خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 06 مرداد 1393

اخبار

 
 
ماه دیدار ماه
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
رنجی که از فقدان استراتژی انرژی می بریم
در حالی که هم اکنون وضعیت صادرات گاز ایران به عنوان اولین یا دومین دارنده ذخایر گاز دنیا به گونه‌ای است که جزء 10 کشور اول جهان در زمینه صادرات گاز قرار ندارد! در مقابل اما کشور روسیه در حدود 20 برابر و قطر (سومین کشور دارنده ذخایر گاز در جهان) بیش از 10 برابر ایران...
بازی دو سر باخت در شرکت های «رتبه بندی مدارک» دانشجویان مهندسی
دانشجویان رشته های فنی و مهندسی پس از فارغ التحصیلی مدارک تحصیلی خود را به برخی از شرکت ها ارائه می دهند تا مدارکشان رتبه بندی شود و شاید از این طریق بتوانند برای خود کاری فراهم آورند، اما این روال همیشه پایان خوبی ندارد و اکنون برای برخی از دانشجویان مشکلات جدی...
ادامه واکنش ها به بخشنامه حراست دانشگاه آزاد؛
معاون فرهنگی فرجی‌دانا: در وزارت علوم نیز همین نگاه حاکم است!
آنچه مورد انتقاد واقع شده بود دستورالعمل عجیب مبنی بر عدم دخالت حراست حتی در صورت مشاهده موارد تخلف بود. در بخشنامه آمده است: در صورت مشاهده هر گونه دخالت بی‌مورد دفاتر حراست در موضوع صدرالاشاره طبق مقررات با افراد خاطی برخورد انضباطی خواهد شد
نگاهی به فیلم «فرش قرمز»؛ بورات زدگی و سینمای نفاق
وقتی رفتارهای ساده‌لوحانه و خجالت‌بار شخصیت اصلی را در شلوغی‌های فرش قرمز و جشنواره کن یا در روبه‌رویی با چهره‌های معروف و حتی در مواجهه با زنان و... می‌بینید به یاد «بورات» (ساشا بارون کوهن، بازیگر یهودی بریتانیایی) می‌افتید.
«بازی ناجوانمردانه» روزنامه آرمان با آرمان مردم فلسطین
تضعیف و توهین به خط مقاومت؛ کارویژه مشترک روزنامه های کارگزاران + کاریکاتور موهن
در این کاریکاتور در یک سوی میز پینگ‌پنگ فردی با پیراهن رژیم صهیونیستی (پیراهنی مرکب از رنگهای سفید و آبی) و در سوی دیگر فردی با پیراهن قرمز و سرآستین های سفید به چشم می‌خورند که بمبی را با راکت‌های تنیس به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند.
پس از تایید رانت 650 میلیون یورویی توسط دیوان محاسبات
حکایت دفاع تمام قد دولت از فساد و یک نامه
روز سه شنبه دیوان محاسبات با انتشار نظر خود درباره پرونده 650 میلیون یورویی، آن را مصداق رانت تشخیص داده بود اما با توجه به تاثیر مثبت واردات نهاده های دامی بر بازار و عدم سوء نیت مسئولان، صرفا به تذکر در این رابطه اکتفا کرده بود. نوبخت در واکنش به گزارش دیوان...
فیلم// ایران ایر: در چارچوب توافق ژنو تعدادی کتاب دریافت کرده‌ایم!
پیش از این نیز علی رغم ادعای برخی رسانه های دولت مبنی بر لغو تحریم‌های مربوط به صنعت هواپیمایی مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کردند تحریم بنزین هواپیماها و قطعات آن همچنان پابرجاست و تغییر محسوسی مشاهده نشده است.
