گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 393364

کدام دانشگاه‌ها فاقد خوابگاه برای دانشجویان متاهل هستند؟

با توجه به شرایط تحصیل در دوره دکتری، بسیاری از دانشگاه ها اعلام کرده اند که فاقد خوابگاه برای دانشجویان متاهل هستند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به شرایط تحصیل در دوره دکتری، بسیاری از دانشگاه ها  اعلام کرده اند که فاقد خوابگاه برای دانشجویان متاهل هستند.

دانشگاه علامه طباطبایی

اولویت خوابگاه برای دانشجویان دوره روزانه دکتری بوده و دانشگاه تعهدی در قبال اسکان برای دانشجویان نوبت دوم، پردیس تحصیلات تکمیلی، میهمان، انتقالی، انتقال خارج به داخل و شاغل ندارد، همچنین در صورت امکان اسکان در خوابگاه‌های خودگردان وجود دارد و خوابگاه به دانشجویان ساکن در استان‌های تهران و البرز یا استفاده کنندگان از سهمیه پذیرش بومی ارائه نخواهد شد. دانشگاه هیچ گونه تعهدی در قبال تامین خوابگاه دانشجویان پردیس خودگردان ندارد و فاقد خوابگاه متأهلی است. 

دانشگاه علم و صنعت ایران

واگذاری خوابگاه برای دانشجویان روزانه در ۸ نیمسال به تعداد خیلی محدود و در صورت وجود امکانات وجود دارد و فاقد خوابگاه متاهلی برای دانشجویان دوره روزانه است، همچنین دانشگاه فاقد هرگونه خوابگاه برای دانشجویان دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان است.

دانشگاه غیرانتفاعی امام صادق (ع)

اختصاص همگانی و رایگان خوابگاه مطابق شیوه نامه ‌های دانشگاه خواهد بود.

موسسه پژوهشی علوم و فناوری

پوشش تعهدی در خصوص تامین خوابگاه پذیرفته شدگان ندارد.

موسسه غیرانتفاعی علوم شناختی

این موسسه فاقد امکانات خوابگاهی است.

دانشگاه شهرکرد

امکان واگذاری خوابگاه به تعداد محدودی از دانشجویان دوره روزانه دکتری با اولویت بندی و حداکثر ۸ ترم وجود دارد، همچنین امکان واگذاری خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم، میهمان، انتقالی و شاغل وجود ندارد مگر در صورت وجود ظرفیت، همچنین تعهدی نسبت به ارائه امکانات خوابگاهی نداشته و فاقد خوابگاه متاهلی است، با توجه به شرایط موجود ناشی از شیوع بیماری کرونا بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی مطابق با مصوبات وزارت علوم و دانشگاه شهرکرد است.

دانشگاه بیرجند

دانشگاه بیرجند اعلام کرده که برای همه دانشجویان دکتری متقاضی خوابگاه اولویت ویژه قائل می‌شود.

پژوهشکده علوم و صنایع غذایی

این پژوهشکده خوابگاه ندارد.

دانشگاه فردوسی مشهد

اختصاص خوابگاه به حداکثر ۸۰ درصد دانشجویان روزانه، غیربومی، غیر کارمند، غیر بورسیه و ساکنین شهر‌های با فاصله بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر است، همچنین برای دانشجویان سنواتی هزینه خدمات رفاهی با هزینه‌های بیشتر اخذ می‌شود و ارائه خوابگاه به دانشجویان نوبت دوم وجود ندارد. امکان بهره برداری از سرای دانشجویی برای پذیرفته شدگان دختر در نوبت دوم با اخذ هزینه خواهد بود و بهره برداری سرای متأهلی برای دانشجویان متأهل بر اساس اولویت است. 

دانشگاه سمنان

ارائه خوابگاه صرفا به دانشجویان روزانه در اولین سال تحصیل است و دانشجویان رتبه اول در سال تحصیلی بعد خوابگاه دولتی دریافت می‌کنند و خوابگاه به دانشجویان شبانه و پردیس خودگردان ارائه نمی شود. 

دانشگاه صنعتی شاهرود

به تمامی پذیرفته شدگان خوابگاه تعلق می‌گیرد.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

اولویت ارائه خوابگاه های مجردی خود را به دانشجویان غیر بومی اختصاص داده است. پ

دانشگاه قم

محدودیت خوابگاه دولتی و ارائه حداکثر ۴ نیمسال به دانشجویان روزانه دکتری با رعایت اولویت بوده و سایر دانشجویان دوره‌های روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان می‌توانند از امکانات خوابگاه‌های غیردولتی با مدیریت بخش خصوصی استفاده کنند.

دانشگاه معارف اسلامی قم

هیچگونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه ندارد و دانشگاه برای تأمین خوابگاه، تلاش‌های لازم را انجام خواهد داد.

دانشگاه شهید باهنر کرمان

دانشجویان روزانه در خوابگاه‌های دولتی اسکان داده می‌شوند و درصورت وجود ظرفیت خالی سایر دانشجویان براساس امتیاز بندی اسکان داده می‌شوند. 

دانشگاه گیلان

امکان واگذاری خوابگاه مجردی به تمامی متقاضیان واجد شرایط در مقطع دکتری دوره روزانه و غیربومی وجود دارد.

دانشگاه لرستان

به دانشجویان دکتری تخصصی به مدت ۸ نیمسال خوابگاه واگذار می‌شود  و خوابگاه به دانشجویان دوره پردیس خودگردان دانشگاه در صورت وجود ظرفیت ارائه می شود.

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

اولویت واگذاری خوابگاه به دانشجویان روزانه با مسافت بیش از ۱۰۰ کیلومتر از دانشگاه است.

دانشگاه تفرش

به تمامی دانشجویان مقطع دکتری خوابگاه تعلق می‌گیرد.

دانشگاه ملایر

به پذیرفته شدگان هشت نیمسال تحصیلی خوابگاه تعلق می‌گیرد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری