تاریخ انتشار: یکشنبه 1403/02/23 - 01:04
کد خبر: 504323

رحیم‌پور ازغدی:

با زنان زیبایی که اهل فرزندآوری نیستند ازدواج نکنید

با زنان زیبایی که اهل فرزندآوری نیستند ازدواج نکنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: قرمزترین خط قرمز خدا حقوق زن و کودک است. بنا به گفته امام رضا (ع)، خدا در آنجا که حقوق و عواطف زن و کودک نادیده گرفته شود، خشمگین می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، امروز ۲۰ اردیبهشت ماه در همایش ملی رویش امید که در تالار قدس حرم رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امام رضا (ع) در ۴۷ سالگی پدر شدند، به حدی که برخی از جریان‌های انحرافی شیعه متلک به حضرت می‌انداختند که چرا بچه‌دار نمی‌شوید. کم‌فرزندترین امام، امام رضا (ع) و بیشترین فرزند را پدرشان موسی‌بن جعفر (ع) با ۳۰ فرزند داشتند که هر دو دلایل سیاسی اجتماعی داشته است. امام رضا (ع) باید در شرایط خاصی فرزند به‌دنیا می‌آوردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: از موسی‌بن جعفر ۳۰ فرزند نام برده شده که این موضوع نیز وجه سیاسی تربیتی داشته است. بیشترین امام‌زاده‌ها مربوط به امام موسی‌بن جعفر (ع) هستند.

رحیم‌پور ازغدی تشریح کرد: فرزندآوری و فرزند نیاوردن، هردو وجه سیاسی تربیتی دارد. یکی از موانعی که بعضی جریان‌های وابسته نوشتند، این است که نمی‌دانیم بچه آوردن اسلامی است یا نیاوردن آن. گاهی که نیاز به فرزندآوری بود، برای آن آیه و حدیث آوردید و همچنین زمانی که می‌خواستید بچه نیاورند با آیه و حدیث حرف زدید.

وی در ادامه گفت: ما آیه و حدیث به نفع فرزندآوری و هم به نفع کنترل جمعیت داریم که هردو درست است. حکم شرعی روی فعل جسمانی نمی‌آید بلکه روی عنوان مانند هر فعل دیگری‌ می‌آید؛ مثلا ما جنگ خوب و جنگ بد داریم؛ هر فعل بر اساس انگیزه و آثاری که دارد، روی آن حکم شرعی می‌آید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کاهش رشد جمعیت تشریح کرد: اکنون خیلی جوامع در دنیا، دنبال راهکارهایی برای این موضوع که رشد جمعیت متوقف و یا منفی شده، هستند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: اینکه می‌گویند بچه نیاورید الا اینکه بدانید درست تربیت می‌شود، اشتباه است. چه کسی می‌داند فرزندش قطعا درست یا اشتباه تربیت می‌شود. ما دو مبحث فرزندآوری و تربیت درست فرزند داریم، دو مستحب اینجا است. در اسلام کمیت و کیفیت فرزند مهم است. ما نمی‌دانیم فرزند صالح یا فاسد می‌شود و بستگی به رعایت حقوق دارد.

وی در رابطه با اهمیت و ارزش فرزندآوری تصریح کرد: برای شب بیداری فرزند، تغذیه، مریض شدن، زمان شیردهی آن و... غیر از اینکه غریزه مادری بوده، یک عمل مقدس است. اگر مادر حین زایمان از دنیا برود، شهید حساب می‌شود. مادر و پدر مجاهد هستند؛ پدری که تلاش برای فرزندآوری و مراقبت از فرزند و همسر خود دارد و مادری که مادری می‌کند، هر لحظه در حال تقرب به خدا هستند. غیر لذت پدر و مادری، لذت اخروی در انتظار پدر و مادر است.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به سیاست کنترل جمعیت، اظهار کرد: گاهی اوقات اتفاقاتی می‌افتد که متاسفانه ما دیر متوجه آن می‌شویم. اشتباهی که ما کردیم در اصل قضیه سیاست نبود، در ادامه آن حکم بوده است. اصل قضیه تعادل است. به همان دلیلی که انسان خلق شد، انسان‌های بیشتری باید متولد شوند ولی واجب دوم تعلیم و تربیت آنان است. در مفاهیم اسلامی هم تعداد فرزند و هم شیوه تربیت آن مهم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تشریح کرد: تمام ادیان الهی دعوت به فرزندآوری کردند، هم‌چنین روایاتی داریم که می‌گوید با زنان فرزندآور ازدواج کنید، گاهی زنانی هستند زیبا اما اهل فرزندآوری نیستند. یک سبک زندگی غربی، براساس راحتی و لذت شکل گرفته که می‌گوید ازدواج نکنید و بچه نیاورید زیرا سخت است.

وی بیان کرد: این سبک زندگی غربی می‌گوید نیاز جنسی خارج از خانواده تامین شود و بجای فرزند نیز به نگهداری سگ روی بیاورند. این جایگزینی رابطه انسان _ انسان با جایگزینی رابطه انسان _حیوان است.

