خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

اخبار

 
 
امروز : 1394/09/04
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
انتشار سروده‌های مهدوی رهبر انقلاب در کتاب
این شهر بوی سبّ علی را گرفته است/ اخبارهای کذب مناره شروع شد
زینب نگو بگو همه ی هیبت علی/ کفار را به خطبه چو تیغ دودم زده
در این دیار، هلهله و پایکوبی است/ انگار رسم تسلیت و عرض احترام
فتنه و بیداد و بلا بود شام/ سخت تر از کرب و بلا بود شام
روضه به روضه گریۀ ما فرق می کند/ چون فرق بین نافله ها صبح و ظهر و شام
شما بیا، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
در مذهبمان حرف، همان حرف امام است/ فرمان بدهد رهبرمان، کار تمام است
شنیدم شاطر عباس صبوحی گفته بی نامش/ به والله از تنور گرم نان بیرون نمی آید
اى اهل قلم! قلم بگیرید به دست/ امروز دفاع از یمن تکلیف است
جای گلوله بر تن دیوار مانده است/ داغ تو باز بر دل اخبار مانده است
فیلم:: من نمی‌گذرم ازت، خدا هم از تو نگذره
زُلفِ سپیده را به خون، شانه زند سُروشِ غم/ عرشِ خدا به لرزه از، زلزلۀِ خروشِ غم
دو بیتی‌هایی زیبا تقدیم به حضرت عباس(ع)
هرکس که ایستاد،نه،هرکس نشست ماند/ سر رابه صخره ها زده هرروز علقمه
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
این فیلم در دانشگاه اکران شود یا نشود؟
«چهارشنبه 19 اردیبهشت»، حرکت هوشمندانه در مرز عدالتخوهی
چهارشنبه فیلمی ست که هوشمندانه سرکی هم به زندگی کارگری می کشد و البته نگاهی انتقادی به شرایط و اقتضائات عدالت اجتماعی در کشور دارد، چهارشنبه فیلمی است که خیلی باهوش داستان های فرعی را روایت می کند اما به اندازه، و به سلامت از کنار آنها عبور می کند
در دانشگاه آزاد واحد همدان رخ داد؛
تجمع «صنفی» دانشجویان همدانی با حضور مسئولین حراست «سیاسی» شد +عکس
در ادامه این تجمع تعدادی از مسئولین این دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان معترض با تهدید دانشجویان و همچنین گرفتن تعدادی از کارت های دانشجویی از سوی حراست دانشگاه اقدام به سیاسی جلوه دادن تجمع کرده که منجر به پراکنده شدن دانشجویان شد.
در دانشگاه تبریز اتفاق افتاد؛
خودکشی یکی از دانشجویان در محوطه خوابگاه پسران
یکی از دانشجویان پسر دانشگاه تبریز به نام «ر.ج» صبح روز دوشنبه 2 آذرماه حدود ساعت 6 صبح با حلق آویز کردن خود از یک درخت در بین دو بلوک خوابگاه دانشجویی شهرک امام(ره) دانشگاه تبریز اقدام به خودکشی کرد.
یک روز با دانشجویان «با کاروان» در پیاده‌روی اربعین؛
مهم نیست چه پای دیگ باشی چه با روپوش سفید!
دانشجوی فوق لیسانس مدیریت بود و می گفت حاضر است پای دیگ هم بایستاد. ببنید یک سری همکاری های ما با مضیف امیرالمومنین جهت پذیرایی از زائرین است و یک سری هم پشتیبانی موکب های مرزی ایران و عراق علاوه بر کارهای پزشکی و نطافتی و خدماتی است.
وقتی طرح «کارت اعتباری 10 میلیونی» در حاشیه وام خودرو متوقف می‌شود
طرح فروش خودرو داخلی با تسهیلات 25 میلیون تومانی و با آن فریب هایی که بعد از ثبت نام علیه مردم صورت گرفت این سوال را مطرح می کند که چگونه باید مردم با این تجربه تلخ باید به دولت اعتماد کند؟
ولادیمیر پوتین در ایران دنبال چیست؟
پیام «گازی» و «غیرگازی» پوتین
روسیه پس از برداشته شدن تحریم های خصمانه علیه ایران از طریق «گازپروم» و «لوک اویل» به دنبال سرمایه گذاری های گسترده در صنایع ایران و حتی اعمال نفوذ در برنامه های صنعتی تهران است.
مهدی محمدی نوشت؛
پشت پرده «برنامه رقابت صریح انتخاباتی» اصلاح طلبان
سوء‌تفاهم‌ها و اشتباه‌های محاسباتی درباره وضعیت عمومی روندهای اجتماعی و اولویت‌های افکار عمومی نیز مزید بر علت شده است. چپ که از همان طلیعه 24 خرداد خود را جریان «رئیس‌جمهور‌ساز» می‌داند.
گفتگوی دو ساعته رهبر معظم انقلاب با پوتین؛
رهبر انقلاب: باید جلوی اهداف آمریکا در سوریه را گرفت/ پوتین: ایران متحدی قابل اطمینان است
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که حدود دو ساعت طول کشید، آقای پوتین را شخصیت برجسته‌ای در دنیای امروز خواندند و با تشکر از تلاشهای این کشور در موضوع هسته‌ای افزودند: این مسئله به یک سرانجامی رسیده است اما ما هیچ اعتمادی به امریکایی‌ها نداریم و با چشمان باز، رفتار و...
از سوی ستاد مردمی-دانشجویی «با کاروان» صورت گرفت؛
پذیرایی از 5000 زائر در مضیف امیرالمؤمنین(ع) +عکس
زائرین اربعین در نجف، مهمان مهمانسرای امیرالمؤمنین با دست پخت خادمین ایرانی می‌شوند. مصطفی فروتن جانشین ستاد "با کاروان" در شهر نجف اعلام کرد: زائرین حضرت علی علیه السلام از ٦ صفر تا ١٨ صفر مهمان غذای حضرتی با دست پخت خدام ستاد باکاروان می‌شوند.
رشد شگفت انگیز و افت غم انگیز؛
تزریق سم مهلک سیاسی‌کاری بر تن دانشگاه +نمودار
حضور برخی افراد به عنوان رئیس دانشگاه که چهره علمی نداشتند و صرفاً شهرت خود را در فتنه ۸۸ و با حضور در تحصن ها و یا در فتنه ۷۸ با حمایت از آن بدست آوردند. همچنین تعلل در انتصاب رؤسای دانشگاه ها.
با دعوت از عمادالدین باقی صورت می‌گیرد؛
وقتی انجمن تهران مکمل قطعنامه ضدحقوق بشری علیه ایران می‌شود +عکس
این تشکل دانشجویی اصلاح طلب که طی سال های گذشته مواضع تند سیاسی بر علیه نظام داشته این بار با دعوت عمادالدین باقی به بهانه رونمایی از کتاب «دنیای بسته»، سعی در تکمیل پازل قطعنامه ضدحقوق بشری سازمان ملل دارد.
بعد از گذشت سه هفته از دستگیری مازندرانی؛
دانشگاه آزاد این روزها روزنامه فرهیختگان را چگونه اداره می‌کند؟
در این سه هفته که نزدیک به 18 شماره از انتشار این روزنامه گذشته است، چه کسی و یا چه جریانی تا به امروز در غیاب مازندرانی کارهای حقوقی و امور مرتبط به مدیرمسئولی را انجام می دهد؟
جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای خطاب به دو نماینده مجلس:
چرا در زمان بررسی بورسیه‌های دولت اصلاحات احساس وظیفه نکردید؟
زمستان تهمت های امثال شما سپری می شود و روسیاهی اش به ذغال می ماند. همه ما به خوبی به یاد داریم که شما نه تنها خواهان سلب حق قانونی بورس و هیات علمی ما بودید بلکه می خواستید هیچ حق اجتماعی دیگری مانند اشتغال و استخدام را نیز نداشته باشیم.
درباره قطعنامه «حقوق بشری» علیه ایران؛
تله تئوری‌بافی مشاوران غربی برای دولت
بررسی کشورهای مخالف این قطعنامه اما نشان میدهد که اتفاقا اکثر این کشورها موافق سیاست های جمهوری اسلامی ایران هستند. کشورهایی که تئوریسین های دولتی امثال سریع القلم آنها را جهان چهارمی میخواند.
