گروه های خبری
آرشیو
اخبار سراسری
 • وضعیت پذیرش دانشگاه شاهد، فرهنگیان
  جزئیات مصاحبه و گزینش در 6 کدرشته کنکور 94
  برنامه انجام مصاحبه معرفی شدگان دانشگاه های فرهنگیان، تربیت دبیر شهید رجایی، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، دانشکده غیرانتفاعی رفاه و رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه اعلام شد
 • مقایسه ظرفیت پذیرش رشته MBA امسال با سال 93
  افزایش 70 درصدی ظرفیت پذیرش روزانه +جدول
  این افزایش ظرفیت پذیرش روزانه رشته MBA عمدتا به دلیل حضور دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) می باشد. لازم به ذکر است که پیش از این این دانشگاه راسا اقدام به برگزاری آزمون و جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد MBA می نمود.
 • بعد از افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد و پیام نور؛
  وزارت علوم شهریه دوره شبانه و پردیس‌ها را افزایش داد
  وی ادامه داد: بیشتر تمرکز ما بر روی دانشگاه‌های دولتی است و البته وقتی دانشگاه‌ دولتی می گوییم، عملا منظورمان همان دوره شبانه است، چون دوره روزانه دانشگاه‌ها شهریه ندارند، شهریه پردیس های دانشگاهی نیز در هیات امنا تعیین می شود.
 • دو معادله حل نشده «ساده» برای آزمون دکتری و ارشد
  ادغام های عجیب و غریب در برخی رشته های دکترا است که حتی فکر کردن به آنها پیش از اعلام سازمان سنجش خنده آور می نمود. برای مثال همان رشته ی آینده پژوهی که پیش تر در مورد ارشد صحبت آن رفت در اتفاقی عجیب در کنکور دکترای ۹۴ به گرایش های رشته ی مدیریت افزوده شده است.
 • دانشگاه شاهد در چه رشته‌هایی دانشجو می‌پذیرد +شرایط پذیرش
  دانشگاه شاهد فعالیت خود را در مهرماه 1369 با پذیرش دانشجو در 7 رشته تحصیلی آغاز نموده است و در حال حاضر دارای 176 رشته تحصیلی دایر در دانشکده ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.
 • آخرین خبرها از آزمون‌های سراسری؛
  اصلاحیه سوم دفترچه انتخاب‌رشته در کمتر از یک روز به پایان انتخاب رشته/ زمان توزیع کارت آزمون‌های فنی‌وحرفه‌ای
  در حالی که مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 94 ساعت 24 امشب به پایان می‌رسد، هنوز نیمی از داوطلبین مجاز این آزمون، انتخاب رشته نکرده‌اند و از طرفی، اصلاحیه سوم دفترچه راهنما نیز منتشر شده است.
 • توصیه‌های روزهای آخر انتخاب رشته داوطلبان کنکور؛
  چگونه به دور از هیجان، انتخاب رشته کنیم؟
  انتخاب رشته یکی از انتخاب های حساس و سرنوشت ساز جوانان است و حال که در فصل انتخاب رشته قرار داریم بهتر است متقاضیان ورود به دانشگاه با لحاظ جمیع جهات و با چشم باز انتخاب رشته کنند، نه هیجانی.
 • مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری تمدید شد/ آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد از امروز
  مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری تا دوشنبه تمدید شد و این در حالی است که مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسلامی نیز از امروز آغاز شده است. تا ساعت 13 امروز شنبه 10 مردادماه تعداد 331 هزار و 395 نفر فرم انتخاب رشته الکترونیکی خود را تکمیل کرده‌اند.
 • داوطلبین آزمون سراسری 94 اشتباه نکنند!
  دانشگاه «غیر انتفاعی» مذاهب اسلامی در مقطع کارشناسی، «رایگان» است
  «دانشگاه مذاهب اسلامی» که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در بخش دانشگاه های غیر انتفاعی از سوی سازمان سنجش کشور اعلام شده به صورت رایگان در چهار شعبه تهران، بندرعباس، سنندج و زاهدان دانشجو می پذیرد.
 • افزایش 18 هزار نفری ظرفیت روزانه دانشگاهها
  در کنکور سال ۹۳ ظرفیت اسمی پذیرش در دوره روزانه گروه علوم ریاضی و فنی ۴۲ هزار و ۵۹ نفر بوده که این تعداد در سال ۹۴ به ۴۹ هزار و ۹۸۴ نفر افزایش پیدا کرده است، ۹۰۳ نفر از این تعداد به پذیرش با سوابق تحصیلی اختصاص دارد.
 • دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر شد
  دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر شد و داوطلبانی که کارنامه آزمون سراسری را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و مجار به انتخاب رشته شدند می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته را از این سایت مشاهده کنند.
 • تشریح جزئیات آزمون فراگیر دانشگاه پیام‌نور
  داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر نوبت پانزدهم 80 هزار و 469 نفر می باشند که از این تعداد 41801 نفر مردان و 38668 نفر زنان هستند.
 • چه خبر از دانشگاه/ 20 اسفند
  دانشجویان از فردا به «عتبات» می‌روند/ آخرین مهلت ثبت‌نام در کنکور سراسری 94
  مهلت ثبت‌نام درمرحله دوم آزمون سراسری ۹۴ امروز به پایان می‌رسد.در مرحله اول ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسری ۹۴ تعداد ۸۴۸ هزار و ۴۲۸ نفر ثبت نام کرده‌اند
 • صبح امروز برگزار شد؛
  رقابت ۲۰۱ هزار نفر در آزمون دکتری سال ۹۴
  آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۹۴ صبح امروز جمعه ۱۵ اسفندماه با رقابت ۲۰۱ هزار و ۵۶۳ داوطلب در ۷ گروه آموزشی و ۲۵۰ کد رشته امتحانی در ۵۳ شهر برگزار شد.
 • اطلاعیه آزمون کارشناسی ارشد 94 دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران
  متقاضیان پذیرش در دو رشته مدیریت آموزشی و معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده پس از شرکت در آزمون سراسری سازمان سنجش سال 94 می‌باید در سایت دانشگاه امام صادق علیه السلام پردیس خواهران ثبت نام نمایند.
 • جزئیات برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز 94
  آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۹۴ برای پذیرش دانشجو دوره روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی در 7 گروه آموزشی و 250 کدرشته امتحانی در 15 اسفند برگزار...
 • پایان مهلت ثبت‌نام آزمون سراسری
  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: به داوطلبان توصیه می‌شود قبل از تکمیل تقاضانامه اینترنتی، فرم پیش‌نویس را تکمیل کرده و پس از اطمینان از صحت اطلاعات خود، از شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی پرینت تهیه و نزد خود نگه دارند.
 • 50 درصد حذفیات کنکور 96-95 از رشته‌های انسانی است
  نوه ابراهیم گفت: با توجه به عدم استقبال برخی داوطلبان و نداشتن بازار کار در رشته‌های دانشگاهی، 50 درصد از رشته‌های علوم انسانی از دفترچه کنکور 96-95 حذف شده‌اند.
 • سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛
  مهلت ثبت‌نام کنکور 94 تمدید نخواهد شد
  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: براساس برنامه زمانی اعلام شده، ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 94 که از ساعت 18 روز یکشنبه 19 بهمن 93 از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده بود و سپس تمدید شد، ساعت 24 روز شنبه دوم اسفندماه 93 پایان می‌پذیرد.
 • فرصت دوباره برای ثبت‌نام در آزمون ارشد علوم پزشکی
  یک فرصت دوباره ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی از امروز تا 30 بهمن ایجاد شده که داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام به ثبت نام کنند.
 • اعلام سهمیه های کنکور 94 / یکشنبه آخرین مهلت ثبت نام
  شرکت کنندگان در آزمون سراسری سال جاری بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دور ه متوسطه جزء یکی از سهمیه های 2 و یا 3 محسوب می شوند. داوطلبان متقاضی سهمیه مناطق باید قسمت مربوط در بند 16 فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را ، علامتگذاری کنند.
 • ماراتن چهل و پنجم رقابت ورود به آموزش عالی/ آخرین تغییرات کنکور سراسری
  نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه در هفته دوم مردادماه 94 بر روی سایت سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته می‌توانند نسبت به این مساله اقدام کنند.
 • تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور/ چه کسانی حق شرکت ندارند
  مطابق مصوبه سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو (مورخ 23 مهر 93) و در راستای اجرای ماده 5 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور میزان تأثیر سابقه تحصیلی برای داوطلبان مشمول سابقه تحصیلی در آزمون سراسری سال 1394 حداکثر 25 درصد و با تأثیر...