گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 330983

نامه ۹ تشکل جنبش عدالتخواه دانشجویی به رئیس سازمان صداوسیما؛

آقای علی عسگری برای پاسخگویی به دانشگاه بیایید

با این حال و با گذشت حدود سه و نیم سال از دوره مسئولیت کنونی شما و با وجود دعوت‌های متعددی که دانشجویان از جنابعالی به عمل آورده‌اند؛ متاسفانه تمامی دعوت‌ها مورد بی‌اعتنایی قرار گرفته و فرمان رهبری نیز ازجانب شما بر زمین مانده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ۹ تشکل جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیما از وی خواستند با حضور در دانشگاه به سوالات و دغدغه های دانشجویان پاسخ دهد، متن کامل نامه به شرح زیر است.

بسمه تعالی

جناب آقای علی عسگری، ریاست محترم صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم
چنان که مستحضرید یکی از سفارشات موکد مقام معظم رهبری به مسئولان کشور حضور در دانشگاه‌ها جهت پاسخگویی پیرامون عملکرد خویش و همچنین دریافت ایده‌ها و پیشنهادات دانشجویان است.

با این حال و با گذشت حدود سه و نیم سال از دوره مسئولیت کنونی شما و با وجود دعوت‌های متعددی که دانشجویان از جنابعالی به عمل آورده‌اند؛ متاسفانه تمامی دعوت‌ها مورد بی‌اعتنایی قرار گرفته و فرمان رهبری نیز ازجانب شما بر زمین مانده است.

با یک بررسی ساده از برنامه‌ها و دیدارهای شما به وضوح مشخص است که این شانه خالی کردن از پاسخگویی به دلیل کمبود وقت نیست؛ که اگر چنین بود نیز به هیچ وجه توجیه مناسبی نبود. به‌یقین شایسته نیست فردی که خود را از زمره ولایتمداران می‌داند، اینگونه دستور رهبری مبنی بر حضور مسئولین در دانشگاه‌ها را به حال خود واگذارد.

چنین نافرمانی‌هایی خواه و ناخواه این ظن را تقویت خواهد کرد که ولایت‌مداری صرفا به‌عنوان سپری برای فرار از مسئولیت و نقدپذیری درنظر گرفته شده و گوشی برای شنیدن و عزمی برای عملی‌کردن فرامین رهبری وجود ندارد.

کما اینکه متاسفانه در موارد پرتعدادی شاهد اتخاذ تصمیماتی کاملا مغایر با فرمایشات رهبری در مدیریت سازمان صداوسیما بوده‌ایم.از این رو تمامی تشکل‌های دانشجویی امضاکننده این نامه از جنابعالی و معاونین‌تان به‌خصوص معاونت محترم سیما، معاونت محترم امور استان‌ها و معاونت محترم سیاسی دعوت می‌کنند تا با حضور در جلسه‌ای به میزبانی یکی از تشکل‌های دعوت‌کننده که خود در انتخاب آن مختارید، به این رویه ناصواب پایان داده و پس از مدت‌ها پاسخگوی عملکرد چندین ساله خویش و شنوای گلایه‌ها و پیشنهادات دانشجویان باشید.

امید آنکه مسئولان سازمانی که امام راحل آن را به مثابه یک دانشگاه عمومی و گسترده می‌نگریست در دانشگاه حضور پیدا کرده و رو به سوی دانشجویان از میزان تحقق مطالبات امام و رهبری در این سازمان سخن به میان آورند. باشد که این اقدام سازمان صداوسیما را قدمی به یک «دانشگاه عمومی» نزدیک‌تر کند.
والسلام من اتبع الهدی

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه صنعتی شاهرود
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه صتعتی قوچان
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه آزاد کرج
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه فرهنگیان کرمان
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه مازندران
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان عدالتخواه دانشگاه حکیم سبزواری
مجمع حزب الله دانشگاه علم و صنعت
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.