گروه های خبری
آرشیو
صنفی آموزشی
 • بررسی ادامه فعالیت دانشگاه‌ها پس از تعطیلات نوروزی؛
  آخرین جزئیات از نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی در سال ۹۹
  معاون دانشگاه خواجه نصیر، با توجه نگرانی در رابطه با کیفیت برگزاری جلسات دفاع به صورت الکترونیکی خاطرنشان کرد: چرا که داوران باید بتوانند سوالاتشان را بپرسند و جلسه دفاع را مدیریت کنند؛ چرا که ممکن است بعضی داوران نتوانند در این جلسات حضور یابند بنابراین باید با...
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» منتشر کرد؛
  تکلیف امتحانات پایان ترم مشخص شد؛ برگزاری در شهر محل زندگی
  در این صورت، دانشجو می‌تواند با نظر موافق دانشگاه مبدأ، مشروط به موافقت دانشگاه محل زندگی خود یا دانشگاه مقصد، به شکل حضوری، امتحان خود را در دانشگاه مقصد بدهد و نمره برای ثبت در کارنامه، توسط دانشگاه مقصد به دانشگاه مبدأ ارسال شود.
 • بازخوانی حاشیه‌های دانشگاه در سال ۹۸// سه ماهه سوم
  از تغییر مسیر تشکل‌های دولت ساخته تا بی‌محلی دانشجویان به چپ‌ها!
  یکی دیگر از حواشی سال گذشته، ماجرای سهمیه های کنکور بود، موضوعی که هنوز هم ادامه دارد و آینده روشنی نیز در انتظار نیست، در گزارش آن روزهای خبرنامه دانشجویان ایران آمده است: "امسال نحوه اعمال سهیمه ها به خصوص برای آزمون کارشناسی ارشد هم حاشیه های فراوانی داشت".
 • ۸ فعال دانشجویی در در گفت‌وگو با «خبرنامه دانشجویان ایران» مطرح کردند؛
  آموزش مجازی به پای آموزش حضوری نمی‌رسد/ بعضی دانشگاه‌ها آموزش مجازی ندارند
  قریب به یکماه است که دانشگاه ها برای جلوگیری از عقب افتادگی دانشجویان از ترم تحصیلی‌شان دست به اقدامی جدید به نام آموزش مجازی زده اند. این مهم با توجه به شیوع ویروس کرونا؛ روشی جایگزین خواهد بود چرا که در حال حاضر دانشگاه ها امکان برگزاری کلاس های حضوری را ندارند.
 • فهرستی از دسترسی به کتاب‌های رایگان در روزهای کرونایی؛
  ۱۰ پایگاه دانلود رایگان کتاب‌های ارزشمند دانشگاهی +لینک
  شرکت نرم‌افزاری Downdog که مجموعه نرم‌افزارهای آموزش یوگا را ارائه می‌کند، به دلیل شیوع کرونا استفاده تمامی نرم‌افزارهایش را برای دانش‌آموزان و دانشجویان و همچنین کادردرمان رایگان کرده‌است.
 • در گفت‌وگو با دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بررسی شد؛
  برنامه‌ اصلی؛ حذف تدریجی دانشگاه فرهنگیان است
  چند روزی است که نامه ریاست دانشگاه پیام نور خطاب به مرکز تحقیقات نهاد ریاست جمهوری واکنش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را در پی داشته است. طی این چند روزه نامه ای توسط 96 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهگیان تنظیم شده بود که ایراداتی بر نامه فوق وارد کرده بودند.
 • آسیب‌شناسی حواشی دانشگاه فرهنگیان در گفتگو با فعالین دانشجویی؛
  ذبح دانشگاه فرهنگیان؛ تنها نگاه هزینه‌ای دولت است
  چندین روز است که نامه ریاست دانشگاه پیام نور خطاب به کمیسیون علوم و تحقیقت ریاست جهموری واکنش ئانشجویان دانشگاه فرهنگیان را در پی داشته است. طی این چند روزه نامه ای توسط 96 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهگیان تنظیم شده بود که ایراداتی بر نامه فوق وارد کرده بودند.
 • بازخوانی حاشیه‌های دانشگاه در سال ۹۸// سه ماهه دوم
  از ماجرای عجیب دختر دانشجوی قلابی تا حضور ۲ روز پسر دانشجو در خوابگاه دخترانه! +عکس
  اما بدون شک مهمترین اتفاق شش ماه نخست سال گذشته، ماجرای دختر دانشجوی قلابی بود، ماجرایی که گرچه قلابی بودن آن دانشجو را نشان داد اما باز شدن پرونده دانشجویان انتقالی به کشور یکی از پرونده های جنجالی سال گذشته را به همراه داشت.
