گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 242080

اختصاصی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛

مقایسه اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در ۴ سال اخیر +جدول

همانطور که در بحث غذای دانشجویی مطرح کردیم، هرچند اقدام صندوق رفاه دانشجویان در تغییر ناگهانی اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی قابل تقدیر است اما انتظار این است که کیفیت خوابگاه‌های دانشجویی در خور شان دانشجویان باشد و سطح آن ارتقا یابد.

خبرنامه دانشجویان ایران: طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان، شهریه خوابگاه‌های دانشجویی نیز در سال جدید تحصیلی افزایش نمی‌یابد.

به گزارش خبرنگار صنفی_آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ چند روز گذشته به موضوع هزینه غذایی دانشجویی پرداختیم و ضمن اعلام این خبر که در سال جدید تحصیلی قیمت غذای دانشگاه‌ها افزایش نمی‌یابد، به مقایسه قیمت‌ها در 6 سال گذشته پرداختیم و نتیجتا مشخص شد که شیب افزایش قیمت غذای دانشجویی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان اعلام می‌شود، ملایم بوده و این اقدام مسدئولان قابل تقدیر است.

علاوه بر این، طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان، شهریه خوابگاه‌های دانشجویی نیز در سال جدید تحصیلی افزایش نمی‌یابد و از همین رو قصد داریم ضمن پرداختن به معرفی انواع خوابگاه‌های دانشجویی به روند تعیین شهریه آن در سال‌های اخیر بپردازیم.

* دسته‌بندی انواع خوابگاه‌های دانشجویی
صندوق رفاه دانشجویان خوابگاه‌های دانشجویی را به دسته‌های مختلفی تقسیم کرده است و از طرفی برای خوابگاه‌های دانشجویی سراسر از نظر کیفیت درجه‌بندی انجام داده است.

در جدول زیر، انواع خوابگاه‌های دانشجویی را مشاهده می‌کنید:

* نرخ اجاره بهای خوابگاه دانشجویی در سال جدید
همانطور که گفته شد، نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی 97 - 96، تغییر نمی‌یابد و همان نرخ‌های سال گذشته معیار محاسبه است. بنابراین فرض، نرخ اجاره بهای خوابگاه در سال تحصیلی جدید به طور کلی به این شکل است که خوابگاه‌های مجردی(سطح یک و دو) یک و دونفره 65 هزار تومان، سه و چهار نفره 52 هزار تومان، پنج و شش نفره 45 هزار تومان، هفت و هشت نفره 39 هزار تومان و 9 نفره و بیشتر 32 هزار تومان به ازای هرماه تعیین شده است.

در جدول زیر «نرخ اجاره بهای خوابگاه دانشجویی» در سال جدید آمده است:

نرخ اجاره بهای خوابگاه دانشجویی

اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی سطح یک و دو

نرخ اجاره بهای خوابگاه دانشجویی

اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی سطح سه

نرخ اجاره بهای خوابگاه دانشجویی

اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی سطح چهار و پنج

* 2 نکته درباره مبالغ فوق:
- مبالغ مندرج در جداول فوق به صورت «ماهانه» محاسبه شده است.
- دانشجویان روزانه در صورتی که اجاره بها را به صورت نقدی پرداخت کنند، 10 درصد تخفیف می‌گیرند.

همچنین می‌توانید «جدول کامل اجاره بهای خوابگاه‌های دانشگاه‌های کشور» را از فایل زیر مشاهده نمایید:

* مقایسه نرخ اجاره بهای خوابگاه دانشجویی در 4 سال اخیر
در جدول زیر اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در 4 سال اخیر مقایسه شده است.

همانطور که در بحث غذای دانشجویی مطرح کردیم، هرچند اقدام صندوق رفاه دانشجویان در تغییر ناگهانی اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی قابل تقدیر است اما انتظار این است که کیفیت خوابگاه‌های دانشجویی در خور شان دانشجویان باشد و سطح آن ارتقا یابد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.