تاریخ انتشار: سه شنبه 1402/06/21 - 22:05
کد خبر: 481587

درخواست سرمربی تیم ملی از رئیسی درباره ورزشگاه آزادی/ ۳ نکته مهم قلعه‌نویی درباره بازی ایران و آنگولا

درخواست سرمربی تیم ملی از رئیسی درباره ورزشگاه آزادی/ ۳ نکته مهم قلعه‌نویی درباره بازی ایران و آنگولا

سرمربی تیم ملی: می خواهم یک مطلبی را بگویم و خواهشم این است که آقای رئیسی نگاه ویژه ای به ورزشگاه آزادی داشته باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، امیر قلعه نویی بعد از پیروزی 4 بر صفر مقابل آنگولا در نشست خبری اظهار داشت: می خواهم یک مطلبی را بگویم و خواهشم این است که آقای رئیسی نگاه ویژه ای به ورزشگاه آزادی داشته باشد.

*ورزشگاه آزادی آبروی ورزش و فوتبال ما است

وی افزود: این ورزشگاه مظهر ملی ما است. یکی از ورزشگاه‌های کامل دنیا است اما متأسفانه نزدیک 40 و خورده‌ای سال است که فقط از آن استفاده می‌کنند. عسکریان آمده و تلاش می‌کند تا اینجا را بازسازی کند اما بودجه این ورزشگاه خیلی مهم است. این ورزشگاه آبروی ورزش و فوتبال ما است. شخصی مثل عسکریان آمده و تلاش می‌کند اینجا را شکیل و بازسازی کند. نیاز است که نگاه ملی داشته باشیم. هم آقای منظور عزیز و همچنین آقای رئیسی باید توجه داشته باشند. نگاه‌شان به این پروژه، ابرپروژه باشد، نگاه ملی باشد که ان‌شاءالله هر چه زودتر چه دریاچه ورزشگاه آزادی، چه سالن‌‌هایش، چه ورزشگاهش، چه محوطه‌اش و حتی فضای سبزش رسیدگی شود. فضای سبز اینجا در حال خشک شدن است. هر مسئولی که وظیفه‌اش است باید کمک کند تا این ابرپروژه و این سرمایه ملی نابود نشود و واقعاً هم شرکت توسعه و تجهیز شهامت داشته که این کار را شروع کرده است ولی نیاز دارد که از نظر بودجه تأمین شود.

*بازی با آنگولا 3 نکته مهم داشت

سرمربی تیم ملی افزود: در مورد بازی هم باید بگویم کیفیت زمین خیلی خوب نبود. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده اما شرایط زمین خوب نبود. ولی ما بازی را خیلی خوب شروع کردیم. سه گل هم زدیم ولی بعد از گل تا حدودی بازیکنان بی‌انگیزه‌تر شدند. طبیعی است هم شرایط زمین خوب نبود، هم وقتی که شما 3 گل می‌زنید این نگرش به وجود می‌آید که انرژی کمتری بگذارید. این بازی 2-3 نکته مهم داشت، اول اینکه گل نخوردیم و کلین‌شیت کردیم، شهریار مغانلو هم اولین گلش را زد، آقای مرادمند اولین بازیش بود اینها نکات خیلی خوبی در این بازی بود اما توقع ما خیلی بهتر و بیشتر از این و با انگیزه‌تر باشیم در مجموع از نتیجه راضی هستیم اما در دقایقی از بازی سرعت و ریتم تیمی را نداشتیم اما فاصله طولی و عرضی چه در ساختار دفاع و چه در ساختار حمله خوب بود اما نیاز داریم بهتر از این باشیم.

قلعه‌نویی در مورد اینکه چرا رضا اسدی با تیم ملی کارش را ادامه نداد، گفت:‌ قبلاً اعلام شده است.

