گروه های خبری
آرشیو
صنفی آموزشی
 • در نامه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صداوسیما به رئیس سازمان صدا و سیما مطرح شد؛
  امنیت شغلی، آرامش روانی و تحصیلی را به دانشجویان بازگردانید
  امید که با دستورات مساعد و پیگیری‌ها امنیت شغلی، آرامش روانی و تحصیلی بار دیگر به دانشجویان بازگشته تا تمرکز آنان به مسائل تحصیلی معطوف باشد، چنانچه در یکسال گذشته همواره دانشجویان با سعه صدر و تنها با نامه نگاری‌های درون سازمانی خواستار حل این معضل بوده‌اند.
 • توضیحات استاد متهم به «تقلب علمی» و چند ابهام تازه؛
  این اتهامات دروغ است/ گوگل اسکالر علمی نیست
  حقیقت اینکه من اصلا به این صفحه سر نمی‌زنم چه برسد به آنکه ادیت کنم. من رزومه‌ام را که براساس آن به مرتبه استاد علمی رسیده‌ام از این طریق به دست نیاورده‌ام که الان بخواهم برای این صفحه تلاش کنم. چراکه سه استاد تمام پرونده من را داوری کرده‌اند.
 • در اعتراض به پذیرش داوطلبان فهرست ذخیره رشته‌های پزشکی صورت گرفت؛
  تجمع گسترده داوطلبان دانشگاه آزاد در واحد علوم تحقیقات
  روز گذشته دانشجویان رشته علوم تغذیه در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد همراه با خانواده‌هایشان در بیمارستان این دانشگاه تظاهرات کردند که در این تظاهرات درگیری هم رخ داده است. این اعتراضات نسبت به اعلام نتایج ذخیره های پزشکی بوده است.
 • از مبتدی تا پیشرفته؛
  ۵ فایل کاربردی آموزش کامل کار با ماشین حساب‌های مهندسی +دانلود
  در این میان ماشین حساب ها به دلیل گستردگی مدل های آن و پیچیدگی بدست آوردن معادلات چند مجهوله بعضا نیاز به آموزش های خاصی برای دانشجویان باید در نظر گرفت. به همین بهانه در ادامه چند قایل آموزشی نحوه کار با ماشین حساب ها آمده است.
 • استادی که آثار دیگران را به اسم خودش جا زد؛
  وقتی استاد دانشگاه تربیت مدرس «تقلب» را هم روسفید می‌کند!
  این استاد نه تنها آثار دیگران را مورد سرقت علمی قرارداده و در پروفایل گوگل اسکالر خود به عنوان روزمه علمی اش درج نموده است، در اقدامی ناشیانه که حتی از یک دانشجوی کارشناسی هم بعید است مقالات غیر مرتبط با رشته تخصصی خود را بارگذاری نموده است.
 • در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد صورت گرفت؛
  دانشگاه خوابگاه را اجاره داد، ۵۰ دانشجو بدون جا و مکان +تصاویر
  این دانشجو مدعی شد: هفته گذشته رئیس دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان گفته بود اگر بدون خوابگاه قادر به تحصیل نیستید انصراف بدید. این اعتراض ها تا هفته جاری نیز ادامه داشت اما مسئولین دانشگاه با وجود قول مساعد برای تامین خوابگاه هیچ تلاشی نکردند.
 • آموزش‌وپرورش روش عجیبی برای درآمدزایی از کنکور پیدا کرده است؛
  گردش مالی ۳۰۰ میلیاردی از ترمیم معدل کنکور!
  به گفته مسئولان سازمان سنجش حدود یک میلیون نفر هرساله در آزمون سراسری شرکت می‌کنند و از این تعداد، حدود 400 تا 500 هزار نفر از سنوات قبلی و پشت‌کنکوری‌ها هستند. احتمالا منهای آن حدود پنج هزار نفری که معدل 20 دارند و نیازی به ترمیم ندارند، حدود 495 هزار نفر می‌توانند...
 • معضل خوابگاه دانشجویان دکتری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنان ادامه دارد؛
  قطع آب، برق و گاز خوابگاه برای تخلیه اجباری +تصاویر
  قرارداد این خوابگاه لغو شده اما چون دانشجویان دکتری خوابگاه‌شان را تخلیه نکردند، دانشجویان کارشناسی هنوز در همان خوابگاه مستقر هستند و دانشگاه نیز هر روز برای این مساله 12 میلیون تومان جریمه می‌شود، به همین دلیل مسئولان دانشگاه آب، برق و گاز خوابگاه را قطع کردند.