چه کسانی نگذاشتند دکتر شریعتی کارش را تمام کند؟
علمای متعهد و پویا در طول دوران و تاریخ شیعه، هیچگاه صرفا توجیه‌گر نبوده‌اند و کاملا جریان‌ساز و «تغییردهنده» ظاهر شده‌اند. به عنوان مثال مجموعه شخصیت و منش شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی را که مورد مطالعه قرار می‌دهیم، تمام زندگی‌اش را در تلاش برای ایجاد تغییر و...
مروری بر خاطرات شهدای مدافع حرم؛
با پوتین دهه 60 به جنگ داعش رفـت +تصاویر
این شهید مدافع حرم به حضرت زینب (س) می نویسد: بی بی جان روی خون ناقابل ما هم حساب کن و بالاخره در شب عاشورا، عاشورایی می شود شاید اگر کربلا بود می نوشتند شهدای کربلا 73 تن بودند.
بمناسبت سالروز تولد دکتر علی شریعتی؛
هشتاد و ششمین شماره نشریه کاغذی خبرنامه دانشجویان ایران منتشر شد +دانلود
هشتاد و ششمین شماره نشریه کاغذی خبرنامه دانشجویان ایران منتشر شد. این شماره که بمناسبت 2 آذر، سالروز تولد دکتر علی شریعتی در دانشگاه‌های سراسر کشور منتشر شده است، به بازخوانی چرایی «زنده» بودن تفکر آن معلم شهید در مجامع مختلف پرداخته است.
آخرین خبرها از نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی؛
ثبت‌نام در مراسم ازدواج دانشجویی تا 15 آذرماه تمدید شد
مدیر مرکز فرهنگی آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ گفت: با توجه به درخواست دانشگاهیان محترم که تاکنون نتوانسته اند در مراسم ازدواج دانشجویی امسال شرکت کنند، این ثبت نام تاریخ 15 آذر ماه تمدید شد.
به بهانه اول آذر سالروز سخنرانی رهبر انقلاب در دانشگاه صنعتی شریف؛
خصوصیات و آفات جنبش دانشجویی در کلام رهبری +فیلم
تاکیدات مکرر و توجه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان و نگاه ویژه ایشان به قشر جوان، دانشجو و آینده‌سازان این کشور، سبب شد تا به بهانه سالروز بازدید ایشان از دانشگاه صنعتی شریف و سخنرانی در بین دانشجویان و اساتید این دانشگاه در سال 78، بر نکات مورد تاکید رهبری پیرامون...
راه حل یک متخصص جراحی برای افزایش انگیزه تحصیل در رشته‌های علوم‌پزشکی:
اهمیت به منزلت اجتماعی و تامین مالی اساتید
در رده های بالای آموزش پزشکی، اساتید هم خدمات درمان را برعهده دارند و هم کار آموزش را و به نوعی آموزش مبتنی بر درمان بیماران می باشد. رشته پزشکی رشته ای فرسایشی است که به جهت دوره های طولانی آموزش، پزشکان متخصص در سنین میانسالی وارد بازار واقعی کار و اقتصاد می شوند.
حاشیه‌های جوان مؤمن انقلابی
یکی دیگر از خصائل مهم جوان مؤمن انقلابی عدم ورود به حواشی و بازی‌های سیاست زدگان و درگیری جناح‌های مختلف است. جناح‌هایی که منافع شخصی‌شان بیش از منافع ملی و انقلاب برایشان اهمیت دارد.
یکی از عوامل برنامه تلویزیونی «ثریا» در گفتگویی مطرح کرد:
داغ نقد را به دل امثال BBC می‌گذاریم/ بدون هیچ رانتی روی آنتن رسانه ملی رفتیم/ ماجرای انتخاب اسم برنامه «ثریا»
با استقبال شبکه‌های سیما، از برنامه جدیدی که خودشان اسم آن را به اشتباه 90 فناوری و علمی گذاشته بودند و با همکاری و مساعدت خوب مدیران وقت شبکه یک، برنامه ثریا بعد از طی فرآیندی حدود هفت ساله و پیش تولیدی حدود 11ماه و بدون استفاده از هیچ رانتی، روی آنتن رسانه ملی و...