شوک قبل از آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال؛
نکونام: در فوتبال ایران مافیا داریم/ رابطه یک مربی و یک دلال
به نظر من مافیا در فوتبال ایران وجود دارد. هنوز هست و دارند ریشه فوتبال ایران را می‌زنند. این‌ها جرأت ندارند حرف‌شان را بزنند. شما به ادبیات‌شان نگاه کنید؛ چطور به خبرنگاران توهین می‌کنند؟ چطور به طرفداران توهین می‌کنند؟ چطور در رختکن به بازیکن فحش‌های آنچنانی می‌دهند؟
در نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب مطرح شد؛
وضعیت دانشجویان فلسطینی/ عربستان حتی برای سفر حج واجب نیز به فلسطینی‌ها اجازه ورود نمی دهد
برخی از کشورها در گذشته به گروه های فلسطینی می گفتند چرا می خواهید کار مسلحانه انجام دهید، بیایید ما به شما پول و اردوگاه اختصاص می دهیم، فقط شما به جای مقابله مسلحانه، مذاکره کنید، الآن 70 سال است که فلسطینیان مذاکره می کنند و اقدامی هم انجام نگرفته است.
در قالب اپلیکیشن اندرووید و iOS؛
نرم‌افزاری جذاب برای پاسخ به شبهات در مورد فلسطین
اپلیکیشن "روز قدس" به ارائه پاسخ به شبهات در مورد فلسطین، حمایت از مردم فلسطین و چرایی تحریم کالاهای صهیونیستی، صهیونیسم در آینده قرآن و در نگاه امام و رهبری و... در قالب فیلم و متن، در قالبی جذاب می پردازد.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و چهارم
«زرسالاران یهودی و پارسی»، بررسی استعمار بریتانیا و ایران
بررسی نحوه حاکمیت دولت‌ها و رژیم‌های اروپایی و غربی در قرون اخیر، نشان می‌دهد که بیشتر از هرچیز تحت تاثیر تفکراتی ناشی از زائیده‌های فکری متفکرین اندیشمندانی است که ادعای تفکر و اقتباس از هیچ آئینی را نداشتند.
نیـاز ضـروری کشـور بـه تحلیل‌های دانشجـویی؛
دانشجو تحلیل نکند مسائل کشور قفل می‌شود
البته پرسش از ایشان در خصوص تنظیم مواضع با رهبری نظام مسبوق به سابق نیز هست که در ذیل به سه مورد آن اشاره می شود که چگونه رهبری نظام راه را برای تحلیل داشتن و تحلیل کردن دانشجویان باز گذاشته و مانع قفل بر انتقاد شده اند.
بازگشت برنامه «حذف و اضافه» با مستندی از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
مستند «7 دقیقه متن»، با موضوع حاشیه‌های دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب در ماه مبارک رمضان، برای نخستین بار یکشنبه 5 مردادماه ساعت 23 روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.این مستند که در واقع قسمت هفتم از برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» است.
آغاز به کار کمپین دانشجویی کمک به مردم غزه + تصاویر
بیش از 20 روز است که مردم مظلوم غزه زیر بمباران شدید و حملات گسترده رژیم اشغالگر قدس قرار دارند و در این بین تشکل های دانشجویی و مردمی علاوه بر اعلام حمایت های مختلف اقدام به جمع آوری کمک های مردمی برای مردم غزه نموده اند.
حاشیه‌ای بر دیدار دانشجویان با رهبری؛
این حرف آقا هم برای ما خوب بود و هم بد:: «من بعضی از سخنان را قبول دارم و بعضی را نه اما قدرت تحلیل دانشجویان بالاتر رفته است»
از ازدواج تا آستان قدس و ریاست 35 ساله‌ی آن، از باطلاق خواندن مذاکرات هسته‌ای تا حمایت از مذاکره آن هم به شکل حمایت‌های رهبر انقلاب، از تشکر از وزیر بهداشت بابت وضعیت سلامت در کشور و دعا برای ایشان تا انتقادات از جنس فتنه‌ای چند تشکل، از عملکرد وزارت علوم آن هم در...
