گروه های خبری
 • آرشیو
  کتابخانه دانشجویان ایران
 • چند سی سی کتاب در نوروز 96/ 1
  برای ساختن یک سال خوب باید حرکت کنیم
  انسان تا نیازی در خود حس نکند، حرکتی هم نمی کند چرا که حرکت معلول اراده برای رفع نیاز است. اما بحث نیاز به همین سادگی نیست. نیاز فقط در خوردن و آشامیدن و رفاه نیست. نیاز های واقعی انسان چیزهای دیگری است که اگر ان ها را درک کنیم آن وقت است
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب دویست و سوم؛
  سیستم اقتصادی که اسلام آن را نامشروع می‌داند
  اسلام هیچ نظام و مناسبات بهره‌کشانه و ظالمانه و ناعادلانه و مبتنی بر تکاثری را نمی‌پذیرد و سرمایه‌داری مدرن همۀ این مولفه‌ها را داراست. نظام سرمایه‌داری در مبادی و غایاتش در تقابل و ستیز با اسلام و ولایت الهی و جهت‌گیری توحیدی قرار دارد و از این رو نظامی نامشروع است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب دویست و یکم؛
  جهادگرانی که دنیا را تبدیل به بهشت می‌کنند
  در میان آیات و روایات صریحا فضای اسلام، فضای همراه با عدالت ترسیم می‏‌شود و مردم به برقراری و اجرای عدالت دعوت شده و از خیانت و طلم باز داشته می‏‌شوند. هم چنین بستر مناسب برای جاری شدن عدالت در یک اجتماع، پایه گذاری حکومت اسلامی معرفی می‏‌گردد.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب دویستم؛
  کتابی که به تمام سوالات شما درباره‌ فرقه ضاله‌ «بهائیت» پاسخ می‌دهد
  برخی از مطالب این کتاب برای اولین بار است که به چاپ که به چاپ می رسد. برای مثال، مندرجات فصل 1 و 11 (شیخ احمد احسایی و طاهرۀ قره­العین)، از جمله مطالبی است که کمتر در کتب دیگر به این گستردگی و تفصیل به آن پرداخته شده است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و نهم
  ایرانیِ سیزده ساله‌ای که عراقی‌ها را انگشت به دهان کرد +عکس
  وقتی خطوط نبرد آرام می‌شود، لوله توپ‌ها و تانک‌ها سرد می‌شود، سربازها از سنگرها بیرون می‌آیند و به شهرهایشان بازمی‌گردند و اسرای جنگی بین کشورهای متخاصم مبادله می‌شوند، سربازها قلم و کاغذ به دست می‌گیرند و می‌نویسند که چه دیدند و چه برسرشان آمده است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و هشتم
  نئولیبرالیسم ایرانی و تهاجم فرهنگی از نگاهی متفاوت
  آنچه که سریع ‏القلم می‌گوید، توسعه مطابق اصول مدرن غربی (و برای کشور ما، غرب‏زدگی شبه ‏مدرن) است؛ زیرا سریع‏ القلم اعتقادی به تدوین «اصول توسعه بومی» ندارد و «صول توسعه» را امری جهان‏شمول و عام می‌داند که غربی‌ها تدوین کرده ‏اند.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و هفتم
  برای روز دانشــــجو بخوانید
  برای روز دانشجو می‌شود پیشنهادات زیادی برای مطالعه کتاب مطرح کرد؛ کتاب‌هایی با مضامین مختلف که از تاریخچه جنبش دانشجویی گرفته تا دسته‌بندی‌های سیاسی یا جناحی که هر دانشجو باید از آنها سر در بیاورد
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و ششم
  مغزهایی که مجبور به فرار می‌شوند!
  خیلی‌ها تاکنون به آسیب شناسی چرایی فرار مغزها پرداختند و به نتایج جالب توجهی هم رسیده‌اند اما همچنان اپلای‌هایی است که از دانشگاه‌های برتر ایران به گوش می‌رسد و دانشجویانی که می‌روند تا درس بخوانند و متخصص شوند!