 • مشکلات صنفی دانشجویان دانشگاه سهند تبریز وارد فاز جدیدی شده است؛
  زندانی کردن دانشجویان دانشگاه سهند در اتوبوس +عکس
  راننده بعد از رسیدن به ایستگاه فجر و فحاشی به دانشجویان درب را بست و چراغ‌ها را خاموش کرد و دانشجویان را زندانی کرد. دانشجویان با پلیس تماس گرفتند و بعد از حضور پلیس و بازرسان شرکت اتوبوسرانی راننده به دانشجویان حمله کرد و بعد از درگیری هم گواهینامه شخص خاطی ضبط شد.
 • بخشنامه جدید دانشگاه آزاد دردسرساز شد؛
  پای دروس جبرانی به آزمون EPT هم کشیده شد +سند
  در صورتی که دروس جبرانی باقیمانده ندارند و فاثد نمره حد نصاب زبان هستند(درفرصت شش ماهه برای ارائه نمره زبان هستند) نیمسال اول مرخصی آموزشی با احتساب اخذ نموده و ملزم به پرداخت 25 درصد شهریه ثابت هستند.
 • با توجه به نزدیک شدن به ایام شیوع بیماری‌ها «خبرنامه دانشجویان ایران» منتشر کرد؛
  فرار از سرماخوردگی در خوابگاه با چند ترفند ساده
  خوابگاهی‌ها به علت دوری از فضای خانه و به تبع آن محرومیت از حمایت خانواده از لحاظ تغذیه‌ایی و سلامتی، به شدت مستعد مبتلا شدن به این بیماری هستند. حال اگر یک ‌هم‌اتاقی به این بیماری مبتلا شود؛ تمامی افراد به زودی خود را در حال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری می‌بینند.
 • فاز جدید بی‌قانونی در دانشگاه علامه طباطبایی؛
  ادامه ساختارشکنی و تکمیل پازل حذف اساتید انقلابی
  فشار بر دانشجویان و اساتید انقلابی دانشگاه علامه و بی‌تفاوتی مسئولان نسبت به برخی اتفاقات هنجارشکنانه در دانشگاه بار دیگر موجب نگرانی بسیاری از دانشگاهیان انقلابی شده و بسیاری از آنها معتقدند زمان آن رسیده تا وزیر علوم مستقیما به این موضوع ورود کند.
 • وزیر آموزش‌و‌پرورش به ناتوانی دولت در مقابله با مافیای کنکور اعتراف کرد؛
  وقتی وزیر تسلیم می‌شود
  وقتی وزیر اعلام می‌کند توان مبارزه با این مافیا را ندارد، یعنی تشکیل کارگروه سنجش و پذیرش دانشجو بازی بوده است؛ یعنی کنکور ماندنی است و یعنی تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور و تعیین درصد برای آن پوششی برای زیرفشار گذاشتن همین پدرخوانده‌ها و احتمالاً گرفتن امتیاز بیشتر است.
 • در گفتگوی یکی از دانشجویان دکتری با «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی شد؛
  فرصت مطالعاتی، فرصتی که از دست می‌رود +سند
  امری که در این میان بسیار مهم است تعهدی است که این سازمان به دانشجویان داده، اما اکنون تعهد خود را به صورت یک طرفه لغو و سهم بورس اهدایی را به ۴۰ درصد کاهش داده است. این درصورتی که دانشجویان برای حضور در دانشگاه های خارجی برنامه ریزی کرده اند.
 • قابل توجه متقاضیان سفر به بزرگترین گردهمایی شیعیان؛
  ۸ شرط دریافت وام یک میلیونی اربعین برای دانشجویان دانشگاه آزاد
  مبلغ این وام ۱۰ میلیون ریال(معادل یک میلیون تومان) است. این تسهیلات با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد و بانک قرض الحسنه مهر ایران به دانشجویان این دانشگاه اعطا می گردد. این تسهیلات با مدت بازپرداخت 20 ماهه و بدون اخذ ضامن و دیگر تشریفات اداری در کوتاه‌ترین...
 • از آزمون‌های یوسی وست چه می‌دانید؟
  دانشگاه‌های ترکیه کنکور خود را در ایران برگزار می‌کنند!
  آزمون‌های یوس وست برای تمام دانشگاه‌های کشور ترکیه برگزار می‌شود. پذیرفته‌شدگان ایرانی بین ۲ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ لیر در سال بسته به دانشگاه باید شهریه بدهند. البته این هزینه در مقاطع بالاتر متفاوت خواهد بود و آزمون ورودی در آن‌ها نیز با عنوان ALES برگزار می‌شود.
 • روایت دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد از یک اتفاق عجیب؛
  لغو قبولی پس از واریز شهریه و دریافت کارت دانشجویی! +فیلم
  چند روزی است پذیرش شدگان ذخیره گروه پزشکی دانشگاه آزاد پس از حضور در دانشگاه محل قبولی خود و پرداخت شهریه و اخذ کارت دانشجویی به سراغ انتخاب واحد می روند با اتفاقی عجیب روبرو می شوند و متوجه می شوند که پذیرش آنها در دانشگاه در هاله ای ابهام است. خبر 2030 به این موضوع...
 • با گذشت دو ماه از آغاز اعتراضات و تجمعات دانشجویی علیه دریافت شهریه برای دروس جبرانی؛
  دانشگاه تهران همچنان گرفتار اعتراض و تجمع +عکس و فیلم
  وقتی تجمع شروع شد دانشجویان معترض به آقای خضری زنگ زدند و حتی با آقای فریدخو هم صحبت کردند که بهتر است در جلسه‌ علنی رئیس دانشگاه تهران اظهارات دانشجویان را بشنود و همین حرف را به مدیرکل حراست دانشگاه هم گفتیم ولی دکتر نیلی بازهم حاضر به شرکت در جلسه علنی نشد.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  پاسخ به ۳ سوال پرتکرار داوطلبان دانشگاه فرهنگیان برای آزمون ۹۸
  دانشگاه فرهنگیان به دلیل مزایا و امکانات گسترده از جمله استخدام دانشجویان این دانشگاه در آموزش و پرورش همیشه مورد توجه داوطلبان کنکور قرار گرفته است. اما این دانشگاه دارای شرایط خاصی برای سنجش، گزینش و پذیرش دانشجویان است که در ادامه میخوانید.
 • از وام یک میلیون تومانی تا تسهیلات اسکان رایگان؛
  صفر و تا صد ثبت نام دانشجویان دانشگاه آزاد برای پیاده‌روی اربعین
  از سوی دیگر مسئولان دانشگاه آزاد در این بخشنامه به موضوع خروج دانشجویان نیز توجه داشته‌اند؛ موضوعی که سال گذشته باعث شد 18 هزار نفر از دانشجویان مشمول دانشگاه آزاد بتوانند تنها با وثیقه بسیج دانشجویی و به‌صورت رایگان مجوز خروج از کشور را بگیرند.
 • بعد از یک هفته از اظهارات عجیب قاضی‌زاده در نشریه دانشجویی منتشر شد؛
  ناگفته‌های تازه نماینده دانشجویان در جلسه پرحاشیه با وزیر بهداشت
  بیایید آزادانه و بدور از هرگونه تعصبی نقدهای ما را با مسئولی بخوانید که فکر میکردیم قرار است منصفانه شنوای دغدغه هایمان باشد اما با معنای جدیدی از تکفیر، خیانت به انقلاب، تروریسم، بی دینی و بی عقلی از نظر وزیر بهداشت آشنا شدیم.
 • تازه‌واردهای خوابگاهی با دستورالعمل برخی غذاهای محبوب دانشجویی آشنا شوند؛
  از املت اعیانی تا سمبوسه خوابگاهی
  مواد غذایی محدود، کیفیت آشپزی و تزئین زیبای غذا که به طور عمده توسط دختران خوابگاهی صورت می‌گیرد سوژه‌های جالبی برای عکاسی فراهم می‌کند تا دانشجویان از غذاها و دست پخت خود و هم‌خوابگاهی هایشان در فضاهای مجازی تعریف کنند و این عکس‌ها را برای دیگران به اشتراک بگذراند.
 • رشته‌های تاپ پزشکی را از دست ندهید؛
  کدام رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد تکمیل ظرفیت دارند؟ +اینفوگرافی
  این زیر گروه پزشکی شامل سه رشته دکترای حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و علاوه بر آن رشته های کارشناسی و کاردانی زیرگروه پزشکی مثل علوم آزمایشگاهی، پرستاری، مامایی و... است. علاوه بر این رشته ها، رشته دامپزشکی هم در این اعلام نتیجه است.
 • در اعراض به گرانفروشی بوفه صورت گرفت؛
  کمپین برخورد با گران فروشی در دانشگاه رازی
  پس از گذشت دو هفته از آغاز سال تحصیلی ۹۷_۹۸ و ادامه روند گران فروشی بوفه های دانشگاه رازی و عدم پاسخگویی مسوولین دانشگاه به دانشجویان و فعالان دانشجویی بر آن شدیم با همکاری شما عزیزان دانشگاهی و دانشجویان گرانقدر و با فرهنگ دانشگاه رازی در مقابله با تداوم وضع موجود...
