گروه های خبری
آرشیو
ماه دیدار ماه
 • حجت‌الاسلام موسویان استاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در دیدار اساتید با رهبر انقلاب:
  بانک‌ها به موسسات خرید و فروش ارز تبدیل شده‌اند/ ۴ چالش بانکداری
  با اینکه ایران کشوری اسلامی و دارای مردم مسلمان و پایبند به احکام شریعت است ولی به خاطر ضعف مدل بانکداری ایران، نرخ مطالبات معوق در نظام بانکی چند برابر متوسط جهانی است، اگر متوسط جهانی حدود 2٫5 تا 3 باشد مطالبات غیر جاری ما حدود 13 تا 14 درصد است و این زیبنده یک...
 • دهقانی فیروزآبادی دانشیار دانشگاه صنعتی شریف در دیدار اساتید با رهبر انقلاب:
  رکود علمی در پیشرفت‌های فضایی کشور نگران‌کننده است
  «رکود علمی در پیشرفت‌های فضایی -که می‌رفت به یکی از تکیه‌گاه‌های قدرت این ملت در عرصه‌های جهانی تبدیل شود- همچنین کاهش همکاری‌های علمی به دلیل محدود شدن برنامه‌های هوافضای کشور، نگران‌کننده است.»
 • محمدصادقی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دیدار اساتید با رهبر انقلاب:
  دیپلماسی علمی دیپلماسی «ما می‌توانیم» است
  دانشیار گروه جراحان پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دیپلماسی علمی دیپلماسی «ما می‌توانیم» است، باید به دنیا نشان دهیم ما وارثان به حق ابن سینا، ابوریحان و ملاصدرای شیرازی هستیم.
 • اصلانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله(عج) در دیدار اساتید با رهبر انقلاب:
  جامعه دانشگاهی خود را مقید به استفاده از محصولات تولید داخلی نماید
  استاد دانشگاه علوم پزشکی گفت: مانع مهم و جدی‌ تحقق شعار سال مسائل فرهنگی و اجتماعی است. چرا که طی یکصد سال اخیر با نفوذ استعمار انگلیس در کشور و همراهی سیاستمداران و منورالفکرها، فرهنگ رجحان غرب در کشور نهادینه شده است.
 • دکتر اسفندیاری عضو هیات علمی دانشگاه هنر در دیدار اساتید با رهبری:
  نسبت به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی غافل هستیم/ در مدیریت فرهنگی نگاهمان «محصول گرا» است
  امروزه در سفره فرهنگی مردم ما چه کالاها و محصولاتی قرار دارد؟ آیا برنامه و راهبردی برای کسب سهم بیشتری از این سفره داریم؟ فراتر از مردم کشور خودمان، آیا به فکر همسایگان خود، کشورهای اسلامی، کشورهای فارسی زبان، کشورهای محور مقاومت و سایر کشورهای جهان هستیم؟
 • دکتر جهان‌بین استاد دانشگاه شاهد در دیدار اساتید با رهبری:
  گفتمان انقلاب اسلامی الگوی توسعه غربی را به چالش کشیده است
  برپایی کرسی‌های نظریه‌پردازی، برگزاری همایش‌های علمی قوی، تولید ادبیات علمی، راه‌اندازی رشته‌هایی در مقطع دکتری و تربیت نیرو ناظر به اولویت‌ها مانند آنچه در دانشگاه شاهد در خصوص تمدن نوین اسلامی و مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی در حال انجام است، بسیار گره گشا خواهد...
 • رهبر معظم انقلاب در دیدار با اساتید و نخبگان دانشگاهی:
  دانشگاه باید با کار علمی و راهگشا در مسئله اقتصاد ورود کند/ نخست وزیر کودک کش رژیم صهیونیستی شمر زمان است
  رهبر انقلاب با انتقاد از سکوت اروپایی‌ها در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و قدس تاکید کردند: برای تعیین نوع حکومت در فلسطین باید از همه فلسطینیان واقعی اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی که حداقل ۸۰ سال در این سرزمین بوده‌اند، همه‌پرسی شود.
 • برای اولین بار به جز قاری و سرود عمومی، یازده نفر فرصت سخنرانی یافتند. به جز نفر اول که معرفی شده از بنیاد علمی نخبگان بود و سرکار خانمی که به عنوان نماینده نشریات دانشجویی از موضع اصلاح‌طلبی بر قانون‌گرایی تاکید داشت، همه به قاعده‌ی زمان هفت دقیقه‌ای احترام گذاشتند.
 • نگاهی به بیانات رهبر انقلاب در دیدارهای دانشجویی؛
  پادزهر حکیمانه
  در این بین تریبونِ حسینیه امام خمینیِ(ره) خیابانِ فلسطین بهترین و رساترین تریبونی است که جریان دانشجویی را بی‌واسطه در مقابل شخص اول انقلاب قرار می‌دهد تا بدون هیچ فشار و تنگنایی هر آنچه را که مدنظرش است بگوید. ذره‌بین بگذارد و فهرستی از معضلات و کاستی‌ها ارائه دهد.