رحیم‌پور ازغدی افزود: روایتی است که می‌گوید فرزندآوری را بُعد توحیدی بدانید، اول اینکه بدانید فرزند را خدا به شما داده است و باید برای خدا به فرزند خدمت کرده تا بنده‌ی صالح برای خدا تربیت کنید.

وی در ادامه افزود: همانطور که جریان استکبار با حقوق بشر، صلح و دموکراسی دوگانه رفتار دارد، با فرزندآوری هم دوگانه رفتار می‌کند. در جوامع مسلمان، به هر قیمتی می‌خواهند نسل‌کشی انجام دهند تا خانواده متلاشی شود، ازدواج صورت نگیرد و بچه‌های حرامزاده ایجاد شود.

رحیم‌پور ازغدی بیان کرد: تشویق به مسئله فرزندآوری سال‌هاست در کشورهای اروپایی در حال انجام است. ما در حمایت از فرزندآوری خیلی عقب هستیم. کشورهای اروپایی بقیه ملت‌ها را به قطع نسل تشویق می‌کنند؛ مثلا می‌گویند دختر زیر ۱۸ سال کودک است، اما خودشان سوبسیدهای زیادی برای فرزندآوری و ازدواج می‌دهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سخن پاپ مسیح گفت: خدای مسیح با سیاست ضدخانواده و زندگی با سگ و گربه مبارزه می‌کرد. امروز آدم‌ها ازدواج نمی‌کنند و فرزند نمی‌آورند، چون نگهداری سگ و گربه از فرزندآوری راحت‌تر است. اما شما پیر و تنها می‌شوید. عروس و داماد باید بچه‌دار شوند. در ازدواج‌هایی که زن و شوهر برای اینکه راحت باشند، فرزند نمی‌آورند یا حتی ازدواج نمی‌کنند و فقط هم‌خانه می‌شوند، بازهم برایشان راحتی ندارند. وفاداری در خانواده گم‌شده بزرگ جهان مسیحی است.

وی گفت: کشور آلمان، روسیه، مجارستان، لهستان، کوبا و غیره بیش از ۹۰ درصد کشورهایی که نرخ منفی جمعیت دارند، در اروپا است و مسلمانان که سکونت دارند در این کشورها در حال تولید مثل هستند. اکثریت جامعه اروپا مدت‌هاست با سیاست کنترل جمعیت در حال مبارزه هستند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به انواع مشوق‌ها برای فرزندآوری در کشورهای اروپایی بیان کرد: مادری که فرزندآوری می‌کند، تا ۱۴ ماه می‌تواند مرخصی با حقوق داشته باشد. فرانسه دومین کشور پرجمعیت اروپا با ۶۵ میلیون جمعیت است که ۱۲ میلیون نفر بالای ۶۵ سال است و مقامات گفته‌اند تا ۵۰ سال آینده فرانسه نداریم. در کشور فرانسه به دنبال این هستند که هر طور شده جمعیت خود را افزایش دهند. قوانین جدید گذاشته‌اند که خانواده‌ فرانسوی تا ۳ سال می‌توانند مرخصی بگیرند و دولت شغل آنها را محفوظ می‌داند. دولت اولویت استخدام خود را، خانواده‌هایی که فرزند بیشتر دارند، گذاشته است.

وی در پایان سخنان خود گفت: کنترل جمعیت و فرزندآوری تضادی ندارند و با تغییر شرایط حکم عوض می‌شود. اکنون ما در شرایط خطر هستیم و باید فرزندآوری شود.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
اعلام آمادگی ۲۳۰ منتخب برای شرکت در مجمع عمومی فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم
چگونه فرش دستباف را در منزل شست و شو دهیم؟
دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران
آخرین خبر از چگونگی حضور عارف در انتخابات ریاست جمهوری
قالیباف وارد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود؟
بن سلمان به ایران می آید +جزئیات
برای آشپزخانه های صنعتی به چه دستگاه هایی نیاز است؟ +نکات بهداشتی مهم
دوره ICDL در تبریز/ آموزشگاه آپادانا تبریز
۱۲ ویژگی مهم یک فلزیاب حرفه ای
مزایده آنلاین خودرو راهی سریع و موثر برای خرید خودرو
واکنش مادر رئیسی بعد از دیدن پیکر پسرش +فیلم
اولین واکنش همسر رئیس جمهور شهید بعد از شهادت +فیلم
گفت‌وگوی رهبر انقلاب با همسر شهید امیرعبداللهیان
حمله به دو خواننده معروف +جزئیات
استاد رفیعی: اخلاق را در انتخابات رعایت کنید +فیلم
آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی سال ۱۴۰۳ از فردا
بررسی رابطه نکونام و تاج قبل از بازی استقلال و نساجی
بورس بیش از ۱۶هزار واحد افت کرد
واکنش متفاوت شهید رئیسی در برابر درخواست یک دختر دانشجو +فیلم
شکایت استقلال خوزستان از داوری به AFC و فیفا
دیدار خانواده‌های شهدای خدمت با رهبر انقلاب +عکس
نظرسنجی
بنظر شما باتوجه به حوادث اخیر فلسطین چقدر احتمال فروپاشی رژیم صهیونیستی وجود دارد؟
مشاهده نتایج
go to top