 • پاسخ‌های قابل تامل دانشجویان به «نبض دانشجو»؛
  برای قبولی در دانشگاه چقدر خرج کردی؟ +فیلم
  نبض دانشجو در جدیدترین برنامه خود به سراغ دانشجویان رفته و از آنها درباره هزینه های صورت گرفته برای قبولی در دانشگاه پرسیده است. پاسخ های دانشجویان قابل تامل است، به طوری که اکثر پاسخ دهندگان از افرادی بوده اند که هزینه های بالایی را برای قبولی پرداخت کرده اند.
 • در اعتراض به افزایش هزینه های فرصت مطالعاتی صورت گرفت؛
  تجمع دانشجویان دکتری در اعتراض به مصوبه جدید وزارت علوم +عکس
  صبح امروز دانشجویان مقطع دکتری در تجمعی مقابل ساختمان وزارت علوم به مصوبه جدید سازمان بورس و مطالعات وزارت علوم در خصوص نوع اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی خارج از کشور اعتراض کردند.
 • آخرین اخبار صنفی آموزشی
 • تکمیل ظرفیت دانشگاه های غیرانتفاعی ها تا ۳۰ مهرماه
 • ثبت نام آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد آغاز شد
 • مسمومیت ۱۰۱ دانشجوی دختر
 • تجلیل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء از خانواده شهدا
 • جمع شدن دانشگاه علمی کاربردی زنجان شایعه است
 • اشتباه غیرقابل توجیه استادی که دل دانشجویان را به درد آورد
 • وقتی کتابخانه، خوابگاه دانشجویان سیدجمال‌الدین می‌شود
 • قصه‌ی پرغصه‌ی آزمون جامع و EPT و دانشجویانی که بین دوراهی زبان و زمان گیر افتادند +سند
 • نام ۲دانشگاه ایرانی در رتبه بندی موضوعی تایمز
 • مسئول «تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد» منصوب شد
 • خبر خوش برای داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد
 • مجمع ماهیانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان آغاز به کار کرد
 • بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد پیگیر مطالبات متقاضیان رشته پزشکی
 • عزل رئیس مرکز سنجش دانشگاه آزاد
 • ۹۰ درصد از فارغ التحصیلان مقطع دکتری شاغل هستند
 • زمان انتقال و میهمانی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد
 • مناظره داغ پیرامون FATF و اقتصاد ملی
 • نبود بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان رشته فیزیولوژی
 • ثبت‌نام ۴۰۰۰ دانشجو در دانشگاه آزاد لرستان +جزئیات
 • برنامه‌های علوم پزشکی بهشتی در هفته سلامت بانوان اعلام شد
 • طهرانچی: مدیران ناکارآمد در دانشگاه آزاد برکنار شدند
 • آمادگی دانشگاه تربیت مدرس برای بررسی انتقال دانشجویان ایرانی
 • دانشگاه شیراز محقق پسا دکتری پذیرش می‌کند
 • اساسنامه موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اصلاح شد
 • انتشار فهرست برترین‌های دانشنامه پزشکی +جدول
 • ثبت‌نام تکمیل ظرفیت پیام‌نور با نصف شهریه
 • واکنش استاد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به خبر سرقت مقاله‌هایش
 • دانشجویان تکمیل ظرفیت با پرداخت نصف شهریه ثابت می‌توانند ثبت‌نام کنند
 • سرپرست دانشگاه آزاد استان تهران و واحد تهران مرکزی معرفی شد
 • رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد عزل می‌شود
 • اقدام غیراخلاقی یک تشکل دانشجویی +عکس
 • دود بی‌تدبیری یکی از مدیران دانشگاه آزاد در چشمان داوطلبان پزشکی +فیلم
 • جزئیات تیراندازی به یک استاد دانشگاه
 • پرداخت وام به دانشجویان که قصد دارند انفرادی به راهپیمایی اربعین بروند
 • وام بدون کارمزد بنیاد علوی به دانشجویان پرداخت می‌شود
 • اعتراض شورای صنفی دانشگاه تربیت مدرس به مسائل صنفی
 • تولید مستندی از اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به روحانی +فیلم
 • ثبت نام پذیرفته شدگان رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد
 • تامین مواد اولیه غذای دانشگاه‌های علوم پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومانی
 • جذب بورسیه‌ها ارتباطی با مرکز جذب هیأت علمی ندارد