*باید در هر شرایطی ساختار تیم را حفظ کنیم

وی در مورد اینکه در نیمه اول 3 گل زدید ولی در نیمه دوم آیا تغییر استراتژی داشتید و ما واکنش‌های شما را نسبت به محمد محبی و سامان قدوس دیدیم که از بازیکنان می‌خواستید که انگیزه بیشتری برای گلزنی داشته باشند، عنوان کرد: بازیکنان بعد از اینکه گل سوم را زدند بی‌انگیزه‌تر شدند. در نیمه اول هم این مسئله مشهود بود پس به اسم بازیکن این ربطی ندارد. این یک چیز طبیعی است اما این نگرش باید عوض شود. باید به سمتی برویم که در هر شرایطی ساختار تیم را حفظ کنیم. چه در حمله و چه در دفاع، سرعت بازی را بالاتر ببریم. بعد از بازی هم با آقای آنتونیو (مانیکونه) و دیگر همکاران راجع به این مسئله صحبت کردیم. روند خوبی داریم، راه خوبی داریم، ولی باید پیشرفت کنیم و بهتر از این باشیم. بازیکن خاصی نبود همه آنهایی که به زمین رفتند  تلاش کردند که بهترین عملکرد و کیفیت‌شان را داشته باشند اما طبیعی بود هم زمین خراب بود، هم چند روز دیگر بازیکنان ما بازی دارند به همین خاطر برای حفظ سلامتی‌شان در مقابل شرایط زمین از خودشان مراقبت می‌کردند اما من در کل این مسئله را قبول دارم که شما گفتید.

* به جای بهانه جویی باید تلاش مان را بیشتر کنیم

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه تیم ملی زمین تمرین مناسبی ندارد، زمین چمن ورزشگاه آزادی هم کیفتش را از دست داده و اگر سرمربی قبلی تیم ملی بود نسبت به این مسئله به شدت معترض می‌شد، انتظارات از شما زیاد است با این امکاناتی در تیم ملی دارید چه دستاوردی برای تیم ملی می‌توانید متصور شوید، گفت: من دنبال بهانه‌جویی نیستم. در هر تیم باشگاهی هم بود یا شرایط جدول‌شان خوب نبود یا پول نداشتند. اما بهانه‌جویی نمی‌کردم. با شرایط موجود وقتی مسئولیت قبول کردید هر آنچه در توان داریم باید انجام بدهیم. الان شرایط فوتبال مملکت شرایطی که آنطور که همه می‌خواهیم نیست. خود من هم دوست دارم باتیم‌های قوی‌تر بازی کنیم. نامه هم زده‌ام و درخواست کتبی هم موجود است اما دو مشکل داریم یکسری مشکلات ارتباطی است که باید از قبل برنامه‌ریزی می‌شد و اینکه اصلاً پول نداریم. پس با همین شرایط زمین بد و زمین مسابقه بد به جای بهانه‌جویی باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم.

* من هم خیلی دوست دارم با آلمان بازی کنیم

وی افزود: اما رقبای ما پیشرفت‌های آنچنانی داشتند با تیم های بزرگتر بازی کردند ما هم خیلی دوست داریم این کار را بکنیم نامه‌اش هم موجود است. ولی هم آقای تاج، هیأت رئیسه، آقای نبی، دبیرکل همه به دنبال این هستند که بهترین بستر را برای ما آماده کنند. اما با این شرایط وقتی شما تحریم هستید و پول داده نمی‌شود به جای بهانه‌جویی باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم و در جاهای دیگر بتوانیم جبران کنیم و در داخل زمین بتوانیم کمبودهای‌مان را جبران کنیم. ان‌شاءالله شرایط هم خوب شود چه از نظر مالی، چه از نظر زیرساختی، چه از نظر مسائل دیگرکه ما هم بتوانیم با تیم‌های بهتری بازی کنیم من هم خیلی دوست دارم با آلمان بازی کنم. همانطور که در گذشته فرصت پیش آمد و با مکزیک بازی کردم.