آسیب شناسی تولید علم و فناوری/ 2
جزیره هایی به اسم «صنعت» و «دانشگاه»
یکی از مهمترین دلایل دور بودن صنعت از محیط های علمی، وجود فاصله زیاد و شکاف عمیق میان علوم مورد توجه در دانشگاهها و فناوری های مورد استفاده در صنایع ما می باشد. از یک طرف علوم در دانشگاهها و مراکز علمی بسیار سریع در حال رشد بوده.
اختصاصی خبرنامه دانشجویان ایران؛
فیلم و تصویر:: حمایت بلژیکی‌ها از مردم فلسطین در راهپیمایی روز قدس
بیش از هزار نفر از مردم از میدان کاخ آلبرت تا مقابل مقر اتحادیه اروپا راهپیمایی کردند و در حمایت از غزه و علیه عملکرد ضعیف اتحادیه اروپا شعار سر دادند. حضور اقشار مختلف حصوصا جوانان جالب توجه بود. جوانانی که در موقع صادر کردن دستور روز جهانی قدس توسط امام هنوز به...
درباره پاسخ رهبر انقلاب به پرسشی در دیدار با دانشجویان
مواضع سیاسى افراد دانشجو یا تشکلهاى دانشجویى چگونه باید منطبق با نظرات رهبرى باشد؟به‌‌نظر من این سؤال خیلى سؤال موجهى نیست؛ این‌‌جور نیست که همه‌‌ى مواضعى که آحاد مردم اتخاذ میکنند، بایستى برگردان نظراتى باشد که رهبرى ابراز میکند؛ نه، شما تکلیفتان را احساس کنید،...
جزئیاتی از اختلافات ایران و ۱+۵ در وین ۶؛
ویژگی‌های یک توافق خوب از نظر ۱+۵
گروه شش یک راه حل ساده برای این مسئله ارائه کرده و آن این است که ایران هسته راکتور را بردارد و یک هسته کوچکتر به جای آن بگذارد که نتواند برای فعال کردن راکتور اورانیوم طبیعی کافی در خود نگه دارد. ایران تاکنون با این پیشنهاد مخالفت کرده است.
در برنامه راز مطرح شد؛
ماجرای عصبانیت سفارت کانادا از یک یادداشت درباره غزه
در فرانسه به دانش آموزان ۵ نمره اختصاص دادند و گفته‌اند که اگر با یکی از سربازان جنگ جهانی صحبت کنید و آن را پیاده کنید، نمره خوبی خواهید گرفت. آرشیو‌ها و اسناد صوتی خوبی از آن‌ها وجود دارد. اگر بخواهیم از این زاویه به جنگ نگاه کنیم، حرف‌های نگفته بسیاری داریم.‌‌
استدلال بامزه علی مطهری: کار کمیسیون غیرقانونی نبود ولی خلاف تدبیر بود!‬
علی مطهری درباره انتخاب نماینده مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات امروز در واکنشی جالب توجه توضیح داد: اقدام کمیسیون فرهنگی در معرفی آقایان رسایی و نبویان غیرقانونی نبود ولی خلاف تدبیر و اخلاق حرفه ای بود!
پس از سه ساعت تجمع دانشجویان صورت گرفت؛
برخورد عجیب وزارت بهداشت با تجمع کنندگان/ حضور دکتر ضیایی و پورکاظمی در میان دانشجویان/ افزایش 160تایی ظرفیت +تصاویر
دانشجویان گفته اند تا زمانی که با وزیر بهداشت و یا معاون وی ملاقات نکنند، تجمع خود را ترک نخواهند کرد با این حال سه ساعت از این تجمع می گذرد و مسئولان وزارت بهداشت پاسخی به درخواست دانشجویان نداده اند.