اندراحوالات آشفتگی اقتصادی این روزهای دولت یازدهم؛
بلوکه شدن پول‌های سرمایه‌گذاران یک موسسه «اعتباری»!
رئیس کل بانک مرکزی به اخطارهای داده شده به موسسه‌های مالی و اعتباری که از اسامی ائمه معصومین(ع) استفاده می‌کردند، اشاره کرده و گفته: هم‌اکنون به غیر از دو موسسه هیچ مرکز مالی و اعتباری با چنین اسامی وجود ندارد. او به صراحت گفته بود: موسسه «ث» مجوز ندارد!
444 اصطلاح عربی مورد نیاز پیاده‌روی زائران در عراق
رفتن به این سفر لازمه‌هایی نیز دارد؛ آشنایی حداقلی با زبان کشور برادر و مسلمان نشین عراق برای این سفر طویل می‌تواند کمک بزرگی به مسافران پیاده اربعین باشد؛ لغات و اصطلاحاتی که هرکدام در جای خودش می‌تواند نقش مهمی در این سفر ایفاکند.
بررسی نقش نظام سلامت در اقتصاد مقاومتی؛
کیفیت پایین خدمات درمانی در بخش دولتی/ نقش بیمه در سلامت محور شدن نظام سلامت
پزشک خانواده یکی از روش های سلامت محور شدن نظام سلامت است. این پزشک به عنوان فرد آگاه در بازار سلامت از بیمار القایی میتواند جلوگیری کند. پزشک خانواده تمرکزش و منافع اش در پیشگیری خانواده است.
نامه قرارگاه مبارزه با مفاسداقتصادی بسیج دانشجویی به زنگنه:
نسل جدید قراردادهای نفتی، منافع ملی را متضرر خواهد کرد
متأسفانه شاهد شکل گیری نسل جدید قراردادهایی هستیم که بهبود پایدار وضعیت نفت کشور را ایجاد نکرده و با چنین ساختاری می توان یک بازگشت به عقب در صنعت نفت را مشاهده نمود که قطعا منافع ملی کشور را تامین نخواهد کرد.
پرویز امینی درباره پدیده «پستچی»:
شاه مسئله پستچی یثربی؛ خلا عشق در دنیای مدرن است
به توانایی فضای مجازی در بازتولید همه رسانه‌ها در خود بر می‌گردد. در واقع چون که صد آید، نود هم پیش ماست. یعنی فضای مجازی این امکان را دارد که شما همزمان مطبوعات و رسانه‌های دیجیتال و کتاب و رادیو و رسانه‌های شنیداری و تلویزیون و پیام‌های دیداری را توامان داشته باشید.
پروپاگــــــاندای اخــــــلاق مداری
کافی است که فلان بازیگر بگوید: »ای کاش من جامعه شناسی می خواندم تا وقتی توافق هسته ای شد، این قدر ذوق زده نشوم«که خطاب می آید که دلقک ها، شومن ها، سلمانی ها و بقالی ها حق اظهار نظر ندارند.
تلاش جهت انحراف افکار عمومی از عملکرد دولت؛ استراتژی دولتی‌ها برای انتخابات آینده
در همین راستا است که حواشی که بعضا در جریان سخنرانی برخی از چهره‌های منتسب به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در دانشگاه‌ها یا شهرهای مختلف به وجود می‌آید، بیش از هرچیز در راستای اهداف انتخاباتی جریان مذکور قابل تحلیل است.
دلنوشته یک دانشجو از خدمات رفاهی که در دانشگاه‌ها نیست!
راه‌های استراتژیک برای کنترل دانشجو
اینترنت متوسط الحالی که با سرعتش موی دانشجو را سفید نکند و با قطعی‌اش تن دانشجوی خوابگاهی را نلرزاند، ویدئو پروژکتور هایی که مدام سر کلاس ها ریشخندمان نکنند، تالارهایی که در زمستان مجبور نباشیم پتو پیچ شده در آن حاضر شویم و قوانین و بخش نامه هایی که شامل حال تمامی...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل