گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 394451

مسدود شدن دسترسی ۲۰ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد به سامانه آموزشیار

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد استان تهران درباره مسدود شدن دسترسی دانشجویان به سامانه آموزشیار گفت: دسترسی به این سامانه پس از پرداخت بخشی از شهریه امکانپذیر می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، محمدرضا کاشفی رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران درباره مسدود شدن دسترسی تعدادی از دانشجویان این واحد به سامانه آموزشیار گفت: بدهی این دانشجویان عمدتا مربوط به دو یا سه ترم گذشته است؛ از این رو تصمیم بر این شد که دسترسی حدود ۲۰ درصد دانشجویان به سامانه به صورت موقت مسدود شود تا بدهی آن‌ها تعیین تکلیف شود.

کاشفی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه غیردولتی است که درآمد‌های آن از طریق شهریه و درآمد‌های غیرشهریه‌ای تامین می‌شود و بخش گسترده‌ای از بار آموزش عالی را در سراسر کشور برعهده دارد.

وی گفت: از سوی دیگر دانشگاه آزاد اسلامی دارای رشته‌های مختلف از جمله رشته‌های علوم پزشکی و بیمارستانی است که در شرایط کنونی به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی به عموم جامعه است.

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: از سوی دیگر واحد‌های دانشگاهی دارای سیاست‌های مختلفی بوده و هرکدام به صورت مستقل سیاستگذاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه واحد تهران مرکزی که بزرگترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی و بزرگترین مجموعه آموزش عالی کشور به شمار می‌رود؛ افزود: این واحد دارای ۶۵ هزار دانشجو، ۹۹۰ نفر عضو هیات علمی و ۱۸۰۰ استاد حق التدریس و ۹۵۰ کارمند است که مسئولیت آموزش بخش قابل توجهی از دانشجویان را برعهده دارند.

کاشفی ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا با درک شرایطی که در کشور بوجود آمد و تعطیلی و از رونق افتادن بسیاری مشاغل، دانشگاه آزاد اسلامی تمامی تلاش خود را به کار بست تا شرایط مناسبی را برای دانشجویان در پرداخت شهریه بوجود آورد و آن را تسهیل کند.

وی درخصوص نحوه تقسیط شهریه دانشجویان در دوران شیوع کرونا گفت: در نیمسال اول سال تحصیلی گذشته مقرر شد دانشجویان شهریه خود را در سه قسط پرداخت کنند، اما با این وجود تنها ۱۵ درصد دانشجویان اقساط شهریه را پرداخت کردند.

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: با این وجود دانشگاه فشاری را بر دانشجویان وارد نساخت و مقرر شد که دانشجویان تا انتهای ترم بدهی خود را تسویه کنند.

وی افزود: نیمسالی که در آن قرار داریم با حجم بسیاری از بدهی دانشجویان آغاز شد و در ابتدای این نیمسال هم به منظور رفاه حال دانشجویان مقرر شد، آن‌ها ۶۵ درصد بدهی قبلی به اضافه شهریه ثابت ترم جاری را پرداخت کنند که بعضی از دانشجویان آن را پرداخت نکردند.

کاشفی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر با یک چالش جدی مواجه شده که منابع را دچار چالش ساخته است، افزود: تا سال ۹۷ دانشگاه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان از دولت بابت هزینه‌های مختلفی که انجام داده بود طلبکار بود، اما این بستانکاری طی چند سال اخیر به صورت تساعدی افزایش پیدا کرد و با وجود وعده‌هایی که داده شد، محقق نشد.

وی با اشاره به بدهی ۱۳۰ میلیارد تومانی دانشجویان واحد تهران مرکزی افزود: از طرفی دانشگاه آزاد اسلامی خانواده بزرگی است که به موقع باید هزینه‌های مختلفی از جمله پرداخت حقوق کارکنان، پرسنل بیمارستانی و ... را بپردازد تمامی این مسائل باعث شد تا دانشگاه درصدد تحقق بخشی از بدهی شهریه دانشجویان برآید.

رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با بیان اینکه حدود ۴۲ هزار دانشجوی واحد تهران مرکزی هر یک دارای بخشی بدهی به دانشگاه هستند، ادامه داد: ابتدای سال جدید روابط عمومی دانشگاه پیامی را در تمامی شبکه‌های اجتماعی خود منتشر ساخت و از دانشجویانی که استطاعت مالی دارند خواست تا بدهی خود را پرداخت کنند.

کاشفی با اشاره به اینکه بدهی دانشجویان عمدتا مربوط به دو یا سه ترم گذشته است، گفت: در نهایت تصمیم بر این شد که برای کمتر از ۲۰ درصد از دانشجویان واحد تهران مرکزی که بدهی بیشتری نسبت به سایرین دارند دسترسی آن‌ها به سامانه به صورت موقت مسدود شود تا بدهی آن‌ها تعیین تکلیف شود.

وی درخصوص نحوه پرداخت بدهی و دسترسی مجدد به سامانه آموزش مجازی این واحد خاطرنشان کرد: هفت خط تلفنی در سامانه آموزشیار تعریف شده که دانشجویان با تماس با کارشناسان و براساس توافقی که انجام می‌دهند با پرداخت بخشی از شهریه دسترسی آن‌ها به سامانه باز خواهد شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظرسنجی

روند کنونی واکسیناسیون در کشور را تا چه حد راضی‌کننده می‌دانید؟

زیاد
تا حدی مناسب
کم
مشاهده نتایج