گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 387946

کدام گروه خونی نسبت به کرونا حساس‌تر است؟

محققان در بررسی‌های خود دریافتند که چرا گروه خونی افراد در خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ تاثیرگذار است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، محققان آمریکایی در بررسی جدید شواهد بیشتری دست پیدا کردند که نشان میدهد افرادی که دارای نوع خاصی از گروه خونی هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری کووید-19 مبتلا شوند.

در این بررسی به طور خاص مشخص شد که کروناویروس به آنتی ژن‌های گروه خونی A موجود در سلول‌های تنفسی جذب می‌شود. محققان روی پروتئینی در سطح کروناویروس موسوم به حوزه اتصال گیرنده‌ها (RBD) متمرکز شدند که بخشی از ویروس است و به سلول‌های میزبان متصل می‌شود. این موضوع برای محققانی که سعی در فهم چگونگی آلوده شدن افراد به کروناویروس هستند یک هدف مهم است.

در این مطالعه آزمایشگاهی، محققان چگونگی تعامل حوزه اتصال گیرنده‌های کروناویروس را با سلول‌های تنفسی و گلبول‌های قرمز در گروه‌های خونی A، B و O ارزیابی کردند.

نتایج نشان داد که حوزه اتصال گیرنده‌های کروناویروس تمایل دارند به گروه خونی A موجود در سلول‌های تنفسی متصل شوند، اما هیچ ترجیحی برای گلبول‌های قرمز گروه خونی A یا سایر گروه‌های خونی موجود در سلول‌های تنفسی یا گلبول قرمز ندارد.

اولویت حوزه اتصال گیرنده‌های کروناویروس برای شناسایی و اتصال به آنتی ژن گروه خونی A در ریه‌های افراد با گروه خونی A میتواند به فهم ارتباط بالقوه بین گروه خونی A و عفونت کووید-19 کمک کند.

به گفته محققان آمریکایی، جالب است که حوزه اتصال گیرنده‌های ویروسی فقط تمایل به آنتی ژن‌های گروه خونی A دارند که روی سلول‌های تنفسی هستند که نحوه ورود ویروس به بدن بیشتر بیماران و آلوده کردن آنان را نشان می‌دهد.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان اظهار داشتند: گروه خونی یک چالش است، زیرا ارثی است و چیزی نیست که بتوانیم تغییر دهیم. اما اگر بتوان نحوه تعامل ویروس با گروه‌های خونی در افراد را بهتر درک کرد می‌توان به دارو‌های جدید یا روش‌های پیشگیری دست پیدا کرد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری