گروه های خبری
آرشیو
 • خبرهای ویژه
  ادامه
 • در دانشگاه سمنان صورت گرفت؛
  استقبال بی‌نظیر دانشجویان از اکران «ماجرای نیمروز» +تصاویر
  در این برنامه که از ساعت 18 آغاز شد، ابتدا به مدت 110 دقیقه فیلم «ماجرای نیمروز» اکران شد و سپس جواد عزتی و مهدی زمین‌پرداز دو تن از نقش آفرینان این فیلم سینمایی در جمع دانشجویان حاضر شدند و گفت‌وگویی صمیمانه با آنها داشتند.
 • در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد؛
  میرزاده از دانشگاه آزاد رفتنی شد/ نوریان جایگزین شد +سوابق و عکس
  اعضای هیئت امنا در این جلسه پس از بحث و بررسی فراوان رای‌گیری کردند و بنا به تصمیم اکثریت اعضا مقرر شد حمید میرزاده رئیس فعلی این دانشگاه طی یک هفته از ریاست استعفا دهد و در غیر اینصورت او خود بخود برکنار خواهد شد.
 • مسئولان ستادهای دانشجویی نامزدهای ریاست جمهوری را بیشتر بشناسید +عکس
  استفاده از چهره های جوان و نخبه در ستادهای تبلیغاتی یکی از فعالیت هایی است که نامزدهای انتخاباتی برای «جوان» و «پر انرژی» نشان دادن خود انجام میدهند. ستادهای دانشجویی نامزدها نیز این روزها فعال شده است و سه کاندیدای جدی این دوره مسئولین ستاد دانشجویی خود را معرفی...
 • نقدی مستند بر اظهارات دکتر صادق زیباکلام در دانشگاه‌ها/ 1
  زیباکلام و دفاع از اقتصاد دوران هاشمی!
  امّا آقای هاشمی که در آن زمان جزو منتقدین اقتصاد دولتی محسوب می گردید بعد از به دست گرفتن مدیریت اجرائی کشور با شعار الگوی توسعه اقتصادی ، مدل اقتصادی آدام اسمیت را در کشور اجرائی کرد که به نظام اقتصاد بازار آزاد شهرت داشت.
 • ظرفیت آزمون دکتری در 5 سال اخیر؛
  ظرفیت آزمون دکتری 96 افزایش داشته است یا کاهش؟ +جدول
  در این گزارش، جدول مقایسه‌ای تعداد ثبت‌نام کنندگان، تعداد حاضرین در آزمون، تعداد مجازین به انتخاب رشته و همچنین ظرفیت پذیرش آزمون دکتری در پنج سال اخیر آمده است که حاوی نکات بسیار جالبی برای داوطلبان آزمون دکتری است.
 • مردم تهران در پاسخ به دوربین «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
  در طی چهار سال چقدر احساس خوشبختی کردید؟
  کمتر از 30 روز دیگر به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فرصت باقی مانده است و نامزدها از روز شنبه تبلیغات خود را که بیشتر در شبکه های اجتماعی است، آغاز کرده اند. از سوی دیگر همین مسئله این روزها نقل محافل مردم شده است. دوربین «خبرنامه دانشجویان ایران» به میان...
 • پیشنهاد قابل تأمل ۵ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برای مناظرات تلویزیونی؛
  پخش زنده مناظرات انتخاباتی در دانشگاه از رسانه‌های مجازی
  با توجه به اعتراض اکثر نامزدها به تصمیم فوق به استحضار می‌رساند در صورت عدم پخش زنده تلویزیونی برگزاری مناظرات انتخاباتی دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری این جمع مجداً پیگیر برگزاری این مناظرات در دانشگاه، همراه با پخش زنده از رسانه‌های مجازی خواهد بود.
 • راهکارهای آماده‌سازی برای مصاحبه کنکور دکتری/ 2
  روزهای نزدیک مصاحبه را از دست ندهید
  با مراجعه یه سایت دانشگاهها و مطالعه صفحه شخصی اساتید، موضوعات مورد علاقه و مقالات جدید آنها (و در صورت امکان کتاب‌های جدید) را مورد بررسی قرار دهید. موضوعات جدید بخش مهمی از سوالات جلسه مصاحبه را یه خود اختصاصی می‌دهد.
 • نشست دبیران اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی درباره حاشیه‌های اخیر دانشگاه آزاد:
  باید تغییرات جدی‌تری در مدیریت دانشگاه صورت بگیرد/ زیر سوال رفتن جایگاه علمی این دانشگاه با مدیریت «ریخت و پاش»
  دانشگاه آزاد در دوران مرحوم هاشمی به "حیات خلوت" برخی جریانات فاسد در حوزه مفاسد اقتصادی تبدیل شده بود و اعتراضات و مطالبات دانشجویان در این زمینه بی‌پاسخ ماند. انتظار دانشجویان تغییراتی در بخش‌های مدیریتی و اجرایی این دانشگاه است.
