گروه های خبری
آرشیو
ماه دیدار ماه
 • به بهانه حاشیه‌سازی‌های دیدار طلاب با رهبر انقلاب؛
  «آقا» از چه حرفی خوششان می‌آید؟!
  علی رغم اذعان دانشجویان و طلاب شرکت کننده و سخنران در دیدارهای رهبری به فضای آزادی بیان برای طرح اظهارات و نقدهای صریح در باب مسائل گوناگون اما بعد از دیدارهایی از این قبیل، پالس‌های عجیب از منابع معلوم‌الحال در نقد فضای آزادی بیان این دیدارها به گوش می‌رسد.
 • دیدار در چهارشنبه ناسوری تهران!/ 2
  تشویق آمفی تئاتری رهبری/ جلسه‌ای که هیچ کس مصونیت نداشت!
  محکم ترین احسنت را زمانی از دانشجویان می گیرد که به ماجرای مدرک رئیس جمهور روحانی اشاره می کند. اما به نظرم رهبری چندان نپسندید. 8 تا 9 احسنت از دانشجویان می گیرد و با طیب الله انفسکم و خیلی خوب بود رهبری سر جایش می نشیند.
 • نماینده گروه‌های جهادی دانشجویی در دیدار رهبری:
  منتظر اعتمادی از جنس اعتماد امام به جوانها هستیم/ جهادی‌ها در هیچ عرصه‌ای با بی عدالتی مواجه نشدند
  سیدمحمدحسن داودی، مسئول گروه جهادی صبح روشن به نمایندگی از گروه‌های جهادی دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید متن کامل مربوط به سخنرانی این فعال دانشجویی را بخوانید.
 • سخنرانی جنجالی نماینده تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در دیدار دانشجویان با رهبری:
  اقدامات فساد آمیز قبلی دانشگاه آزاد گوشه‌ای از چپاول شهریه دانشجویان مظلوم را نشان داد
  حالی که ۳۵ سال از عمر این مولود می گذرد. علیرغم خدماتی که این فرزند انقلاب به جمهوری اسلامی داشته، باید گفت وضعیت فعلی دانشگاه آزاد نمونه ی بارزی از مدل مدیریت افرادیست که عده ای در دهه ۷۰ به دنبال مادام العمر کردن ریاست جمهوری آنان بودند و اکنون مدیریت آنان در این...
 • متن کامل سخنرانی علیرضا اَلزَیّادی در دیدار چهارشنبه شب؛
  درد و دل نماینده دانشجویان خارجی با رهبر انقلاب چه بود؟
  دانشجوی بین المللی به دور از خانواده و کشور خود، اوقات فراغت بیشتری دارد در جاییکه دانشجوی ایرانی تعطیلات و اوقات فراغت خود را در کنار خانواده سپری میکند. دانشجوی بین المللی مجبور است اوقات فراغت خود را در خوابگاههای دانشجویی در تنهایی بگذراند.
 • نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی در دیدار دانشجویان با رهبری:
  آنچه اعضای محترم دفتر رهبری میگ‌ویند نظر ولی است یا دیدگاه‌های شخصی؟/ قوه قضائیه مقتدر، خواست همه مردم است
  امیر سردارآبادی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی به نمایندگی از اعضای این تشکل دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید متن کامل مربوط به سخنرانی این فعال دانشجویی را بخوانید.
 • رهبر انقلاب در دیدار صمیمانه با دانشجویان؛
  بزرگترین دلیل «کارآمدی نظام»، استمرار و بقای آن است/ ۹ توصیه خطاب به تشکل‌های دانشجویی
  جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور در حسینیه امام خمینی، با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند. در این دیدار بسیار مهم، نمایندگان تشکل‌ها و اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی، به بیان نقطه نظرات مهم خود پرداختند.
 • نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار دانشجویان با رهبری:
  سند خیانت بار 2030 هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد/ قوه قضاییه قاطعانه با مفسدین اقتصادی برخورد کند
  متین منتظمی، دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به نمایندگی از اعضای این اتحادیه دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید متن کامل مربوط به سخنرانی این فعال دانشجویی را بخوانید.
 • نماینده دفتر تحکیم وحدت در دیدار دانشجویان با رهبری:
  عده‌ای مغرض در داخل، بلندگوی «عدالت جنسیتی» غرب‌گرایان شده‌اند
  زهراسادات رضوی، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت به نمایندگی از اعضای این اتحادیه دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید متن کامل مربوط به سخنرانی این فعال دانشجویی را بخوانید.
 • نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در دیدار دانشجویان با رهبری:
  مهاجمین امروز همان جلادهای دهه شصت هستند، جای شهید معرفی‌شان نکنند!/ عملکرد متفرعانه آقایان تکنوکرات در قبال نقدها
  ابوالفضل مظاهری، دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به نمایندگی از اعضای این اتحادیه دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید متن کامل مربوط به سخنرانی این فعال دانشجویی را بخوانید.
 • نماینده بسیج دانشجویی در دیدار دانشجویان با رهبری:
  به اسم کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها به دنبال «کف و سوت» هستند/ آماده فتح‌المبین‌ها هستیم
  محمدامین سلیمی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به نمایندگی از بسیج دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید متن کامل مربوط به سخنرانی این فعال دانشجویی را بخوانید.
 • گزارش یک دیدار/18/ گفتگوی ویدئویی با فاطمه سادات ضرابی؛
  هنگام سخنرانی تصور کردم که رهبری، پدرم هستند/ دانشجویی که از پاسخ رهبری جا خورد! +فیلم
  فاطمه سادات ضرابی، به عنوان نماینده اتحادیه دانشجویی دوم دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار رمضانیه دانشجویان با رهبری در سال 95 سخنرانی کرد و در این گفتگوی صمیمانه، درباره کم و کیف های این دیدار دانشجویی و حال و هوای پیرامون آن سخن می گوید.
 • در آستانه ماه دیدار ماه؛
  درباره یک دیدار!
  حالا یک سال پس از ابلاغ این ماموریت‌ها و بررسی عملکرد تشکل‌های دانشجویی می‌توان گفت که آنان در برخی ماموریت‌ها موفق و در برخی نیز کم‌فروغ‌تر بوده‌اند. چشم‌ها و قلب‌ها در انتظار دیدار امروز است تا مشخص شود نقشه‌راه امسال دانشجویان چه خواهد بود؟
 • گزارش یک دیدار/17/ گفتگوی ویدئویی با احسان ابراهیمی؛
  دو آورده تأثیرگذار دیدار سالانه دانشجویی در روشن شدن یک قرارداد مشکوک دولت! +فیلم
  سنت افطاری رهبری انقلاب با دانشجویان یکی از دیدارهای ویژه ای است که در شرایطی متفاوت تر از سایر دیدارها انجام می شود؛ صراحت و جسارت بیان، جنس مطالبات و نوع مطالبه گری دانشجویان و پاسخ های شفاف رهبری را می‌توان از مهمترین وجوه تمایز این دیدار برشمرد. یکی از آزادترین...
 • گزارش یک دیدار/16/ گفتگوی ویدئویی با علیرضا احمدی؛
  دوباره آن متن را می‌خواندی؟!
  سنت افطاری رهبری انقلاب با دانشجویان یکی از دیدارهای ویژه ایی است که در شرایطی متفاوت تر از سایر دیدارها انجام می شود؛ صراحت و جسارت بیان، جنس مطالبات و نوع مطالبه گری دانشجویان و پاسخ های شفاف رهبری را می‌توان از مهمترین وجوه تمایز این دیدار برشمرد. یکی از آزادترین...
 • گزارش یک دیدار/15/ گفتگوی ویدئویی با سیدمجتبی رئیسی؛
  روایتی تازه از معامله بُرد، بُرد یک دانشجو با رهبری! +فیلم
  سنت افطاری رهبری انقلاب با دانشجویان یکی از دیدارهای ویژه ایی است که در شرایطی متفاوت تر از سایر دیدارها انجام می شود؛ صراحت و جسارت بیان، جنس مطالبات و نوع مطالبه گری دانشجویان و پاسخ های شفاف رهبری را می‌توان از مهمترین وجوه تمایز این دیدار برشمرد. یکی از آزادترین...
 • بازخوانی دیدار سال ۹۵ دانشجویان با رهبر انقلاب؛
  ۱۱ پاسخ به ۱۱ سوال «صریح» دانشجویان! +فیلم
  بنده هم گزارشهایی دارم و مسئولین دانشگاه‌ها باید جواب بدهند- به‌خاطر این است. دانشجو نیروی مورد امید یک کشور است، دانشجو است که میتواند در مقابل مشکلات بِایستد؛ دانشجو، هم جوان است، هم عالم است؛ او است که فردای کشور را باید اداره بکند.
 • در گفتگو با ۱۰ فعال دانشجویی مطرح شد؛
  انتظارات فعالین دانشجویی در دیدار رمضانی با رهبر انقلاب چیست؟
  فعالین دانشجویی طی گفت و گو با خبرنامه دانشجویان ایران از دغدغه، چالش و مهمترین مسائل این روزهای جامعه گفته و امیدوار به بررسی این مسائل در دیدار با مقام معظم رهبری می باشند.
