تاریخ انتشار: سه شنبه 1403/03/22 - 14:44
کد خبر: 507453

حفاری خط ۱۰ مترو آغاز شد

حفاری خط ۱۰ مترو آغاز شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ایستگاه میدان خراسان در حال تکمیل است، گفت: ۲۲۱ متر حفاری از خط ۱۰ هم انجام شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ محسن هرمزی در جلسه امروز شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ما امروز شاهد این هستیم که با کمک شورای ششم، توسعه را در جمهوری اسلامی رقم بزنیم و زیرساخت جدیدی شکل دهیم، گفت: در راستای برقی سازی، سالانه ۴ تا ۶ درصد در حوزه زیرساختی سرمایه گذاری می شود.

وی افزود: شهرداری در کنار دیگر نهادهای دولتی و خصوصی این اقدامات را پیگیری کرد و اتفاق ویژه ای رقم خورد. بر اساس برآوردهای صورت گرفته برقی سازی در حوزه محیط زیست ۲۰ میلیارد دلار عایدی دارد.

هرمزی با بیان اینکه در تولید، آموزش و مباحث فرهنگی و زیرساختی فضای کشور تغییر خواهد کرد، یادآور شد: با همت ویژه مدیران شهرداری و نگاه حمایتی اعضای شورا این اتفاق رقم خورده که آیندگان در مورد آن قضاوت خواهند کرد.

وی تأکید کرد: در سال ۱۴۰۳ خط ۶ و ۷ مترو تکمیل می شود و در حدفاصل جلسه قبلی تا امروز درصد پیشرفت های حوزه مترو نشان می دهد که عملیات اجرایی در حال انجام است. ما همواره با موضوع نقدینگی مواجه هستیم و اوراق مشارکت معمولا در مرداد ماه دست ما را می گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ایستگاه میدان خراسان در حال تکمیل است و توسعه جنوبی نیز به حمایت ویژه نیاز دارد، تصریح کرد: اگر بودجه ویژه ای برای منطقه ۲۰ اختصاص یابد دو ایستگاه در این محدوده را تا پایان سال تحویل خواهیم داد. همه ظرفیت ها آماده است و اگر حمایت ویژه صورت بگیرد این دو ایستگاه وارد مدار خواهند شد.

وی با بیان اینکه ۲۲۱ متر حفاری خط ۱۰ انجام شده است، یادآور شد: مذاکرات خط ۹ نیز با همکاری بخش خصوصی با چین انجام شده و قرارداد آن در حال نهایی شدن است و در آینده نزدیک به سرعت عملیات آن دنبال خواهد شد.

هرمزی با بیان اینکه شماتیک قطار ساخته شده در چین آماده بازدید است و در تیرماه نمایندگانی از شرکت بهره برداری و وزارت کشور در چین از این قطار بازدید خواهند کرد، گفت: با این روند تا پایان سال اولین رام قطار تحویل کشور خواهد شد. هفت واگن بعدی نیز تا پایان سال ساخته و تحویل داده خواهد شد.
 
وی افزود: در قرارداد ۱۱۳ دستگاه واگن ملی نیز در بخش بدنه به میزان ۹۶ درصد انجام شده است. قراردادهای بعدی با جهاد دانشگاهی، مپنا و دیگر بخش ها منعقد شده و پای کار آمده اند و از ۲۱ بدنه ۱۴ بدنه کامل ساخته شده و یک رام قطار در حال رنگ آمیزی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تأکید کرد: ما از اعضای شورا دعوت می کنیم که از شرکت واگن سازی بازدید کنند. دو رام قطار ac در راستای اورهال به ناوگان اضافه شده و یک قطار دو طبقه نیز در حال اورهال است.

وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته ۷۰ دستگاه اتوبوس جدید از عقاب افشان و ۴۴ دستگاه نیز از اسنا دریافت شده و این روند هر هفته ادامه دارد، گفت: تعدادی اتوبوس اسنا در هفته جاری نیز در حال شماره گذاری است. ۲۳۰ دستگاه با عقاب افشان و ۱۱۷ دستگاه اتوبوس نیز با اسنا قرارداد داریم.

از ماه قبل از تحویل بیش از ۸۰۰ دستگاه به ۹۵۰ دستگاه اتوبوس رسیده ایم

هرمزی تأکید کرد: ۱۱۴ دستگاه اتوبوس به قرارداد سه هزار دستگاه اضافه نشده است. روز شنبه ۱۰۰ دستگاه به خطوط اتوبوسرانی اضافه خواهند شد. برای خطوط غرب تهران زحمات زیادی کشیده شد و نوسازی صورت گرفت. این اتوبوس های جدید هم در مناطق جنوب و جنوب شرق تهران فعال خواهند شد. در مجموع از ماه قبل از تحویل بیش از ۸۰۰ دستگاه به ۹۵۰ دستگاه اتوبوس رسیده ایم.

۵۲ دستگاه از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس چینی ساخته شده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه ضمانت نامه های قرارداد چین تحویل داده شده است، گفت: ۵۲ دستگاه از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس چینی ساخته شده است. در بخش تاکسی نیز هفته آینده همکاران ما در تاکسیرانی از ۱۵۰ دستگاه تاکسی در حال ساخت بازدید کردند. در پارت اول ۳۰ دستگاه ون نیز تحویل داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهار هزار نفر تا پایان سال قبل برای اخذ تسهیلات معرفی شده اند، گفت: ۲۷۲ دستگاه تاکسی پایه گازسوز وارد شبکه تاکسیرانی شده و روز قبل هم ۲۰۰ دستگاه پلاک گذاری شده تحویل تاکسیرانان شد و ۸۰۰ دستگاه باقی مانده نیز تا پایان خردادماه تحویل داده می شود.