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و پنجم
  «نیمه پنهان»، خدمتی بزرگ و میراثی ماندنی برای دانشجویان
  می‌توان بزرگ‌ترین میراث حسن شایانفر را در مدیریت و نظارت مجموعه کتاب‌های «نیمه پنهان» دانست؛ مجموعه کتاب‌هایی که از سوی دفتر پژوهش‌های موسسه کیهان به چاپ رسیده است و به جریان‌شناسی سیاسی و نقد ایدئولوژیک گروه‌های سیاسی معاصر و خاستگاه‌های فکری‌شان می‌پردازد.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و چهارم
  «فتح خون» سیدمرتضی آوینی، معجزه‌ای در روایت‌گری ماجرای کربلا +دانلود صوت و PDF
  کتاب فتح خون سیدمرتضی آوینی، معجزه ای در روایت گری ماجرای کربلا می باشد. کتابی مقدس که فراتر از قلم زمینیان است. نوع نگاه متمایز سید شهیدان اهل قلم به کربلا و کربلائیان باب حیرت را می گشاید. «فتح خون» روایتی امروزی از ماجرای کربلاست به قلم شخصی که خود به خیل...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و سوم
  دانشجوی فنی و مهندسی دانشگاه تهران که رفت تا خط امام بماند +عکس
  کتاب «می رویم تا خط امام بماند»، مشتمل بر شرح زندگی و مجموعه ای از دست نوشته های شهید است. این کتاب، با هدف ارائه الگویی به مخاطبان جوان، نمایاندن سیر فکری و شخصیت شهید رجب بیگی و نشان دادن فضای مبارزه و افکار عمیق جوانان نخستین سال های پیروزی انقلاب اسلامی تدوین شده...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و دوم
  مطالعه این اسناد واجب است! +دانلود
  عدم انکار محتوای اسناد از سوی دولت آمریکا و بهره‌گیری پژوهشگران آمریکایی از اسناد این مجموعه، نشان‌دهنده‌ آن است که مورخان و دانشوران علوم سیاسی، تردیدی در اصالت و ارزش اسناد این مجموعه نداشته‌اند و می‌توان محتوای این اسناد را واقعی، بیانگر نظرات تولیدکنندگان آن و در...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نود و یکم
  ماموریت آخرین نماینده رسمی آمریکا در ایران چه بود؟
  بعد از بازگشت به آمریکا و در دوران بازنشستگی، نگارش کتاب خود در رابطه با مأموریتش در تهران را آغاز کرد که در آن شرح کاملی از ملاقات‌های خود با شاه، مخالفان و نیروهای انقلابی، دستورات وزارت خارجه آمریکا در رابطه با ایران و تحلیل های خود از وقایع رخ داده حول سقوط شاه...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و نودم
  روایت روزنامه‌نگار آلمانی از ده روز همنشینی با داعش!
  نویسنده منصف «ده روز با داعش»، در این اثر نخست به ریشه‌های داعش و شکل‌گیری آن می‌پردازد و با زبانی صریح و جدی به نقد سیاست‌های غرب و اشتباهات آن‌ها که زمینه‌ساز پیدایش طالبان و داعش شده است، می‌پردازد و از طریق استدلال و منطق مقوله‌ای به نام تروریسم اسلامی را مطلقاً...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و نهم
  «حسین عقل سرخ» روایتی دانشجو فهم از اعماق نهضت عاشورا +دانلود
  این مجموعه که روایتی تحلیلی از واقعه‌ تاریخ‌ساز عاشوراست به بررسی این پرسش می‌پردازد که پس از ارتحال پیامبر اکرم(ص) کدام دلایل و عوامل منتج به این شد که معادله‌ قوا در عرصه‌ سیاست زیر و رو شده، درک مردم از مشروعیت به کل تغییر یابد و همه امور به گونه‌ای دگرگون شود که...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و هشتم
  تافته‌ای جدا بافته برای صنعت نانو +دانلـــــود
  این کتاب که با موضوع «روایتی متفاوت از مسیر تجاری‌سازی فیلتر نانوالیاف» است، به روایت فرآیند تجاری‌سازی یک فناوری می‌پردازد. تجاری‌سازی‌ فناوری یکی از مراحل اصلی فرآیند نوآوری و کلید واژه‌ای است که با توسعۀ اقتصادی کشورها گره‌ خورده است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و هفتم
  رونمایی از مجموعه کتاب‌های «حکمت‌های عاشورایی» +عکس
  مراسم آئین رونمایی از دو مجلد کتاب «حکمت های عاشورایی» با حضور جمعی از شعرا، سخنوران، ذاکرین و شیفتگان اهل بیت عصر امروز در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی هنری شهرداری منطقه 14 تهران برگزار شد.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و شش
  با این کتاب شخصیت‌های کارتونی غربی را درست به فرزندانمان معرفی کنیم
  تن‌تن که خود را در حال شکست می‌بیند به ناچار مجبور می‌شود تا از دیگر قهرمان‌های غربی کمک بخواهد و پای افسانه‌هایی مثل سوپرمن، تارزان و کینگ کنگ نیز به داستان باز می‌شود. در آخر اما این مشرقیان هستند که با استفاده از قدرت عقل و خودباوری، موفق می‌شوند مهاجمان را شکست...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و پنجم
  نویسنده انگلیسی که رهبر انقلاب کتاب‌های او را خوانده‌اند +دانلود
  جین آستین، نویسنده‌ای انگلیسی است که آثارش ادبیات غرب را سخت تحت تأثیر قرار داد. شناخت او از زندگی زنان و مهارتش در گوشه و کنایه‌ها، او را به یکی از مشهورترین رمان‌نویسان عصر خودش تبدیل کرده‌است. جین آستن چند سالی از عمر خود را در شهر باث سپری کرد و این شهر به عنوان...