 • راز دعای 5 و 20 صحیفه سجادیه در چیست؟
  توصیه‌های رهبری به دانشجویان برای خواندن «دعاهای ویژه» چه بود؟ +فیلم و صوت
  قرآن را حتماً بخوانید، دعاها را بخوانید، به صحیفه‌ی سجّادیّه اهمّیّت بدهید. در صحیفه‌ی سجّادیّه دعای پنجم خیلی مهم است؛ دعاهای صحیفه همه‌اش خوب است امّا من اگر بخواهم توصیه کنم، دعای پنجم و دعای بیستم که معروف به دعای مکارم‌الاخلاق [است را میگویم]. اینها همه‌اش ترجمه...
 • پاسخ‌های رهبر انقلاب به ۱۱ سوال صریح دانشجویان چه بود؟
  بازار حاشیه‌نویسی‌های دیدار و تقسیم بندی اظهارات دانشجویان و مواردی از دست این روزها بسیار داغ شده است اما پرسش و پاسخ‌های پنهان در متون سخنرانی دانشجویان و دو بخش اصلی سخنرانی رهبری، یکی از سوژه‌های مهم و جذابی است که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد.
 • حاشیه‌نگاری متفاوت از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب؛
  از خبر دروغ قهوه‌خانه‌ای تا نورانی شدن چهره دانشجویان
  آقا به ماجرای جان کری و کافی شاپ های تهران اشاره نمود و گفت که اخیرا چندین خبرنگار به وزیر خارجه آمریکا خبر داده اند که در تهران جوانان در کافی شاپ ها درباره آینده ایران اظهارنظر کرده اند. آقا این تلقی جان کری را متوهمانه خواندند و با لحنی تمسخرآمیز گفتند: کافی شاپ...
 • یادداشت کوتاه یک دانشجوی حقوق پیرامون حصر سران فتنه؛
  آقای کامفیروزی اصلی از اصول قانون اساسی را نادیده گرفت
  حصر سران فتنه مطابق با یکی از وظایف شورای عالی امنیت ملی مندرج در اصل 176 قانون اساسی و از سوی این شورا گرفته شده و از آنجایی که این اصل به نوعی حکم حکومتی از نوع سوم است و عالی ترین مسئولین در این شورا حضور دارند، این اصل بر سایر اصول مثل 36 و 37 و ... که آقای...
 • در دیدار با رهبر انقلاب مطرح شد؛
  انتقادات دانشجویان به وضعیت «فرهنگی» کشور چه بود؟/ وقتی وزیر ارشاد هم «شرم» می‌کند
  مسائل فرهنگی نیز از نظرگاه دانشجویان و سخنرانان این جلسه دور نماند و بخش مهمی از مسائل مطرح‌شده از سوی آنان را شامل می‌شد. در گزارش زیر موضوعات فرهنگی را که از سوی دانشجویان و در حضور رهبر انقلاب مطرح شده است از نظر می‌گذرانیم.
 • حاشیه‌نگاری از 5 ساعت درددل دانشجویان با رهبر انقلاب؛
  احسنت‌های دانشجویان برای نقدهای دانشجویی به فیش‌های نجومی
  ساعت حدود 16 است که حرکت می‌کنم. کمتر از نیم ساعت به ابتدای خیابان فلسطین می‌رسم. بعضی‌ها با حسرت نگاه می‌کنند، بعضی‌ها هم تلاش می‌کنند کارتی پیدا کنند و وارد جلسه شوند. من سرم را پایین می‌اندازم تا با کسانی که ملتمس کارت هستند چشم در چشم نشوم و شرمنده نباشم.
 • تاملی در یک جمله مهم رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان؛
  اصل تبـــــــــــری لازم بـــــــــود +عکس نوشت
  فتنه برای من قضیه مهمی است. یک عده ای سردمدار فتنه بودند و یک عده هم سوء استفاده کردند و گفتند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است. اصل تبری در این میان لازم بود که نکردند. این پدیده بد و زشتی بود و من این را نمی پسندم.»
 • فیلم:: مشروح خبری دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
  بیش از هزار دانشجو از جمله نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی، عصر روز شنبه در دیداری صمیمانه و صریح با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حدود پنج ساعت از دغدغه‌های دانشجویی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نسل جوان سخن گفتند و دیدگاه‌های رهبری انقلاب را درباره‌ی «مسائل...