هرمزی همچنین تصریح کرد: در مجموع هزار و ۲۷۲ دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسیرانی پایتخت در مدت اخیر اضافه شد. وزارت کشور نیز کار مهمی انجام داد و چهار مدل پیشنهادی را تایید کرد.
وی با بیان اینکه با ایران خودرو برای خدمات پس از فروش تاکسی های شهرداری به جمع بندی رسیده ایم، یادآور شد: توافق نامه هایی بین شهرداری و وزارت صمت انجام شده و با ایران خودرو پنج هزار دستگاه خودرو، با مدیران خودرو هزار دستگاه، با آرین ستاک دو هزار دستگاه و با کرمان موتور دو هزار دستگاه توافق صورت گرفته است.

بهره برداری از پایانه شرق تا پایان ماه جاری

هرمزی گفت: پایانه شرق جدید ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قول ما تا پایان خردادماه عملیاتی می شود. تا هفته دولت شرکت ها نیز مستقر خواهند شد و رسما وارد مدار می شود.
 مهدی اقراریان رئیس کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهل و سومین جلسه شورا و در جریان ارائه گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص اقدامات این حوزه در یک ماه اخیر ضمن تقدیر از تلاش این معاونت، اظهار کرد: اجرای تراموا در تهران و اجرای خط ۸ مترو سوالاتی را به همراه داشته که باید به آن پاسخ داده شود.

نرجس سلیمانی رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا با بیان اینکه اگر فعالیتی ولو اندک نیز صورت بگیرد تقدیر خواهیم کرد، یادآور شد: روز گذشته گزارش عملی از ترک خوردن سد عظیم مشکلات را شاهد بودیم. طولانی ترین سفرها با اولین قدم ها انجام می شود و اگر شیب ورود و همت مضاعف را شاهد باشیم در توسعه کیفیت خدمات رسانی در حوزه تاکسیرانی اتفاقات خوبی می افتد. البته باید در بخش مرکزی و به ویژه بازار این تاکسی ها مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: باید گزارش جامعی از خطاها در مترو ارائه شود. مردم شرایط مترو و اتوبوس را می بینند و قضاوت می کنند. مردم متوجه حضور اتوبوس ها در خطوط می شوند و اگر اقدامی صورت بگیرد قطعا قدردان خواهند بود.

ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه از پایانه شرق نباید رونمایی شود، گفت: سه سال است که قرار بر رونمایی پایانه شرق است و به هر دلیلی انجام نشد و اشکالی ندارد. درخواست ما این است که رونمایی نشود و تمام اقدامات توسط شرکت بهره برداری مترو انجام شود و پس از تکمیل ۱۰۰ درصدی امور مورد بهره برداری قرار بگیرد.

سوده نجفی رئیس کمیته سلامت شورا با بیان اینکه در یک سال اخیر بارها این تذکر را در مورد تهویه مترو و اتوبوس دادیم، یادآور شد: رانندگان نقص فنی اتوبوس ها را دلیل وضعیت نامناسب تهویه می دانند که باید این موضوع رسیدگی شود.

وی افزود: اتوبوس های خریداری شده از شرکت های داخلی شرایط خوبی در خدمات پس از فروش ندارند و این موضوع باید توسط معاونت پیگیری شود و شرکت ها نیز خدمات پس از فروش خود را ارتقاء دهند.

علی اصغر قائمی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با بیان اینکه اعداد مختلفی در مورد افزایش تعداد تاکسی ها اعلام می شود، اظهار کرد: در طرح جامع ترافیک سخن از ۷۰ تا ۸۰ هزار دستگاه تاکسی است اما اعداد اعلام شده کمتر است.

گفتنی است در ادامه این جلسه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی اماکن تجاری ( واگذار شده به صورت سرقفلی ) در میدان مرکزی میوه و تره بار بررسی و با حداکثر آراء موافق تصویب شد.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
کشف جدیدی برای جلوگیری از ریزش مو
هشدار WHO درباره یک نوع داروی کاهش وزن
چرا در مورد شیوع «تب دنگی» نگرانی ایجاد شده است؟
نتایج کامل روز نهم و برنامه روز دهم یورو ۲۰۲۴
جمهوری اسلامی دارد به ریش ما می‌خندد!
عملیات مشترک یمن و مقاومت عراق در دریای مدیترانه و بندر حیفا
راهنمای انتخاب خوب
منفی‌بافی گسترده رسانه‌های بیگانه علیه انتخابات ریاست جمهوری ایران
گفت و شنود/ از شما چه پنهان!
صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۳ تیر
سه ضلعی انتخابات/ نامزدها در سفرهای استانی خود چه گفتند؟
حمله موشکی حزب الله به شمال فلسطین اشغالی
شاسی‌بلند برقی سیتروئن برای رقابت می‌آید +عکس
رییس‌جمهور باید شبانه‌روز پای کار مردم باشد
کنایه زاکانی به مشاور پزشکیان برای پرت کردن میکروفن
انتقاد قاضی‌زاده هاشمی از تکرار یک سوال در صداوسیما
طحان نظیف: از آراء تک‌تک مردم صیانت می‌کنیم
انتقاد وحیدی از نرمش برخی کاندیداها در برابر استکبار
جلیلی: به حضور در گعده‌های سیاسی و لابی‌ها اعتقادی ندارم
معضل دانشگاه‌ها برای دولت جدید انگلیس
قطعی شدن صعود پرتغال با شکست ترکیه
نظرسنجی
بنظر شما باتوجه به حوادث اخیر فلسطین چقدر احتمال فروپاشی رژیم صهیونیستی وجود دارد؟
مشاهده نتایج
go to top