تاریخ انتشار: پنجشنبه 1401/05/20 - 07:07
کد خبر: 440809

بیانیه اتحادیه انجمن اسلامی مستقل حول مرقومه میرحسین موسوی؛

جریان اصلاحات موضع صریح خود را درخصوص مرقومه‌ی میرحسین موسوی مشخص کند

جریان اصلاحات موضع صریح خود را درخصوص مرقومه‌ی میرحسین موسوی مشخص کند

در قسمتی از این بیانیه آمده است: اهانت به عنوان شریف مدافعان حرم هتک حرمت به کسانی است که با جان خود از حریم امنیت و آرامش ملت ایران و حرم خاندان اهل بیت در برابر داعش و سایر نیروهای تکفیری دفاع کردند‌. تقلیل دادن حماسه‌ی مرگ داعش توسط فرزندان این مملکت به یک منفعت‌طلبی سیاسی نشان می‌دهد که ایشان صرفا فهمی کانالیزه از وقایع سیاسی جهان و در نتیجه تحلیلی ابتر و ساده‌انگارانه از شرایط کشور دارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور پیرامون مرقومه میرحسین موسوی بیانیه ای را منتشر کرد.

در قسمتی از این بیانیه آمده است: شهادت هریک از سرداران و سربازان مملکت، همواره فرصتی بود که متفکران این سرزمین از طیف های فکری مختلف را گردهم می‌آورد و نشان می‌داد که تیپ‌های مختلف فکری و فرهنگی علی‌رغم تمام اختلافات در دفاع از کیان ایران اسلامی، یک‌جهت‌اند و خط قرمز‌های مشخصی دارند. تشییع میلیونی پیکر سردار قاسم سلیمانی، جلوه‌ای دیگر از این وفاق و اتفاق بود‌.

متن کامل بیانیه به شرح زیر می‌باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

تنها چند روز از سالگرد عاشورای ۸۸، پرچم‌های عزاداری آتش گرفته و خاطره‌ی کف و هلهله در خیابان‌های پایتخت‌‌ نگذشته است که شاهد انتشار بخشی از مقدمه‌ی ترجمه‌ی عربی بیانیه‌های جنبش سبز هستیم، که مجموعه‌ای از عبورهای غیرمنصفانه از خط قرمزهای ملی و دینی است.

در این بیانیه از استخدام اوباش در عاشورای ۸۸ سخن گفته شده است، اما خاطره‌ی جمعی جامعه‌ی ایرانی شهادت می‌دهد آنچه که موجب آشوب شد، سخنرانی‌های نسنجیده‌ی برخی نامزدهای انتخابات بود که طی آن آشوبگران مردمی خداجو نامیده شدند که حسین گویان به خیابان آمدند! آقای موسوی نویسنده‌ی این متن، به جای اعلام برائت از هتاکان به اباعبدالله حسین و مقدسات میلیون‌ها ایرانی، سکوت را برگزید و به آتش فتنه دامن زد، او با این عمل خود نشان داد خط قرمزی برای حفظ امنیت داخلی جمهوری اسلامی و مقدسات دینی و ملی ندارد.

برخلاف آنچه در متن ذکر شده الغای معانی اصیل کلمات، خداجو و حسینی نامیدن آشوبگرانی است که انواع هتاکی‌ها را درست در ظهر عاشورا انجام دادند. الغای معنای اصیل کلمات، یک پارچه خطاب قرار دادن آشوبگران با مردمی است که با امید به پای صندوق های رای رفتند و در عین حال پایبند به تعالی ایران بودند.

اهانت به عنوان شریف مدافعان حرم هتک حرمت به کسانی است که با جان خود از حریم امنیت و آرامش ملت ایران و حرم خاندان اهل بیت در برابر داعش و سایر نیروهای تکفیری دفاع کردند‌. ما مردم ایران به یاد داریم روزهایی را که کلمه‌ی منحوس داعش یکی از پرتکرارترین سوژهای خبری در اخبار بین‌المللی بود و رعب و وحشت، جریان عادی زندگی را در کشورهای همسایه از بین برده بود‌ و شاهد جنایت این گروهک تروریستی در داخل مرزهای ایران نیز بودیم. تقلیل دادن حماسه‌ی مرگ داعش توسط فرزندان این مملکت به یک منفعت‌طلبی سیاسی نشان می‌دهد که ایشان صرفا فهمی کانالیزه از وقایع سیاسی جهان و در نتیجه تحلیلی ابتر و ساده‌انگارانه از شرایط کشور دارند.

