهرا چین کمتری روی صفحه نمایشگر ایجاد می‌کند. دلیل آن این است که این لولا که به دلیل شکل و فرم آن «لولای قطره‌ای آب» نام گرفته، این لولا به صفحه نمایشگر اجازه می‌دهد شکل شل‌تری مانند قطره آب به خود بگیرد. این لولای ظریف‌تر همچنین فشار کمتری به نمایشگر وارد می‌کند.

سامسونگ

این اولین بار نیست که «سامسونگ »نمونه اولیه «Flex In & Out» را با طراحی که در همه جهت‌ها می‌جرخد،  در نمایشگاهی در معرض دید  مردم می‌گذارد. سایت «تامز گاید» گزارش می دهد که در سال ۲۰۲۱، یک نمایشگر «Flex In & Out» نیز در نشست بین المللی کره جنوبی برای نمایش اطلاعات (IMID) ظاهر شد. با این حال، رویکرد متفاوت بود، و صفحه نمایش مانند یک حرف « S» با بخش‌های متعدد تا شد. از زمان ارائه گوشی «گلکسی زد فولد ۴» (Galaxy Z Fold ۴) که در اوت ۲۰۲۲ عرضه شد، خط تولید گوشی‌های تاشوی سامسونگ همچنان از نمایشگرهایی استفاده می‌کند که فقط در یک جهت صاف می‌شوند.