گروه های خبری
آرشیو
صنفی آموزشی
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  تاریخ پایان کلاس‌های ۴۰ دانشگاه کشور در نیم سال اول ۹۷ +جدول
  بررسی برنامه های امتحانی 40 دانشگاه کشور نشان می دهد پایان کلاس های دانشگاه ها در نیم سال اول تحصیلی از هفته آینده آغاز می شود و امتحانات نیز از نیمه دوم دی ماه برگزار خواهد شد. از طرفی دیگر بازه پایانی امتحانات نیز جالب است و دانشگاه های علوم پزشکی امتحانات را تا...
 • پاسخ ویدئویی به یک سوال همیشگی دانشجویان؛
  تفاوت همایش و مجله در چیست؟
  یکی از سوالات مهم در نزد دانشجویان این می باشد که اعتبار مقالات چاپ شده در ژورنالها (مجلات) بالاتر است یا مقالات چاپ شده در کنفرانس‌ها (که اصطلاحا به مقالات چاپ شده در کنفرانس‌ها Proceedings میگویند). در فیلمی که در ادامه آمده به این سوال پاسخ داده شده است.
 • نشریه دانشجویی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان منتشر شد؛
  تبلور امید به آینده، مسیری که از دانشگاه می‌گذرد +دانلود
  جنبش دانشجویی یکی از اقشار بیدار جامعه است و در طول تاریخ ثابت کرده که می‌تواند به عنوان پیش‌قراول مردم قرار گیرد؛ علت آن هم این است که جامعه به دانشگاه و دانشگاهیان، نگاهی نخبگانی، روشنفکر و تعهد توام با تخصص دارد. به همین دلیل است که دانشگاه می‌تواند به راحتی در...
 • بررسی آماری افول تعداد داوطلبان کنکور دکتری طی سال‌های اخیر؛
  چرا داوطلبان کنکور دکتری دلسرد شدند؟ +نمودار
  195 هزار و 600 داوطلب برای شرکت در آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز سال 98 ثبت نام کرده اند، این در حالی که در سال 97 بیش از 230 هزار نفر و در سال 95 کمتر از 160 هزار نفر برای این آزمون ثبت نام کرده اند. کدام عامل بر افزایش و یا کاهش داوطلبان تاثیر مهمی داشته است؟
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  همه چیز درباره سهمیه‌های آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸
  بیست و پنج درصد (25 %) ظرفیت هر کدرشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان 25 % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان، اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران 25 % ظرفیت)
 • در یک نشریه دانشجویی بررسی شد؛
  «چالش عدالتخواهی» از علیزاده تا صدرالساداتی +دانلود نشریه
  بازار عدالت خواهی چند سالی است که در جامعه ما بسیار داغ شده است و اکنون فرصت خوبی است با تبیین کلی این مسئله از بعد انقلاب اسلامی و بررسی مصداق بروز آن شفاف تر در باب عدالت خواهی تراز انقلاب اسلامی سخن بگوییم.
 • در مناظره ابراهیم خدایی و عبدالرسول عمادی با موضوع «مافیای کنکور» مطرح شد؛
  ۵ درصد از سود موسسات کنکور متعلق به آموزش و پرورش است/ زور مافیای کنکور بر قانون مصوب مجلس می‌چربد
  عمادی در خصوص مافیای کنکور گفت: مافیای کنکور وجود دارد و معتقدیم اگر قانون سنجش و پذیرش کنکور اجرا شود می‌تواند تب کنکور را کنترل کند. این جریان ناسالم که از مافیای کنکور یاد می‌کنیم برای هر فعالیت ناسالم استفاده می‌شود و در بحث کنکور شکل گرفته است.
 • از شیوه‌های پذیرش تا معنای طرح واره؛
  ۱۹ اصطلاح رایج دفترچه ثبت‌نام آزمون دکتری سال ۹۸ +جدول
  بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است که به اعطای مدرک تحصیلی می انجامد و رسالت آن تربیت افرادی است که با نوآوری در زمینه های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای کشور و گسترش مرزهای دانش مؤثر باشند.
 • دنده عقب به سبک معاون دانشجویی وزیر بهداشت؛
  روز دانشجو؛ سیاسی یا صنفی؟
  بد نیست معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، کمی بیشتر درباره اظهارات خود روشنگری کند تا دانشجویان بهتر بدانند منظور جناب فراهانی از سیاسی بودن روز دانشجو چیست؛ آیا دانشجویان حق ندارند در روز دانش مسائل صنفی و آموزشی خود را از دانشگاه و وزارتخانه مطالبه کنند؟
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» به بررسی سهمیه های آزمون دکتری ۹۸ پرداخت؛
  آنچه باید در مورد سهمیه ایثارگران و مربیان بدانید
  آن دسته از داوطلبان سنوات قبل که با استفاده از سهمیه‌های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های مختلف قرار گرفته‌اند، در صورت انصراف از رشته قبولی، فقط یک بار دیگر مجاز به استفاده مجدد از سهمیه در آزمون سال بعد خواهند بود.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» همزمان با آغاز ثبت نام بررسی کرد؛
  همه چیز درباره نحوه پذیرش در آزمون دکتری سال ۹۸ +اینفوگراف
  براساس آن اقدام به انتخاب رشته نموده و براساس کدرشته محل های انتخابی و حدنصاب نمره سنجش عمومی (آزمون متمرکز) که با هماهنگی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده تعیین می شود با توجه به سهمیه داوطلب به کدرشته محل های حائز حدنصاب معرفی خواهند شد.
 • راهکارهای یک نشریه دانشجویی برای مطالعه بهتر؛
  چگونه در دانشگاه مطالعه کنیم؟
  وقتی تصمیم به مطالعه کردن می گیریم، به این می اندیشیم چگونه این حجم عظیم از اطلاعات از کتاب های جزوه هایمان را به طور قابل اطمینانی به خاطر بسپاریم. برای اینکار باید عادت های درست مطالعه را در خود پرورش دهیم.
 • دانشجویان دانشگاه رازی در پی زلزله اخیر خواستار لغو امتحانات میان‌‌ترم‌ شدند؛
  سرنوشت امتحانات میان‌ترم چه خواهد شد؟
  دانشجویان دانشگاه رازی در پی زلزله‌ی اخیر در استان کرمانشاه خواستار لغو میان‌ترم‌های این دانشگاه طی هفته‌ی اخیر شدند. لازم به ذکر است معاونت آموزشی این دانشگاه تا کنون اعلامیه‌ای در خصوص تغییر زمان برگزاری امتحانات میان ترم صادر نکرده است.
 • در نشست خبری رئیس ستاد عتبات دانشگاهی عنوان شد +تصاویر؛
  هزینه اعزام دانشجویان به عتبات از سامانه نیما تامین می‌شود/ وام زیارتی صندوق رفاه دانشجویان
  براساس انعقاد تفاهمنامه با بانک ملت وام ۳ میلیون تومان برای کاروان‌های هوایی، ۲ میلیون تومان ویژه کاروان‌های زمینه پرداخت می‌شود که بازپرداخت آن ۱۸ ماهه و با سود ۴ درصد است. همچنین صندوق رفاه یک و نیم میلیون تومان وام به دانشجویان متاهل پرداخت می‌کند.
 • دومین نظرسنجی «خبرنامه دانشجویان ایران» درباره هزینه‌های زندگی دانشجویی؛
  هزینه‌های زندگی دانشجویی در تهران تا ۵ برابر شهرستان‌ها +نمودار
  واقعیاتی که جدا از مشکلاتی نظیر آشنا نبودن با فرهنگ آن شهر، ترس از تنهایی، دوری از خانواده و سبک زندگی، تامین هزینه های سرسام آور این زندگی نه چند ماهه بلکه چند ساله است. هزینه حمل‌ و نقل، کرایه‌ خانه یا خوابگاه، خورد و خوراک و... از جمله این هزینه ها است.
 • در نامه انتقادی ۳۷ نفر از مسئولین نشریات دانشجویی به ولایتی مطرح شد؛
  غلبه حواشی جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد بر متن
  جمعی از مسئولین نشریات دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد در نامه ای خطاب به ولایتی از روند برگزاری جشنواره نشریات این دانشگاه گلایه کردند. بیش از 35 نشریه دانشجویی دانشگاه آزاد خواستار ورود ولایتی به بحث برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی این دانشگاه شده اند.
 • هفتادمین شماره نشریه سراسری «دانشجویان» منتشر شد؛
  «از ما به شما نصیحت» +دانلود رایگان برای تشکل‌های دانشجویی
  «از ما به شما نصیحت» تیتر اصلی این شماره نشریه است که در ابتکاری جالب با نظرسنجی با ۳۰ فعال سابق دانشجویی، ۱۰۰ پیشنهاد در قالب معرفی فیلم، کتاب و مستند برای علاقه مندان به فعالیت در تشکل‌های دانشجویی ارائه شده است.
 • از چالش‌های خروج از کشور تا ارز دانشجویی؛
  ۲۴ سوال تخصصی درباره دانشجویان دانشگاه‌های خارجی +پاسخ
  تصور کنید یک دانشجویی بعد از افزایش 4 برابری نرخ ارز، از یک ترم به ترم دیگر هزینه‌های ادامه تحصیلش در خارج از کشور 4 برابر شود. حالا در کنار دانشجویانی که ممکن است به کلی قید ادامه تحصیل در خارج از کشور را بزنند، دانشجویانی که می‌خواهند ادامه تحصیل دهند قطعا نیازمند...
 • عدم تکمیل ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی با اعتراض داوطلبان این دانشگاه همراه شد
  ظرفیت خالی دانشگاه، داوطلبان منتظر تکمیل ظرفیت
  دوم مهرماه امسال بود که وزارت علوم از حذف تکمیل ظرفیت در مقاطع تحصیلی خود را اعلام کرد اما وزارت بهداشت ترجیح داده بود تا آبان ماه امسال پیرامون این موضع سکوت کند همین ماجرا موجب شده است بسیاری از داوطلبان ارشد پزشکی دچار مشکلاتی شوند.
 • چه خبر از دانشگاه‌ها؟/ هفته چهارم آبان ماه
  از سوسک در غذای سلف تا دستگیری سگ‌های ولگرد دانشگاه +تصاویر
  دانشجویان با ورود به دانشگاه محیط جدیدی را تجربه می‌کنند و به گمان خود با هیچ مشکلی در دانشگاه روبرو نخواهند شد اما بعد از گذشت چند ماه از سال تحصیلی مشکلات صنفی به سمت دانشجویان روی می‌آورد و دانشجو در طول مسیر ترم با آنها دست و پنجه نرم می‌کند.
 • راهنمای استفاده از سامانه های ارزی؛
  ۴ سامانه سفارشات ارزی که دانشجویان باید بشناسند
  این سامانه یکی از سامانه‌های تازه متولدشده بانک مرکزی است. هدف از رونمایی از این سامانه سامان‌ بخشیدن به بازار ارز کشور در جریان نوسانات ارزی ابتدای سال 97 بود. سامانه نیما از تاریخ اواخر بهمن‌ماه سال 96 کار خود را به‌صورت آزمایشی آغاز کرد، اما رسما از سوم اردیبهشت...
 • برای دانشجویانی که دنبال نگارش پایان‌نامه هستند؛
  ۳ ترفند دانشجویی برای تبدیل مقاله به پایان‌نامه
  اگر در حال نوشتن فصل سوم پایان نامه هستید بهتر است به بخش مواد و روش‌های مقاله بروید و تمرکز مطالعه خود را بر آن بخش مقالاتی که سرچ نموده‌اید بگذارید. خواندن سایر بخشهای مقاله در حالی که فصل سوم پایان نامه خود را می‌نویسید بی‌فایده خواهد بود.
 • معاون قضایی دیوان عدالت اداری عنوان کرد؛
  رای‌های بورسیه‌ها اجرا نشود حکم انفصال می‌دهیم
  او از صدور 72 رای قطعی خبر می‌دهد و اینکه درصورت عدم اجرای این احکام، حکم انفصال از خدمت در انتظار روسای متخلف از رای دیوان است. با این حساب، انفصال از خدمت بیش از 30 رئیس دانشگاه مهم‌ترین احتمالی است که ممکن است در روزهای آینده خبری شود.
 • بررسی پرونده حذف کنکور با حضور عضو کمیسیون آموزش و معاون وزارت آموزش و پرورش؛
  مافیای کنکور مانع حذف کنکور/ گره تاثیر سوابق تحصیلی کجاست؟ +فیلم
  او افزود: ضریب عدالت آموزشی در نظام آموزشی ما نسبت به کنکور ضریب قابل قبول تر و هنجارتری است بنابراین فرصت برابری برای کسب نمره در منطقه یک تهران و بیست برابر است پس از نظر عدالت آموزشی سوابق تحصیلی کاملا عادلانه تر از کنکور است.
 • مطلب جالب نشریه دانشجویی «روزنامه» درباره سراب جذب هیات علمی؛
  تورم در بازار مدرک دکتری +دانلود
  دانشجویی را در نظر بگیرید که به تازگی در مقطع دکتری پذیرفته شده و امیدوار است بعد از گذراندن چند ترم آموزشی، چند ترم تلاش برای انجام پژوهش، تدوین رساله و چاپ مقاله و در نهایت فارغ‌التحصیلی بتواند جذب محیط پژوهشی و دانشگاهی شود.
 • در نظرسنجی آخر هفته «خبرنامه دانشجویان ایران» مشخص شد؛
  معدل کیفیت سلف ۸۸ دانشگاه؛ ۱۴ +جدول
  در این نظرسنجی که اولین هفته خود را پشت سر گذاشت نزدیک به 800 دانشجو از ۸۸ دانشگاه کشور حاضر شدند که بر اساس آن معدل نمره به سلف سرویس دانشگاه ها 14 بوده است، در جدول زیر نتایج این نظرسنجی آمده است. گفتنی است این نمرات قطعا به معنی وضعیت صددرصدی سلف هر دانشگاه به...
 • آخرین اخبار صنفی آموزشی
 • تغییرات کنکور ارشد گروه علوم پزشکی سال ٩٨ اعلام شد
 • مهلت مجدد ثبت‌نام برای آزمون ارزشیابی داروسازی
 • امکان ثبت نام در آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی فراهم شد
 • توافق وزارت علوم و بانک مرکزی برای ارز دانشجویی و فرصت مطالعاتی
 • آزمون زبان انگلیسی پیشرفته «تولیمو» ۲۹ آذر برگزار می‌شود
 • مهلت نهایی ثبت نام عتبات تا ۲۷ آذر
 • وزیر علوم: کنکور دو تا سه سال دیگر حذف خواهد شد
 • مهلت ثبت نام در کنکور ارشد ۹۸ امشب پایان می‌یابد
 • «زیبا کلام» ۱۵ بهمن از دانشگاه تهران بازنشسته می‌شود
 • درب‌های دانشگاه به روی دانش‌آموزان باز می‌شود
 • کاهش نرخ مهاجرت دانشجویان
 • جدیدترین تصمیمات دستیاری پزشکی اعلام شد +جدول
 • بیستمین جشنواره جوان خوارزمی ۲۶ آذرماه برگزار می‌شود
 • رئیس ستاد ازدواج دانشجویی منصوب شد
 • زمان و نحوه ثبت‌نام نقل و انتقال دانشجویان فنی و حرفه‌ای اعلام شد
 • فردا آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد
 • کنایه شاعر معروف به خبر ۲۲ درباره دانشجویان آمریکایی
 • واکنش یک کاربر توئیتر به دیدار مدیران کنکوری با مراجع
 • نحوه تمدید مازاد تحصیلی دانشجویان دکتری تربیت مدرس
 • پژوهشی‌ترین دانشگاه جهان کجاست؟
 • آزمون کارشناسی ارشد پیام‌نور برگزار شد
 • معاونت فرهنگی وزارت بهداشت؛ مرکز تولید تشکل‌های دولت ساخته
 • آزمون کارشناسی ارشد پیام‌نور برگزار شد
 • حمایت معاونت فرهنگی دانشگاه تهران از پایان‌نامه دانشجویان
 • آخرین خبرها از کنکور ارشد ۹۸
 • دانلود جزوه نمونه سوالات شیمی تجزیه ۳
 • دانلود جزوه فیزیک ۱
 • دانلود جزوه فرهنگ تمدن
 • دانلود جزوه تنظیم خانواده
 • دانلود جزوه نمونه سوال ادبیات فارسی
 • دانلود جزوه ۱۱۰۰ واژه انگلیسی
 • دانلود جزوه زبان تخصصی مهندسی پزشکی
 • سلایق اشخاص نباید در اردوی جهادی تاثیر داشته باشد
 • امشب آخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد فراگیر پیام نور
 • دانشگاه شهید بهشتی دانشجوی ارشد بدون آزمون پذیرش می‌کند
 • بسیاری از استادان حق‌التدریس فردوسی از دانشگاه طلبکارند
 • تمدید مهلت نقل و انتقال دانشجویان علوم پزشکی
 • زمان نهایی کردن ثبت نام زائران عتبات دانشگاهی اعلام شد
 • آزمون‌های دانشنامه پزشکی نوبت بهمن ۹۷ حذف شد
 • آمادگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای استخدام دستیار ثابت