 • تحلیلی پیرامون چالش جدید دانشگاه فرهنگیان و انتقال به پیام‌نور؛
  و اینک خصوصی‌سازی دانشگاه فرهنگیان
  این نگرش در سال‌های اخیر با مسئولیت گرفتن کارشناسان سازمان برنامه و بودجه در وزارت آموزش و پرورش به داخل بدنۀ تعلیم و تربیت کشور نیز رخنه کرده است. از این رو انفعال وزارت آموزش و پرورش در قبال انحلال تدریجی دانشگاه فرهنگیان چندان جای تعجب ندارد.
 • در نامه ۹۶ دفتر بسیح دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به رئیس جمهور مطرح شد؛
  اقدام جالب دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای دانشگاه پیام نور
  آیا منطقی و عادلانه است که خیل عظیم دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه دولتی فرهنگیان که با تلاش و پشتکار، موفق به اخذ رتبه های عالی در کنکور سراسری می شوند با پرداخت هزینه تحصیل خود، در کلاس درس دانشگاه پیام نور، بنشینند؟
 • بازخوانی حاشیه‌های دانشگاه در سال ۹۸// سه ماهه اول
  از حواشی انتخابات نشریات وزارت علوم تا حمله به استاد دانشگاه تهران به خاطر افشای حقیقت!
  در همان روزهای ابتدایی سال 98 نیز، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی دو فوریتی برای تعویق کلیه آزمون‌های سازمان سنجش، در قوه مقننه خبر داد و گفت: در این طرح آمده است تا آزمون‌های ذکر شده تا تاریخ ۱۵ خرداد به تعویق بیفتد.
 • با مشخص شدن تاریخ برگزاری آزمون دکتری و کارشناسی ارشد؛
  زمان‌بندی دقیق برگزاری آزمون‌های مهم سال ۹۹ +جدول
  براین اساس، زمان برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تغییر یافته و براساس آخرین تغییرات برگزاری این آزمون ها به خردادماه موکول شد. با توجه به این مساله حتما داوطلبان آزمون های سراسری در مقاطع مختلف می خواهند از آخرین زمان بندی آزمون ها مطلع باشند.
 • دسترسی آزاد به کتاب‌های نایاب یک دانشگاه مطرح برای روزهای کرونایی؛
  دانلود رایگان ۷۰۰ عنوان کتاب دانشگاه کمبریج +لینک
  بیش از 700 کتاب درسی ، منتشر شده و در حال حاضر در دسترس است، ما برای داشتن بهترین تجربه، یک رایانه لپ تاپ / دسک تاپ را با Google Chrome توصیه می کنیم. محتوای کتاب درسی فقط خوانده می شود و قابل بارگیری نیست. دسترسی رایگان تا پایان ماه مه 2020 در دسترس است.
 • گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» از وضعیت پایگاه‌های اطلاع رسانی ۱۷ دانشگاه کشور؛
  تب کرونایی سایت‌های دانشگاه‌ها؛ سردرگمی دانشجویان +عکس
  این دانشگاه تاکید کرده است در صورت درخواست دانشجویان و یا تشخیص گروه‌های آموزشی تاریخ دفاع از پایان نامه‌هایی که در این ایام است به سال ۹۹ و به حداکثر تا پایان نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ موکول و دانشجویان شامل بخشودگی جریمه دیرکرد صرفاً در این فاصله زمانی خواهند بود.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» گزارش می‌دهد؛
  دوره دکتری؛ شغل موقت برای دانشجویان؟!
  بعضی از دانشجویان دکتری معتقدند شیوه‌ای که امروزه در وزارت علوم برای جذب صورت می‌گیرد، باعث شده دانشکده‌ها نتوانند دانشجویانی را که از شیوه تدریس‌شان راضی هستند را بورس کرده یا به عضویت هیات‌علمی دربیاورند.
 • خاطرات خبرنگار گروه دانشگاه از حسین توکلی؛
  روایتی از حضور ۴ دهه فعالیت پدر کنکور در سازمان سنجش
  اگر از نزدیکان توکلی درباره خصوصیات او بپرسیم قطعا به صبر، متانت و آرامش او اشاره می‌کنند و یکی از جالب‌ترین خصوصیات او که اتفاقا نزد اهالی رسانه بسیار مطرح می‌شود بحث حافظه توکلی است؛ او که پدر کنکور ایران لقب گرفته، آمار آزمون‌ها را از سیر تا پیاز حفظ است.
