گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 364060

پنتاگون: نصب این پرچم ممنوع است!

وزارت دفاع آمریکا با صدور دستورالعمل جدیدی نصب پرچم دوره کنفدراسیون در پایگاه‌های این کشور را ممنوع کرد. پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس سفیدپوست این کشور، پرچم کنفدراسیون که یادآور دوران برده‌داری در ایالت متحده است به موضوعی چالش‌برانگیز تبدیل شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، وزارت دفاع آمریکا با صدور دستورالعمل جدیدی نصب پرچم دوره کنفدراسیون در پایگاه‌های این کشور را ممنوع کرد.

پنتاگون: نصب این پرچم ممنوع است!

به گزارش جمعه شب تارنمای هیل، پنتاگون در این دستورالعمل فهرست پرچم‌های مجاز را منتشر کرده که در آن اشاره‌ای به پرچم دوره کنفدراسیون نشده است.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا با انتشار یادداشتی در تشریح سیاست جدید پنتاگون، نوشت: ما باید همیشه بر آن چیزی که ما را متحد می‌کند، بر سوگند به قانون اساسی و مسؤولیت مشترکمان برای دفاع از کشور متمرکز باشیم.

وی افزود: پرچم‌هایی که به اهتزاز در می‌آوریم باید همسو با نظم باشد و باید با احترام با همه مردم رفتار کرده و از نمادهای تفرقه‌آمیز پرهیز کنیم.

علاوه بر پرچم آمریکا، پرچم‌های ایالتی، نیروهای مسلح و کشورهای متحد از جمله نمادهایی هستند که طبق سیاست جدید نشانه وحدت به شمار می‌آیند.

پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس سفیدپوست این کشور، پرچم کنفدراسیون که یادآور دوران برده‌داری در ایالت متحده است به موضوعی چالش‌برانگیز تبدیل شد.

در بحبوحه اعتراض‌ها علیه قتل فلوید، نیروی تفنگداران دریایی آمریکا نصب پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرد. نیروی دریایی نیز بلافاصله تصمیم مشابهی اتخاذ کرد.

نیروهای آمریکایی در کره و ژاپن نیز اعلام کردند که اهتزاز پرچم کنفدراسیون را ممنوع کرده‌اند.

پرچم کنفدراسیون همواره یادآور بخش تاریکی از تاریخ آمریکاست. برده‌داری و جنگ داخلی در قرن نوزدهم و شکل گیری جریان‌های طرفدار برتری نژاد سفید در اوایل قرن بیستم، این پرچم را به نمادی از باور به برتری نژادی سفیدپوستان تبدیل کرده است که همچنان در جمع گروه‌های نژادپرست آمریکایی استفاده می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری