گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 246225

در آغاز سال تحصیلی جدید؛

وضعیت نامناسب کلاس‌های دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران +تصاویر

جمعی از دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در اولین روز سال تحصیلی جدید با ارسال تصاویر به خبرنامه دانشجویان ایران، مدعی شدند که وضعیت نامناسب ساختمانی این دانشکده، باعث لغو کلاسها و لااستفاده شدن این دانشکده برای دانشجویان شده است.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دانشجویانی که نسبت به این موضوع معترض بودند، بلافاصله خواستار رسیدگی مسئولین به این وضعیت شدند تا امکان آغاز کلاسهای دانشکده حقوق و علوم سیاسی مجددا فراهم شود.

این در حالی است که دانشجویان، اولین روز از سال تحصیلی را عملا از دست دادند و معلوم نیست این وضعیت که به علت پروژه مقاوم‌سازی ساختمان به وجود آمده، تا چه زمانی ادامه پیدا کند.

از طرفی اعضای شورای صنفی دانشکده حقوق و علوم سیاسی با مسئولان دانشکده اعم از رئیس دانشکده، مدیر آموزشی، مهندسان پروژه و... در ارتباط با پروژه مقاوم سازی دانشکده، جلساتی برگزار کردند اما ظاهرا با پاسخ قابل توجهی دریافت نکردند.

این دانشجویان همچنین مدعی شدند طی جلسات برگزار شده، علی رغم آنکه مهندسان پروژه بارها اعلام کرده اند که در موعد مقرر و تا پایان شهریور ماه مقاوم سازی دانشکده را به اتمام خواهند رساند، اما مسئولان دانشکده در اظهار نظری متفاوت تأکید دارند که دانشکده در بهترین حالت ممکن تا پایان آبان و یا حتی آذر ماه تحویل دانشجویان داده خواهد شد. موضوعی که اعضای شورای صنفی را بر آن داشت تا به صورت هفتگی بازدیدهای کاملی از تمام بخش های دانشکده به عمل آورند و خود ناظر بر جریان کار باشند.

با این حال اما علی رغم وعده‌های قبلی مبنی بر اتمام پروژه مقاوم سازی تا پایان شهریورماه، هنوز این پروژه تکمیل نشده و دانشجویان نیز بلاتکلیف هستند و عدم پاسخ مسئولین به دانشجویان، بیش از پیش، بی توجهی به دانشجویان و رفاه حال آنان را گوشزد می‌کند.

در این راستا ظاهرا هفته گذشته جلسه‌ای میان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شده که نتیجه‌ای در بر نداشته است.

در این جلسه،‌ دانشجویان به طرح دغدغه و خواسته های خود پرداختند و تاکید کردند لازمه فعالیت دانشجویی داشتن فضای مناسب از جمله اطاق و امکانات است‌ که تاکنون این امر محقق نشده.
دانشجویان شرکتکننده در این جلسه همچنین مدعی شدند که در این دیدار دکتر تخشید رییس دانشکده ضمن کلی‌گویی، پاسخ به مطالبات دانشجویان را به جلسات بعدی ارجاع داده است.

در زیر تصاویر ارسال شده توسط دانشجویان از وضعیت نامناسب کلاس ها و فضای دانشکده را مشاهده می‌کنید:

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.