 • واکنش مدیران مسئول و دبیران رسانه‌های کشور در خصوص عدم پخش زنده مناظره‌ها؛
  نظر وزارت کشور عامل موثر در پخش مُرده مناظرات بود/ با پخش مُرده مناظره‌ها برای کشور حاشیه‌سازی نکنید
  دومین کارکرد مناظره‌های زنده شفاف شدن دیدگاه‌ها برای عموم مخاطبین است، در تجربه‌های قبلی، جمعیتی قریب به 50 میلیون نفر به صورت زنده و همزمان مناظرات را مشاهده می‌کردند، در واقع در مناظرات زنده است که مردم می‌فهمند که نامزدها چه برتری‌هایی دارند.
 • نگاهی به عدم پخش زنده مناظرات انتخاباتی؛
  گاف اخوی!
  با این وجود رحمانی فضلی امروز در جمع خبرنگاران گفت: «4 نفر از 5 عضو این کمیسیون به پخش ضبط شده مناظرات تلویزیونی رأی دادند.» به هر روی در خلال اظهارات ضد و نقیض موجود به نظر می‌رسد اساسا آنچه به چشم نمی‌آید گوهر صداقت است.
 • تابلوی اعلانات دانشجویی/ 15
  در هفته اول اردیبهشت، دانشگاه‌ها میزبان چه برنامه‌هایی هستند؟
  دانشگاه‌های سراسر کشور این هفته، میزبان برنامه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... است که در قالب برنامه‌هایی چون کرسی‌های آزاداندیشی، تریبون آزاد، همایش، مناظره و... برگزار و شخصیت‌های مختلفی در این برنامه‌ها حضور می‌یابند.
 • در جریان اعتراض‌ گسنرده دانشجویان؛
  پخش زنده مناظره‌ها و سکوت تشکل‌های دانشجویی حامی دولت!
  اگر واقعا نماینده ملت اید و نه دولت از مردم راجع به پخش زنده یا ضبط شده مناظرات انتخاباتی نظرسنجی کنید و نتایج آن را صادقانه به مردم اعلام و طبق آن عمل کنید زیرا که معتقدیم اکثر مردم خواهان شفافیت و عدم پنهان کاری و خواهان شنیدن زنده نظرات کاندیداها هستند
 • دیگر نیازی به کارت‌های بانکی ندارید!
  چگونه از «تکنولوژی NFC» در نمایشگاه کتاب استفاده کنیم؟ +عکس
  NFC در واقع ارتباط میدانی نزدیک یا با بُرد کوتاه است با مجموعه‌ای از استانداردها (پروتکل‌هایی برای دریافت و ارسال اطلاعات) برای موبایل‌ها یا دستگاه‌های هوشمند که امکان برقراری ارتباط میان این دستگاه‌ها را از طریق نزدیک شدن در فاصله‌ای کم بین صفر تا پنج سانتیمتر را...
 • واکنش توئیتری مردم به مناظره ضبطی؛
  از طناب‌کشی در مناظرات تا گاف فریدون! +عکس
  با توجه به عملکرد نامطلوب روحانی در 4 سال گذشته، برخی از کاربران معتقدند که روحانی برای فرار از مناظره زنده و نقدهای اساسی که تیم اجرایی او خواهد شد، با پیش کشیدن مناظره زنده یا ضبطی سعی در انحراف افکار عمومی در به چالش کشیده نشدن دولتش اقدام کرده است.
 • پشت پرده مصوبه جنجالی کمیسیون بررسی تبلیغات؛
  «عدم پخش زنده مناظره‌ها» پیشنهاد چه کسی بود؟
  دومین جلسه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری که دیروز پنج‌شنبه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد، مصوبه‌ای غیرمنتظره در خود گنجانده بود که با واکنش‌های مختلف چهره‌های سیاسی مواجه شد.
 • اوج بی‌تدبیری مسئولان دانشگاه ارومیه؛
  برخورد شدید و دلخراش موتور با دانشجویان در محوطه دانشگاه +فیلم و عکس
  یکی از پایگاه‌های خبری، تعداد مصدومین حادثه را هشت نفر اعلام کرده با این حال پایگاه خبری نسل برهان مدعی شده است که وضعیت یک نفر از دانشجویان وخیم و دو نفر دیگر نیز به اورژانس بیمارستان امام منتقل شدند.
 • ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه؛
  اسامی شش نفر احراز صلاحیت انتخابات اعلام شد +اسامی
  ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۸ ، شش نامزد احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری را معرفی کرد.
 • هفتاد و نهمین قسمت از برنامه تلویزیونی نبض دانشجو به روی آنتن رفت؛
  دانشجویانی که اگر نامزد ریاست جمهوری بودند +فیلم
  نبض دانشجوی این هفته، بیانیه‌های سیاسی دانشجویان را مرور کرد، به سراغ دانشجویان رفت تا آنها یک شعار انتخاباتی به کاندیداهای ریاست جمهوری پیشنهاد بدهند، در میزگردی با دو فعال دانشجویی از انجمن اسلامی معتدل دانشگاه همدان و انجمن اسلامی دانشگاه شاهد پیرامون انتخابات گفت...
 • دولت رکورد زد؛ خبر تعطیلی چهار کارخانه در یک هفته!
  تعطیلی «داروگر» مهمترین اخباری بود که اواخر هفته پیش در رسانه ها منتشر شد؛ روزنامه کیهان در گزارشی نوشت: "نزدیک به یک هزار نفر از کارگران بخش تولید و فروش شرکت داروگر در مرخصی اجباری به سر می‌برند و این شرکت تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
 • صوت و فیلم
  ادامه