 • نگاهی به یک شوخی مسئولان آموزش عالی در روزهای کرونایی؛
  «سند آمایش آموزش عالی» همچنان در پیچ و خم اما و اگرها!
  از آنجایی که بحث آمایش و منطقه بندی در کشور قطعی است و هیچ چاره ای جز اجرای این طرح وجود ندارد و چون دیگر طرح ها نیز بدون هیچ نکتهی مثبتی نتیجه ای جز بی عدالتی در بر نداشته اند باید مسئولان به فکر راه اندازی هرچه سریع تر آن در کل کشور باشند.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» طی چند نظرسنجی میزان استقبال از آموزش مجازی را بررسی کرد؛
  دانشجویان دوره‌های آموزش مجازی را جدی نمی‌گیرند
  نظرسنجی های «خبرنامه دانشجویان ایران» نشان می دهد که ابتدا دانشجویان در فضای سردرگمی و عدم اقناع از آموزش های مجازی به سر می بردند و به همین دلیل خیلی موافقت نمی کردند اما به مرور و با افزایش خطر بیماری خود خواستار برگزاری دوره های مجازی بودند.
 • ۱۰۰ فعال نشریات دانشجویی خطاب به معاون فرهنگی وزارت بهداشت؛
  اگر وزارت بهداشت ورود نکند به دیوان عدالت اداری شکایت می‌کنیم
  ۱۰۰ فعال نشریات دانشجویی در نامه ای خطاب به معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتراض خود نسبت به شکایت قضایی از فعالان نشریات دانشجویی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور را اعلام کردند.
 • اردوهای مطالعاتی کنکور در عید نوروز به قیمت کرونا گرفتن؛
  مقابله کرونا و سوداگری موسسات کنکوری
  با اینکه تمام مسئولان اعم از وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و دیگر دست اندرکاران برای مقابله با این ویروس مدام بر عدم اجتماع و رعایت موارد بهداشتی تاکید می‌کنند، برخی ها به سفر می روند و عده ای نیز همچنان دل کندن از 8 هزار میلیارد گردش مالی کنکور را...
 • در گفتگو با دانشجویان و اساتید مطرح شد؛
  دانشجویان چقدر از آموزش مجازی راضی هستند؟
  معاون آموزشی دانشگاه تهران می‌گوید: «درحال حاضر کلاس‌های غیرحضوری برای همه مقاطع اعم از کارشناسی، ارشد و دکتری برگزار می‌شود و درحال حاضر شرایط برگزاری این کلاس‌ها برای همه دانشجویان و اساتید در دانشگاه تهران وجود دارد.»
 • دوره ویژه تعطیلات اضطراری دانشگاه؛
  راهنمای آموزش مجازی دروس معارف دانشگاه +قوانین دوره
  دانشجویان به ازای هر جلسه حضوری باید دو جلسه مجازی بگذرانند؛ به‌طورمثال اگر استاد درس مربوط سه جلسه جبرانی در نظر بگیرد دانشجویان باید موضوعات آن درس را انتخاب کنند و در مجموع حداقل ۶ جلسه بگذراند؛ البته دانشجویان می‌توانند تعداد جلسات درسی خود را با استاد نیز هماهنگ...
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» منتشر کرد؛
  ۵۰ جزوه پرکاربرد دانشجویی برای روزهای هم‌نشینی با کرونا +دانلود
  گرچه دانشگاه ها ملزم به برگزاری کلاس های خود را به صورت مجازی هستند اما بررسی های ما نشان میدهد کمتر دانشگاهی موفق به برگزاری صددرصدی این کلاس ها شده و این به معنای این است که دانشجویان این روزها در خانه نشسته اند.
 • پاسخ به چند سوال درباره دوره مجازی دانشگاه آزاد؛
  اعلام شهریه و چگونگی مهمان شدن دوره مجازی دانشگاه آزاد
  واحدهایی که به هر دلیلی (مانند عدم دسترسی به استاد حائز شرایط یا فقدان تجهیزات فنی مناسب در آن واحد) توانایی برگزاری کلاس‌های خود را به صورت آموزش مجازی بر خط (بند الف) ندارند، می‌توانند دانشجویان خود را به واحد الکترونیکی مهمان کنند. جهت مهمان شدن اقدامات ذیل توسط...
 • گزارشی از یک دغدغه دانشجویی در کرونا تایم؛
  خواسته دانشجویان: پرداخت اقساط وام دانشجویی به تعویق بیفتد
  دانشجویانی که خیلی از آن ها در دانشگاه ها شهریه پرداخت می کنند از جمله دانشگاه آزاد،شبانه، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان ها و... که هزینه های میلیونی باید پرداخت کنند، از طرفی همین دانشجویان گاها متاهل یا سرپرست خانواده هستند و باید هزینه های یک خانواده را نیز تامین کنند.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» به بهانه مهلت ثبت نام کنکور سراسری منتشر کرد؛
  نکاتی که باید در ثبت نام مجدد کنکور سال ۹۹ بدانید
  متقاضیان کنکور سراسری سال ۹۹ که در مهلت تعیین شده (از ۱۶ تا ۲۷ بهمن ماه ۹۸) موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام کنند می‌توانند در مهلت مجدد ثبت‌نام از روز دوشنبه ۱۲ اسفند تا روز پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸...
 • آخرین اخبار صنفی آموزشی
 • فراخوان پذیرش سرباز امریه در وزارت علوم برای سال ۹۹
 • آغاز برنامه آموزشی دانشگاه بوعلی‌سینا از فردا
 • آمارهای آخرین فراخوان جذب هیأت علمی در سال ۹۸
 • کارگاه‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای به مراکز تولیدی تبدیل می‌شوند
 • تعریف نظام رتبه‌بندی ملی براساس شاخص‌های مناسب
 • وام ودیعه مسکن دانشجویی پاسخگوی تورم در حوزه مسکن نیست
 • تداوم کلاس‌های غیرحضوری دانشگاه تربیت مدرس در نیمسال دوم ۹۹-۱۳۹۸
 • اطلاعیه جدید وزارت علوم درباره دانشگاه‌ها
 • تداوم تعطیلی مدارس در ستاد ملی مبارزه با کرونا پیگیری می‌شود
 • آغاز ثبت نام بدون آزمون دکتری دانشگاه امیر کبیر از فردا
 • وزارت علوم نحوه فعالیت کارکنان دانشگاه‌ها بعد از عید را اعلام کرد
 • نحوه فعالیت دانشگاه پیام نور در سراسر کشور تا ۲۰ فروردین اعلام شد
 • فراهم‌سازی شرایط ایجاد ۵ رشته گرایش در دانشگاه علم و صنعت
 • تداوم کلاس های غیرحضوری دانشگاه تربیت مدرس از ۱۶ فروردین
 • جزئیات نحوه حضور کارمندان دانشگاه تهران از ۱۶ تا ۲۰ فروردین
 • بخشنامه جدید دانشگاه آزاد: همه چیز مجازی است
 • دانشگاه فردوسی تا ۲۰ فروردین تعطیل است
 • اعلام برنامه آموزش مجازی دانشگاه علمی کاربردی
 • پرداخت ۳.۵ میلیارد تومانی حمایت‌های تشویقی به اساتید و دانشجویان
 • نحوه فعالیت دانشگاه پیام نور در سراسر کشور تا ۲۰ فروردین اعلام شد
 • حذف نیمسال تحصیلی دانشجویان منوط به تشخیص دانشگاه است
 • مهمترین وعده های آموزش عالی که در سال ۹۸ محقق نشد
 • آغاز آموزش‌های مجازی دانشگاه هنر از هفته آینده
 • برنامه آموزشی دانشگاه علم و صنعت بعد از تعطیلات نوروز
 • تسهیلات جهاد دانشگاهی برای مخاطبان آموزش‌های این نهاد
 • برگزاری ۳۰۰جلسه مجازی دفاع در دانشگاه تربیت مدرس
 • اجباری شدن آموزش‌ مجازی در دانشگاه خواجه نصیر از ۱۶فروردین
 • پاسخ وزارت علوم به سوالات شایع دانشجویان
 • درآمدزایی؛ نیاز مهم پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها
 • امکانات لازم برای آموزش الکترونیکی دانشجومعلمان فراهم است
 • برنامه فعالیت دانشگاه تربیت مدرس پس از تعطیلات اعلام شد
 • ۲۰ درصد بودجه دانشگاه پرداخت نشده است
 • آموزش عالی در کشور نیاز به یک جراحی اضطراری دارد
 • ۲ خوابگاه در سال ۹۹ به دانشگاه مازندران اضافه می‌شود
 • تکلیف ادامه تحصیل دانشجویان علوم پزشکی درشرایط کرونا چه می‌شود؟
 • برگزاری حدود ۳۰۰جلسه مجازی دفاع در ماه آینده
 • الگوی موفق در چاپ مقالات «در معرض گذاشتن یافته‌های علمی» است
 • غفاری: حوزه فرهنگی نیاز به ورود داوطلبانه دانشجویان دارد
 • نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای ۱ به ۲۵۰ است
 • دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت توسط پیام نوری‌ها اختراع شد