 • حاشیه‌نگاری تسنیم از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
  شب گذشته دانشجویان در دیداری صریح و صمیمی به بیان دغدغه‌های، مطالبات و انتقادات خود در حضور رهبر انقلاب پرداختند، خبرنگار سیاسی تسنیم مشاهدات خود را از این جلسه به نگارش درآورده است.
 • حاشیه‌نگاری خبرگزاری دانشجو از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
  اینجا جایی است که حتی اگر مخالف سرسخت بسیاری از اقدامات بلندمرتبه‌ترین شخصیت کشور هم باشی می‌توانی روبرویش بایستی و بی‌لکنت، سوال بپرسی و انتقاد کنی. اینجا قلب تهران است. پایتخت جمهوری اسلامی ایران. بر بلندای عمارت باشکوه مردم‌سالاری. روی قله‌ی آزادی بیان.
 • حاشیه‌نگاری آنا از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
  دیدار رمضانی دانشجویان با رهبر انقلاب، امسال «دانشجویی‌تر» از همیشه برگزار شد. دانشجوها از طیف‌های مختلف فرصت پیدا کردند تا در حضور رهبر انقلاب صحبت کنند. سخنرانی‌هایی که خالی از حاشیه هم نبودند.
 • حاشیه‌نگاری فارس از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
  شعار دانشجویان به سومین بار تکرار نمی‌رسد که رهبر انقلاب وارد می‌شوند، ناگهان انتهای حسینیه خالی می‌شود و دانشجوها برای دیدار جلو می‌روند، مجری اجازه می‌خواهد که دانشجوها بیایند و حرف‌هایشان را بزنند و رهبری می‌گویند: اصلا برای شنیدن همین حرف‌ها آمده‌ایم.
 • واکنش‌های توییتری به حاشیه‌های دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب؛
  آزادانه و بدون لکنت!
  این انتقاد‌ها به قدری صریح مطرح می‌شد که حضار متعجب شده‌اند بودند که آیا واقعا اینجا حسینه امام خمینی(ره) است و این سخنران یک دانشجوست که در مقابل شخص اول کشور این طور بدون سانسور حرف می‌زند یا مسیر را اشتباه آمده‌اند!؟ البته شاید تعجب این عده به این دلیل بوده که در...
 • حاشیه‌ای جالب از سخنرانی نماینده نشریات دانشجویی در دیدار با رهبری؛
  پاسخ فی‌المجلس به شمشیری که از رو بسته شده بود
  بچه‌ها نگاه‌های سنگینی به اطراف‌شان می‌کنند و واضح است از این همه صراحت در حضور آقا شوکه شده‌اند. دو-سه نفری البته هستند از میان جمعیت که برای مهرابی و حرف‌هایش «احسنت» بکشند و غریو شادی سر بدهند. جو حسینیه امام خمینی احتمالاً در هیچ دیدار دانشجویی دیگری این همه...
 • نماینده بنیاد ملی نخبگان در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب:
  قوانین پیچیده و ضد تولید ملی یکی از بارزترین موانع کسب و کارها در کشور هستند
  لذا پیشنهاد می شود که چهارچوبی بین معاونت علمی و وزارت علوم تعریف شود تا دستاوردهای نوآورانه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در شرکت های دانش بنیان، همانند اساتید به عنوان امتیاز پژوهشی هم طراز مقالات در نظر گرفته شود.
 • نماینده دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار دانشجویان با رهبری:
  کلید واژه آقازادگی بنیاد و بنیان هر فسادی است
  خواهشمندم دستور فرمایید دستگاه های گوناگون، مجلس شورای اسلامی و به ویژه دولت و وزارتین در راستای اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه تراز انقلاب و دانشگاه تمدن ساز، همکاری و همدلی بیشتری به خرج دهند. بی تردید اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی، اعتلای نظام آموزشی است.
 • نماینده گروه‌های جهادی در دیدار دانشجویان با رهبری:
  راه‌حل مشکلات بزرگ کشور چیزی جز اتکا به توان داخل، اعتماد به نیروهای جوان و بومی نیست
  آیا نمی‌توان از ظرفیت گروه‌های جهادی دانشگاهی به عنوان معین دستگاه‌های دخیل در امر محرومیت‌زدایی استفاده کرد؟ و فرصتی دیگر برای محرومیت زدایی. دانشگاه آزاد اسلامی، سازمانی که با برکت انقلاب آغاز شد و اکنون می‌رود که رسالت راستین خود را برای انقلاب و آرمان‌های حضرت...
 • حاشیه‌نگاری «خبرنامه دانشجویان ایران» از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب؛
  از گاف مجری برنامه تا واکنش رهبری به درخواست دانشجویان
  مجدالدین معلمی مجری برنامه (دبیر اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان)، از آقا اجازه خواست تا دانشجویان سخنرانی خود را آغاز کنند که در این لحظه رهبر انقلاب در واکنش به این درخواست گفتند: «اجازه نمی‌خواهد، جلسه برای همین تشکیل شده است».
 • نماینده نشریات دانشجویی وزارت علوم در دیدار دانشجویان با رهبری:
  ایران، این روزها شرایط حساسی را تجربه می‌کند/ راه‌کار خروج از بحران، در یک کلام تعمیق دموکراسی است
  اما نگرانی از نبود عدالت تنها در وجوه سیاسی- فرهنگی مذکور خلاصه نمی‌شود؛ وضعیت امروز کشور در زمینه عدالت اقتصادی و اجتماعی به مراتب نگران‌کننده‌تر است؛ افزایش فقر و فلاکت، فساد ساختاری، تبعیض ناروا و کاهش عامدانه سهم دولت از هزینه‌های بهداشت، درمان و تامین اجتماعی،...
 • نماینده بسیج دانشجویی در دیدار دانشجویان با رهبری:
  نظام اسلامی برنامه مناسبی برای تربیت و به‌کارگیری جوانان انقلابی ندارد
  حال در آستانه ورود به پنجمین دهه انقلاب اسلامی، معتقدیم مردمسالاری نظام باید در قالب تحول در الگو‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری آن تحقق پیدا کند و این تغییر می‌بایست از طریق تغییر نسل صورت پذیرد؛ تحولی که اگر تا دیروز یک انتخاب، پیش رو مدیران ارشد نظام بود، امروز یک...
 • نماینده دفتر تحکیم وحدت در دیدار دانشجویان با رهبری:
  شورای عالی انقلاب فرهنگی نیاز به یک انقلاب درونی از طریق جوان‌گرایی دارد
  در باب اقناع و تبیین، اگر نظام اسلامی در پی کسب اعتماد مردم است باید قدرت تبیین مسائل را در خود ایجاد کند. ما معتقدیم این ضعف در تبلیغات، بخشی از ضعف در حوزه عدالت را موجب شده است. چرا که بدون ابزار رسانه، تبیین عدالت و تبدیل آن به گفتمان غالب در جامعه امکان پذیر نیست.
 • نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی در دیدار دانشجویان با رهبری:
  نبود شفاف‌سازی موجب شد تا مفسدین احساس امنیت کنند/ طرح تحول سلامت باعث تحمیل هزینه‌های سنگین به کشور شده است
  نمایش ندادن واقعیات و مشکلات مردم، رویکرد امنیتی در خبر، پرداختن به مسائل فرعی و بی‌اولویت و انحصار رسانه‌ای توسط نهادهای حاکمیتی مثل سپاه و احزاب سیاسی، شاخص‌هایی برای عدم وجود عدالت رسانه‌ای است. به‌عبارت‌دیگر، رسانه‌های موجود درصد کمی از مردم را نمایندگی می‌کنند.
 • نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار دانشجویان با رهبری:
  آرمان رفع محرومیت در نظام اسلامی با ایده‌آل فاصله دارد/ برخی بدنبال تغییر ماهیت انقلاب هستند
  صدا و سیما به جای اینکه ملی رفتار نموده و از ظرفیت تمام استانها بهره گیرد به صورت فاحش به تریبون افراد و هنرمندان و تهیه کنندگان ثابتی بدل شده است به گونه ای که در شبکه های جدید این مساله به وضوح دیده می شود. بارها و بارها ثابت شده است که اگر تلویزیون برنامه هایی...
 • رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان:
  انقلابی‌گری فقط در بستر نظام اسلامی معنادار و امکان پذیر است +متن سخنرانی تشکل‌ها
  در دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان ۱۴۳۹، جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، عصر امروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در این نشست صمیمانه، پرشور، پرنشاط و ۳ ساعته نمایندگان تشکلهای مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و...
 • نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در دیدار دانشجویان با رهبری:
  بعد از برجام اختلاف طبقاتی در جامعه بیشتر شد/ سانسور اعتراضات مردمی توسط صدا و سیما به سرمایه اجتماعی نظام ضربه زد
  پس از برجام ضریب جینی و اختلاف طبقاتی بیشتر شد، بدهی های خارجی کشور 26 درصد، قیمت ارز و طلا بیش از 100 درصد و واردات کالاهای مصرفی مانند مواد خوراکی، قطعات خودرو و حتی بیل و کنلگ نزدیک به 30 درصد رشد کرده است. تراز تجاری کشور منفی‌تر از گذشته است و رکود در بخش های...