حال و هوای سخنرانان دیدار دانشجویان با رهبری، یکساعت پیش از آغاز مراسم + تصاویر
خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در دیدار هفته گذشته دانشجویان با رهبر انقلاب که یکم مردادماه جاری برگزار شد، در ساعتی مانده به آغاز دیدار به سراغ این سخنرانان رفت تا از حال و هوای آن‌ها و نحوه آمادگی آن‌ها برای حضور در برابر رهبر انقلاب را ثبت و به تصویر بکشد.
کارشناسان اقتصادی درباره بسته دولت چه گفتند؛ ساده انگارانه و سطحی +جدول
اقتصاد مقاومتی را نمی‌توان با فرض ادامه تحریم‌ها تا پایان سال ۱۳۹۳ از یک طرف و کاهش مالیات‌ها و افزایش هزینه‌های عمرانی دولت و اجرای سیاست‌های برون‌گرا آنگونه که در بسته پیشنهادی آمده است، سامان داد. این سیاست‌ها جمعی متناقض و ناممکن است.
حاشیه نگاری خبرنامه دانشجویان ایران از دیدار رهبر انقلاب با دانشجویان
«احسنت» هایی که دیدار امسال را «صریح» تر کرده بود
زاهدی وزیر علوم دولت نهم هم از راه می رسد. او که امروز نماینده مجلس است، به سمت یکی از درها می آید و با بچه ها هم سلام و احوالپرسی می کند. می شنوم که یکی از دانشجویان به او می گوید:« آقای دکتر کار ناتمام خود را تمام کنید»!
نظریه کلیدی رهبر انقلاب درباره مقاومت مسلحانه در فلسطین
حضور همزمان دبیرکل سازمان ملل، وزیر خارجه فرانسه، وزیر خارجه آمریکا در قاهره و ترغیب قطر و ترکیه به یافتن راهی برای متقاعد کردن مقاومت به پایان دادن درگیری به خوبی نشان می‌دهد که غرب بشدت از روند اوضاع نگران است. جنگ غزه به نگرانی بزرگ غرب تبدیل شده است.
چرا خروجی‌‌های پژوهشی دانشگاه به درد کشور نمی‌خورد؟
عموما گفته می‌شود که دستاوردهای دانشگاه‌ها به درد صنعت نمی خورد. اغلب کسانی که این انتقادات را وارد می‌کنند منظورشان از صنعت، صنعت به معنای بنگاه های خصوصی است که در کشور دست به تولید کالا و خدمات می زنند می باشد و انتظار دارند دانشگاه مسائل این بنگاه ها را حل کنند.
در صفحه صنفی آموزشی خبرنامه دانشجویان ایران دنبال کنید؛
با رشته‌های دانشگاهی، قبل از انتخاب رشته آشنا شوید
از آنجایی که آگاهی از رشته های تحصیلی قبل از انتخاب رشته اهمیت دارد در این مجموعه گزارش، عناوین درس های اصلی و اختصاصی، توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه، آینده شغلی و بازار کار، وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، معرفی گرایش‌های مقطع کارشناسی و... دنبال کنید
در اعتراض به طرح نمایندگان؛
تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی مقابل مجلس و وزارت بهداشت + تصاویر ارسالی دانشجویان
گفتنی است پس از تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی، دانشجویان مقابل وزارت بهداشت رفته و خواستار ملاقات با معاون آموزشی دانشجویی وزیر بهداشت هستند و شعار می دهند «هاشمی- ضیایی ملاقات همین جا؛ حمایت حمایت»
مشتی که نماد مقاومت است و غزه ای که پیروز است؛
تصاویر:: اقدام خودجوش دانشجویان در کلیشه زدن خودروهای سطح شهر
جمعی از جوانان گنبدی در اقدامی جالب به کلیشه زنی به روی خودروها مشغول شدند تا بتوانند از این طریق خود را به نوعی در شکل گیری این جریان مردمی سهیم کنند. مشتی که به عنوان نمادی از مقاومت مردم مظلوم فلسطین و غزه در برابر محاصره ظالمانه سرزمین شان گره شده است.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.