گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 255509

دانشجویان از چه روزی به کلاس درس می‌روند؟

زمان «انتخاب واحد» و «حذف و اضافه» نیمسال دوم دانشگاه‌ها +جدول

تجربه سالیان طولانی به خوبی نشان داده است که دانشجویان تا پایان روزهای ترمیم و یا همان «حذف و اضافه» به کلاس‌های درسی مراجعه نمی‌کنند و این بدین معناست که عملا آغاز کلاس‌های درسی، اواخر بهمن و حتی روزهای آغازین اسفندماه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هرچند طبق تقویم آموزشی ارائه‌شده از سوی دانشگاه‌ها، امتحانات نیمسال اول دانشجویان در برخی از دانشگاه‌ها تا اوایل بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت، با این حال بد نیست دانشجویان نیم‌نگاهی هم به زمان «انتخاب واحد»، «حذف و اضافه» و همچنین «روز آغاز کلاس‌های درسی» ترم آینده داشته باشند و برنامه‌ریزی خود را برای یک انتخاب واحد ایده‌آل انجام دهند.

* بهمن؛ ماه انتخاب واحد دانشجویان
با وجود اینکه تعدادی از دانشگاه‌ها زمان انتخاب واحد نیمسال دوم را در دی ماه تعیین کرده‌اند، با این حال بسیاری از دانشگاه این رویداد را به بهمن ماه و پس از پایان امتحانات نیمسال اول موکول کرده‌اند. از طرفی می‌توان ادعا کرد که هرچند اکثر دانشگاه روز 14 بهمن را روز آغاز کلاس‌های درسی تعیین کرده‌اند، اما تجربه نشان داده است که دانشجویان تا پایان روزهای ترمیم و یا همان «حذف و اضافه» به کلاس‌های درسی مراجعه نمی‌کنند و این بدین معناست که عملا آغاز کلاس‌های درسی، اواخر بهمن و حتی روزهای آغازین اسفندماه خواهد بود.

در دانشگاه شاهد که حذف و اضافه تا روز سه‌شنبه هشتم اسفندماه ادامه دارد، بعید نیست که دانشجویان به بهانه اینکه هنوز برنامه درسی خود را تنظیم نکرده‌اند و مشخص نیست کدام واحدها را حذف یا اضافه کنند، تا روز شنبه 12 اسفند در کلاس‌های درسی حاضر نشوند و از طرفی از هفته بعد از آن هم، به استقبال تعطیلات نوروز بروند!

در ادامه جدول زمان‌بندی «انتخاب واحد» و «حذف و اضافه» نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه‌ها آمده است:

زمان‌بندی «انتخاب واحد» و «حذف و اضافه» نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه‌ها

زمان «انتخاب واحد» و «حذف و اضافه» نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه‌ها

زمان «انتخاب واحد» و «حذف و اضافه» نیمسال دوم دانشگاه‌ها(جدول شماره یک)

زمان «انتخاب واحد» و «حذف و اضافه» نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه‌ها

زمان «انتخاب واحد» و «حذف و اضافه» نیمسال دوم دانشگاه‌ها(جدول شماره دو)

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.