گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 233142

میرسلیم: قاچاق کالا نسل جوان را بیچاره می‌کند

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه برای چاره‌جویی رفع مشکلات باید از کسی انتظار داشته باشیم که بفهمد و تجربه کار داشته باشد افزود: اگر وضع به همین روال ادامه یابد چهار سال دیگر را هم به باد خواهیم داد. میرسلیم اظهار کرد: اگر انحراف و فساد در کشور وجود دارد دلیل اصلی آن بی توجهی به اخلاق حرفه ای است. باید اخلاق حرفه ای را در مقام خدمت کردن به مردم از امام علی (ع) یاد بگیریم. وی بیان کرد اگر قاچاق کالا متوقف نشود این نسل به بیچارگی کشیده می‌شود البته این مشکل نیز با اخلاق حرفه ای درست می شود ولی باید اخلاق حرفه ای را درک کرد

خبرنامه دانشجویان ایران: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر جلوی قاچاق کالا گرفته نشود نسل جوان بیچاره می شود.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از دانشجو، میرسلیم امروز پنجشنبه در اولین میز انتخابات انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل که با حضور اعضای شورای عمومی این اتحادیه  با موضوع "دولت کارآمد در مسیر انقلاب مبارزه با فساد بهبود اقتصاد"  برگزار شد گفت: خوابیدن تولید در بخش‌های صنعت، کشاورزی و دیگر بخش ها گریبان کشور را گرفته و نتیجه آن بیکاری بوده است.

وی با بیان اینکه مفاسد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از بیکاری سرچشمه می‌گیرند، افزود: اگر می خواهید تشخیص دهید که در یک فرد قوت چاره‌جویی و رفع مسائل مشکلات کشور وجود دارد باید به مسائلی همچون دانش و آگاهی، تجربه  و اخلاقی حرفه ای توجه شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت:اگر یک فرد فقط به خودش اتکا داشته باشد موفق نخواهد بود چون مشکلات کشور آنقدر پیچیدگی دارنداتک رفع آنها از توان یک فرد هوشمند هم خارج است. در واقع اگر قرار بود که یک نفر مشکلات کشور را حل کنند دیگر لزومی نداشت که از حکومت شاهنشاهی به جمهوری اسلامی برسیم.

میرسلیم اضافه کرد: من نه تنها اعتقاد دارم بلکه تاکید می کنم که کسی که رئیس جمهور می شود باید در دل مردم قرار بگیرد در واقع ما کسی را به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنیم که توانایی گرفتن مسئولیت گروهی را داشته باشد. 

وی با بیان اینکه اگر رئیس جمهور دانش و آگاهی لازم را نداشته باشد به غلط تصمیم گیری می کند و نتیجه آن مشکلاتی مانند تورم می‌شود و کشور را به سمت رکود پیش می‌برد افزود: انتخاب کردن تورم و نپرداختن به رکود یک اشتباه علمی در کشور بوده است در واقع اگر مدیریت علمی در کشور وجود داشت این اتفاق رخ نمی داد.

وی با بیان اینکه الان با یک پیچیدگی مواجه شده ایم و تورم نیز مهار نشده تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از پس مشکلات کشور بر بیاییم تجربه لازم است. من در سال ۵۱ کار خود رو شروع کردم و از آن سال تا به امروز ۴۵ سال می‌شود که تجربیات مختلف را به تدریج کسب کرده ام. در واقع اولین لباسی که من به تن کردم لباس کارگری بود علیرغم اینکه یک مهندس ارشد بودم اما چون معتقد بودم تجربیات کارگران از من بیشتر است این لباس را به تن کردم. در جریان رسیدگی به جنگ زدگان نیز یک تیم علمی تشکیل دادم و با کمک این تیم و بر اساس آمار دقیقی که از تعداد مهاجران جنگی به دست آوردیم توانستیم به مشکلات آنها رسیدگی کنیم.

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه یک وقت برای رسیدگی به محرومان شعار می‌دهیم و یک وقت برای کمک به آنها اقدام عملی می کنیم، اضافه کرد: در واقع صحبت از محرومان کردن خوب است اما باید دید که چه کسی عمل کرده است.

میرسلیم با اشاره به اینکه اگر می‌خواستم در این مدت موضع سیاسی خود را فاش کنم اصلاً نمی گذاشتند که من برای کشور کار کنم افزود: من سال ۷۶ از دولت هاشمی بیرون آمدم، با دولت خاتمی کار کرده ام البته عاشق چشم و ابروی آنها نبودم، با دولت احمدی نژاد هم کار کرده ام و برای رونمایی از محصول خود از او دعوت به عمل آوردم و همچنین با دولت روحانی نیز کار کردم اما الان در این یک ماه که این کار را کرده ام اسم من را خط زده اند اما یک روز به آنها می گویم این رفتار زشتی است و یک نامردی سیاسی و بی اخلاقی سیاسی است.

وی با بیان اینکه می دانم چگونه باید صنعت فشل را تکان داد، اضافه کرد: در این راستا تجربه بسیار مهم است و اگر کسی تجربه نداشته باشد نمی تواند به جایی برسد در واقع باید بفهمد و با این حال یکی از مشکلاتی که روحانی دارد همین است به همین دلیل کار را به آقای جهانگیری سپرده البته جهانگیری پسر خوبی است و من از این جهت می گویم پسر خوبی است چون او در زمانی که من در وزارت کشور بودم فرماندارم در جیرفت بوده در هر حال از کسی که تجربه کار را ندارد چه از او می خواهیم و چه توقعی می توانیم داشته باشیم.

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه برای چاره‌جویی رفع مشکلات باید از کسی انتظار داشته باشیم که بفهمد و تجربه کار داشته باشد افزود: اگر وضع به همین روال ادامه یابد چهار سال دیگر را هم به باد خواهیم داد.

میرسلیم اظهار کرد: اگر انحراف و فساد در کشور وجود دارد دلیل اصلی آن بی توجهی به اخلاق حرفه ای است. باید اخلاق حرفه ای را در مقام خدمت کردن به مردم از امام علی (ع) یاد بگیریم. وی بیان کرد اگر قاچاق کالا متوقف نشود این نسل به بیچارگی کشیده می‌شود البته این مشکل نیز با اخلاق حرفه ای درست می شود ولی باید اخلاق حرفه ای را درک کرد

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.