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و چهارم
  کمین جــولای 82 +دانلود
  سی و پنجمین سالگرد ربایش چهار دیپلمات ایرانی تفاوت های ویژه‌ای با سال های گذشته دارد. خبر زنده بودن احمد متوسلیان از یکسوء و اکران فیلم "ایستاده در غبار" از سوی دیگر را می توان از تفاوت های این روز نسبت به سال های گذشته دانست.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و سوم
  شب قدر از نگاه شهید دکتر بهشتی +دانلود
  گفتار نخست‌ با عنوان‌ «شب‌ قدر» از مجموعه‌ سخنرانی‌های‌ دکتر بهشتی‌ در مرکز اسلامی‌ هامبورگ‌ (آلمان) استخراج‌ شده‌ است‌ که‌ در سال‌۱۳۴۴ یعنی‌ اولین‌ سال‌ اقامت‌ پنج‌ سال‌ و نیمه‌ ایشان‌ در آن‌ دیار ایراد شده‌ است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و دوم
  شش روایت از تاریخ معاصر را در ماه رمضان از دست ندهید
  واکاوی درباره بحران‌های هویتی که ایرانیان در طول تاریخ با آنها روبه‌رو بودند، دلایل پذیرش اسلام از سوی ایرانیان و واکنش نسبت به بحران هویتی غرب و نقد و بررسی نظریه‌های رقیب از دیگر موارد مطرح شده در کتاب است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتاد و یکم
  انحــلال انقــلاب در نظــام استکبـــاری
  این کتاب مجموعه ای از مقالات، یادداشت ها و مصاحبه هایی است که در فاصله تیر 1393 تا تیر 1394 درباره سیاست خارجی دولت یازدهم، مذاکرات هسته ای، توافق نامه لوزان، رویکرد رسانه ای دولت، مبانی رویکرد آمریکا به انقلاب اسلامی و گفتمان عدالت خواهی نوشته شده است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هشتادم؛
  تمام آثار پژوهشگران درباره‌ی نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی
  مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی که وظیفه‌ی حفظ و نشر آثار مقام معظّم رهبری را برعهده دارد، در انجام همین وظیفه به انتشار کتابهای موضوعی به منظور نشر بیانات، دیدگاهها و رهنمودهای معظّمٌ‌له در مقاطع، مناسبتها و موضوعات مختلف می‌پردازد.
 • راهنمای جدولی برای اینکه فرصت نمایشگاه کتاب را از دست ندهید!
  کتاب‌هایی که فعالین دانشجویی باید آن‌ها را خوانده باشند
  اگر شما از آن دست افرادی هستید که هنوز تصمیم به خرید کتاب نگرفته اید، و بدنبال کتاب هایی با موضوعات مختلف،‌سیاسی، فرهنگی و اجتماعی می‌گیرید، کتاب های زیر گزینه مناسبی برای خرید در نمایشگاه کتاب امسال است.
 • کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و هفتاد و نهم؛
  اگر از رفتن به سربازی می ترسید، این کتاب را بخوانید
  خدمت سربازی برای همه پرها رنگ و بویی از ترس و عین حال اشتیاقی پنهانی دارد. ترس به خاطر ندانسته‌هاست. اما دوری از خانواده، تنهایی‌ها، نظم‌های پادگانی و حتی یافتن خانواده‌ای نو به عظمت یک گردان خود تبدیل به رنج‌هایی می‌شود که البته بی‌لذت هم نیست.