گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 392545

سقف سنوات مجاز تحصیل برای دانشجویان شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی سنوات مجاز تحصیل دانشجویان برای نیمسال نهم و دهم در مقطع کارشناسی را اعلام کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ با توجه به شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی ورودی‌های سال ۹۳ و بعد و با توجه به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۳۱ خرداد سال ۹۴ با پیشنهاد دانشکده و تایید مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه برای دوره کارشناسی پیوسته یک نیم سال «نیم سال نهم»  مدت مجاز تحصیل افزایش می‌یابد.

بر اساس تبصره یک ماده ده آیین‌نامه آموزشی ورودی سال ۱۳۹۷ و ما بعد؛ در شرایط خاص در صورتی که دانشجو در مدت مقرر دانش آموخته نشود، به دانشجویان اجازه داده می‌شود با پیشنهاد استاد راهنما، تایید گروه و واحد آموزشی، حداکثر یک نیم سال به تحصیل ادامه دهد. اختیار اعطای سنوات نیم سال نهم به شورای آموزشی واحد تفویض می‌شود.

با توجه به شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی ورودی‌های سال ۹۳ و بعد و با توجه به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۳۱ خرداد سال ۹۴ با پیشنهاد دانشکده و تایید مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه، ترم دهم برای دوره کارشناسی پیوسته مدت مجاز تحصیل افزایش می‌یابد. چنانچه دانشجو در این مدت دانش آموخته نشود از ادامه تحصیل محروم خواهد بود.

بر اساس تبصره یک ماده ده آیین‌نامه آموزشی ورودی سال ۱۳۹۷ و ما بعد دانشجویان نیم سال دهم اگر در این مدت تحصیل،   دانش آموخته نشوند از ادامه تحصیل باز خواهند ماند و تصمیم‌گیری در خصوص بازگشت به تحصیل و اعطای سنوات نیم سال دهم در اختیار کمیسیون موارد خاص دانشگاه است.

دانشجویان ایثارگر و شاهد از ترم هشت به بعد می‌توانند با توجه به تبصره الحاقی به ماده ۱۵ از دو ترم سنوات اضافی تسهیلات ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر استفاده کنند. 

لازم به ذکر است؛ با توجه به جلسه هیئت رئیسه در سال ۹۷، برای دانشجویان ورودی سال ۹۳ و ما بعد؛ نیم سال تحصیلی اضافی نهم به صورت رایگان و عادی برای دانشجو محاسبه می‌شود و ترم دهم «در صورت تایید مدیریت خدمات آموزشی» برای دانشجویان ورودی ۹۳ تا ۹۶ و اخذ ترم دهم از کمیسیون بررسی موارد خاص برای دانشجویان ورودی ۹۷، دانشجو ملزم به پرداخت هزینه طبق تعرفه مصوب هیئت امنای دانشگاه است.

به همین منظور دانشجویان ورودی ۹۷ و ما بعد در صورت عدم فراغت از تحصیل تا پایان ترم نهم، ابتدا باید از سوی واحد آموزشی اخراج پایان سنوات شوند و سپس درخواست خود را برای ادامه تحصیل به کمیسیون بررسی موارد خاص ارسال کنند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری