تاریخ انتشار: دوشنبه 1401/07/04 - 11:13
کد خبر: 444956

مزایای رتبه‌بندی معلمان برای بازنشستگان

مزایای رتبه‌بندی معلمان برای بازنشستگان

افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به بعد به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب فرهنگیان و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحد‌های آموزشی و در پست‌های آموزشی با درنظر گرفتن شرایط و ضوابط مربوط، بلامانع است.

در بخشنامه‌ای که ماه گذشته، عباس نجار رئیس مرکز منابع انسانی و امور اداری به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرده آمده است:

پیرو بخشنامه ۲۴ اسفند ۹۸ و با عنایت به بند «الف» ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارمند خود را با حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیرتخصصی و ۳۵ سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بعد از ۳۰ سال بازنشسته کنند، لذا مراتب ذیل جهت اقدام مقتضی ابلاغ می‌شود.

حقوق بازنشستگی فرهنگیان چگونه محاسبه می‌شود؟

۲-به استناد ماده ۷۸ قانون استخدام کشوری، میزان حقوق بازنشستگی عبارت است از؛ میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور دو سال آخر خدمت مستخدم که به ازای هرسال خدمت مازاد بر ۳۰ سال نیز ۲.۵ درصد به حقوق بازنشستگی افزوده می‌شود؛ لذا به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب همکاران و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه‌بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحد‌های آموزشی و در پست‌های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص‌ها و ضوابط متعددی از جمله نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغلی موردنظر و ... بلامانع است.
مزایای رتبه‌بندی برای کدام گروه از بازنشستگان لحاظ می‌شود؟

۲- افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به بعد به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.
استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری امکان‌پذیر نیست

٣- به استناد بخشنامه ۲۵ آذر ۹۸ سازمان اداری و استخدامی کشور، استمرار خدمت کارمندان شاغل در مشاغل اداری، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و پایین‌تر در مشاغل تخصصی و غیرتخصصی با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی و نیز دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی در صورت تقاضای ذی‌نفع و ۳۵ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی کمافی‌السابق امکان‌پذیر نیست، لذا از هرگونه مکاتبه در خصوص استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری (دارای پست مصوب سازمانی) خودداری کنید.

۴- لازم به یادآوری است از صدور ابلاغ بازنشستگی به تاریخ سی و یکم در شش‌ماهه اول سال خودداری شود.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
از روایت عاشقانه «اتاقک گلی» تا مادرانه «سرهنگ ثریا»
نشست خبری فیلم «سرهنگ ثریا»
تیزر رسمی «عطرآلود» هادی مقدم‌دوست
جدول تکرار فیلم‌های سودای سیمرغ فجر ۴۱
حواشی نشست مطبوعاتیِ فیلم سینمایی «پرونده باز است»
«طلا و مس» و «قلب خورشید» روی آنتن می‌روند
ویژه برنامه‌های تلویزیون در جشنواره فیلم فجر ۴۱
شکایت باشگاه استقلال از مس کرمان
توصیه امسال رهبرمعظم انقلاب به معتکفین
فتح‌الله‌زاده: پرونده رضایی به کمیته انضباطی رفته است
خبر خوش برای استقلال و پرسپولیس
فیلم| ثروتمندترین کشور جهان خدمات بهداشت و درمان ندارد!
فرمانده نیروی زمینی سپاه وارد شهرستان خوی شد
فیلم| برخی نمایندگان وزرا را تهدید می‌کنند!
جرایم بیمه خودروها از شنبه تا ۱۹ اسفند بخشیده می شوند
فیلم| زن مسلمان کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی اخراج شد
پلیس نروژ مجوز هتک حرمت قرآن کریم را لغو کرد
آمار فوق‌العاده منچستریونایتد در اولدترافورد
فیلم| رضا رویگری سرود «ایران ایران» را بازخوانی کرد
طارمی با اختلاف بهترین شد+عکس
پاسخ دستیار ویژه مخبر به شایعه‌ تولید واکسن
نظرسنجی
آیا سهمیه اعضای شورای شهر تهران برای جذب 2 نفر بدون در نظر گرفتن مدرک و سابقه کار همانند یک دختر دهه هشتادی را درست می‌دانید؟




مشاهده نتایج
go to top