*انتقادی که تخریب کننده باشد به درد نمی‌خورد

قلعه‌نویی تأکید کرد: الان هم دوست دارم اما این شرایط مملکت ما است. باید با این شرایط کار کنیم اینکه بگوییم این نیست، آن نیست، همین مسائل را داخل زمین می‌بریم. در باشگاه‌ها هم بود همین وضعیت بود. نه پول بود به غیر از 2-3 باشگاه، بقیه باشگاه‌ها شرایط مالی خوبی نداشتند. بعضاً در شرایط جدول هم خوب نبودند ولی ما به جای آن تلاش کردیم. الان هم همه با هم کمک کنیم شما کمک کنید. انتقاد نقدی هست بگویید. از شما ممنون می‌شوم اما انتقادی که تخریب کننده باشد به درد نمی‌خورد. بیایید کمک کنیم دست به دست هم بدهیم وظیفه ما این است که مردم را خوشحال کنیم تا لحظه‌ای هستیم. امیدوارم این اتفاق مهم هم بیفتد چون مردم ایران جزو بهترین شریف‌ترین و نجیب‌ترین مردم است و حق‌شان است که هم زندگی بهتری داشته باشند و هم آرامش داشته باشند و هم بتوانیم از طریق فوتبال این مردم را خوشحال کنیم.

*از وقتی که آمدم، بیش از 40 بازیکن در تیم ملی بازی کرده‌اند

وی در مورد اینکه میانگین سنی تیم ملی بالا است و در همه بازیکنان هم فقط به بازیکنان اصلی اعتماد می‌شود، آیا بهتر نبود به بازیکنان دیگر بیشتر میدان داده می‌شد، عنوان کرد: سؤال، سؤال خوبی است. شما به استقلال اشاره کردید من روزی که به استقلال آمدم 12-13 بازیکن بزرگ رفتند و رفتم از امیدها، امیرحسین و پیروز قربانی، وحید طالب‌لو، انصافی را آوردم. آن موقع زمان کافی داشتیم اما تا جام ملت‌های آسیا 3-4 ماه بیشتر زمان نداریم. پس باید شاکله تیم و آن نفراتی که می‌خواهیم در جام ملت‌ها استفاده کنیم از الان شناسایی کنیم. از روزی که من آمدم بیش از 40 بازیکن در تیم ملی بازی کرده‌اند، آمار خیلی بالایی است. امروز صالح حردانی، مرادمند و دانشگر اضافه شدند.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
تایم‌لپس دیدنی از جشن امام رضایی‌ها +فیلم
فردا آخرین مهلت ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه پیام نور
جزئیات پذیرش دانشجو در موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم
نظر وزیر کشور درباره تعطیلی شنبه‌ها
پیشنهاد وسوسه‌انگیز به بیرانوند! +فیلم
دیدار مهم روسای جمهوری ایران و آذربایجان
مهمانان ویژه امروز رئیس جمهور با اسباب‌بازی ‌هایشان آمده‌اند +فیلم
معبر کولبری مجاز بازگشایی می شود + جزئیات
زمان پرتاب ماهواره‌بر قائم۱۰۵ سپاه اعلام شد
معرفی برترین هتل‌های مشهد
تعطیلات زمستانی برای دانش‌آموزان؟!
حضور حسن یزدانی در اردوی تیم ملی کشتی آزاد
شوک به استقلال؛ محکومیت ۴ میلیاردی آبی‌ها
تجلیل ایران از عربستان
اینجا دانشگاه مینه‌سوتا آمریکاست +فیلم
شست و شو ضریح حرم مطهر رضوی به مناسبت ولادت امام رضا (ع) + فیلم
سومی لیگ به اندازه یک جام ارزش دارد!
یک ادعا درباره مذاکرات ایران و آمریکا در هفته گذشته
اعتراف مجری اینترنشنال درباره کارفرمایش! +فیلم
بازار سرمایه چرا صعودی نمی‌شود؟
زنگ خطر بیخ گوش استقلال و پرسپولیس
نظرسنجی
بنظر شما باتوجه به حوادث اخیر فلسطین چقدر احتمال فروپاشی رژیم صهیونیستی وجود دارد؟
مشاهده نتایج
go to top