شهادت هریک از سرداران و سربازان مملکت، همواره فرصتی بود که متفکران این سرزمین از طیف های فکری مختلف را گردهم می‌آورد و نشان می‌داد که تیپ‌های مختلف فکری و فرهنگی علی‌رغم تمام اختلافات در دفاع از کیان ایران اسلامی، یک‌جهت‌اند و خط قرمز‌های مشخصی دارند. تشییع میلیونی پیکر سردار قاسم سلیمانی، جلوه‌ای دیگر از این وفاق و اتفاق بود‌.

اظهارات کنایه‌آمیز و سخیف آقای موسوی درمورد سردار شهید، حاج حسین همدانی نشان داد که خط قرمزی در خصوص امنیت بین‌المللی ملت ایران ندارند.

سردمداری جنبشی اصلاح جویانه به حداقلی از عقلانیت در تحلیل و صداقت با مردم نیاز دارد. این بیانیه‌ی تنها آمیزه‌ای از قضاوت‌های غیرصادقانه و غیر اندیشمندانه‌ای است که تیر خلاصی بر تصور وجود رویکرد اصلاح‌طلب و سازنده وی زده است. به عنوان نماینده‌ای از بدنه جنبش دانشجویی مسلمان به اطلاعتان می‌رسانیم هر رویکردی که با اهداف مکتبی و اصیل انقلاب اسلامی در تناقض بوده و به امنیت ملت ایران آسیبی بزند، مورد قبول جریان دانشجویی و ملت عزیز ایران نبوده و اجازه‌ نخواهیم داد که این مهم با دعواهای سیاسی و جناحی آقایان، خدشه‌ای پذیرد.‌

آقای خاتمی و دیگر چهره‌های جریان اصلاح‌طلبی!

سکوت شما در مواقع ضروری سال‌هاست که ضربه های جبران ناپذیری را بر مردم وارد ساخته است. مرقومه‌ی میرحسین موسوی و امثال آن از تبعات اعمالی است که شما نیز در آن دخیل بودید؛ حال وقت آن رسیده که خود را خارج از گود نبینید و نظر صریح خود را در مورد آن بیان کنید. متوجه باشید که سکوتی این چنین به تایید و تداوم آن منجر می‌شود. به این منظور اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل ضمن محکوم کردن اظهارات بی پایه و اساس آقای میرحسین موسوی، از چهره‌های جریان اصلاحات دعوت می کند تا موضع خود را در خصوص متن منتشر شده که با اصول فکری یک حزب سیاسی‌ مبتنی بر عقلانیت و تعالی کشور، هم‌خوانی ندارد، بیان نمایید.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون کنکور در کمیسیون
برگزاری مراسم رونمایی از پوستر جایزه ملی سردار شهید سلیمانی
ظرفیت یک هزار و ۳۲۳ نفری در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری
آخرین مهلت ثبت نام در انتخابات شورای صنفی دانشجویی
ترکیب آرژانتین و مکزیک اعلام شد
بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی لحاظ می شود
جایگاه رتبه علمی ایران ۱۵ جهان است
بسیج الگویی در جامعه است
لینک سوال از وزیر آموزش و پرورش در شبکه شاد ایجاد شد
رستمی: از مشکلات جامعه امروزی ما، دور کردن جوانان از مطالعات عمیق است
جمعی از اساتید دانشگاه‌های تهران با وحیدی دیدار کردند
مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی آغاز شد
نشست هم‌اندیشی سخنرانان هیئت‌های دانشجویی
علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان
نشست خانه گفتگوی آزاد دانشگاهیان تربیت مدرس برگزار شد
جزئیات برگزاری کلاس‌های دانشجویان غیرایرانی
نقش بی‌بدیل بسیج در تداوم راه پیشرفت و عزت ایران اسلامی
دانشگاه معارف برای انتخاب دانشجوی ممتاز علمی و فرهنگی فراخوان داد
اعلام آمادگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای حل چالش‌های کشور
کلاس درس جبرانی در دانشگاه آزاد برگزار نمی‌شود
برگزاری کلاسهای دانشجویان غیرایرانی و غیرمقیم دانشگاه آزاد و جزئیات آن
نظرسنجی
آیا ایران موفق خواهد شد از گروه خود در جام جهانی 2022 قطر صعود کند؟


مشاهده نتایج
go to top