گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 269287

اختصاصی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛

جزئیات «شهریه» و «دروس» ترم تابستان دانشگاه شهید رجایی

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی قصد دارد اقدام به برگزاری ترم تابستان کند و در همین رابطه با انتشار ۲ اطلاعیه، جزئیاتی از زمان‌بندی ثبت‌نام، شهریه، دروس ارائه شده، قوانین و ضوابط این دوره آموزشی را به اطلاع دانشجویان رسانده که در این گزارش به آن پرداخته شده است.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ برخی از دانشگاه‌های سراسر کشور مانند هر سال اقدام به برگزاری ترم تابستانی کرده و اطلاعیه‌های مربوط به آن را در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی خود منتشر می‌کنند.

* جزئیات ترم تابستان ۹۷ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی قصد دارد اقدام به برگزاری ترم تابستان کند و در همین رابطه با انتشار ۲ اطلاعیه، جزئیاتی از زمان‌بندی ثبت‌نام، شهریه، دروس ارائه شده، قوانین و ضوابط این دوره آموزشی را به اطلاع دانشجویان رسانده است. نگاهی به برگزاری ترم تابستان در سال‌های اخیر نشان می‌دهد دانشجویان بسیاری، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را جهت گذراندن این دوره آموزشی انتخاب می‌کنند.

لازم به ذکر است ترم تابستان ۹۷ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ویژه دانشجویان سراسر کشور است.

در ادامه به جزئیات اشاره شده است:

* زمان‌بندی ثبت‌نام و انتخاب واحد
مطابق تقویم آموزشی ارائه شده از سوی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، ثبت‌نام اینترنتی از روز دوشنبه 30 خردادماه آغاز خواهد شد و پس از آن دانشجویان ملزم هستند مدارک لازم را از روز شنبه 20 مردادماه به صورت حضوری تحویل دهند. در ضمن زمان حذف اضطراری دانشجویان شاغل به تحصیل در ترم تابستان ۹۷ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، از روز شنبه 20 مرداد آغاز و به مدت 5 روز ادامه خواهد داشت.

جزئیات تقویم آموزشی ترم تابستان ۹۷ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در ادامه آمده است:

برای مشاهده اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید

تقویم آموزشی ترم تابستان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

* شهریه ترم تابستان چقدر است؟
جدول شهریه برای ترم تابستانی سال 97 به منظور اخذ از دانشجویان متقاضی به صورت زیر تصویب شده است:

برای مشاهده اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید

شهریه ترم تابستان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

* مقررات و ضوابط عمومی ترم تابستانی
١- حداکثر واحد قابل اخذ در ترم تابستانی ۶ واحد است. در صورتی که دانشجو با گذراندن حداکثر ۸ واحد درسی دانش آموخته شود می‌تواند واحدهای مذکور را در ترم تابستان اخذ نماید.

۲- تغییر گروه درسی در ترم تابستانی امکان‌پذیر نیست. در صورتی که دانشجوی مهمان اقدام به حذف اضطراری درس در تابستان نماید مسئولیت عواقب احتمالی آن از سوی دانشگاه مبداء متوجه دانشجو خواهد بود و شهریه درس حذف شده قابل عودت نیست.

٣- اخذ درس با تداخل زمانی کلاس مجاز نیست.

۴- حضور دانشجو در تمام جلسات مربوط به هر درس الزامی است و چنانچه غیبت دانشجو در هر درس از ۳/۱۶ مجموع ساعات آن درس تجاوز نماید، مطابق ضوابط، نمره صفر در آن درس منظور خواهد شد.

۵- در صورت عدم مراجعه، انصراف دانشجو و یا هر دلیلی به جز حذف درس به دلیل نرسیدن کلاس به حد نصاب لازم شهریه واریزی به هیچ وجه قابل برگشت نیست. اکیدا توصیه می‌شود دانشجویان قبل از واریز شهریه موافقت دانشگاه مبداء مبنی بر موافقت با مهمانی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را گرفته باشند.

۶- در صورتی که درسی یا دروسی از سوی آموزش دانشگاه به علت نرسیدن به حدنصاب لازم حذف شود، شهریه پرداختی پس از طی مراحل اداری عودت می‌شود.

۷- مدت زمان تشکیل هر واحد درسی در هر هفته در ترم تابستان، ۳ برابر مدت زمان تشکیل آن واحد درسی در هر هفته در ترم عادی است.

۸- جهت پذیرش و ثبت‌نام (انتخاب واحد) به دستورالعمل مربوطه مراجعه نمایید.

۹- تسویه شهریه دروس انتخابی برای ترم تابستانی در زمان ثبت‌نام به صورت الکترونیکی الزامی است.

۱۰- دانشگاه در ترم تابستان از ارائه هرگونه خدمات رفاهی، مانند خوابگاه، غذا و یا استفاده از کتابخانه معذور است.

۱۱- دستورالعمل و نحوه ورود به سیستم و ثبت‌نام متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

۱۲- جهت مشاهده دروس ارایه شده در ترم تابستان می‌توانید به شرح زیر اقدام فرمایید. این لیست در روزهای آتی به روز رسانی خواهد شد: ۱- ورود به صفحه لاگین به سیستم ٢- کلیک روی عبارت «مشاهده دروس ۳۹۶۳» و سپس کلیک ورود(بدون تغییر شناسه کاربری و گذرواژه) ۳- در صفحه فیلتر جدید روی عبارت «مشاهده گزارش» کلیک کنید . همچنین می‌توانید برای مشاهده
دروس خاص یک دانشکده در صفحه فیلتر در بخش «پارامترهای عام درس - ترمی» دانشکده موردنظر خود را از لیست مربوطه انتخاب نمایید.

* مقررات اختصاصی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
دانشجویان این دانشگاه که متقاضی انتخاب واحد برای ترم تابستان ۹۷ می‌باشند ملزم به رعایت موارد زیر هستند:
۱- حداکثر واحد قابل اخذ از دروس رشته تحصیلی(به جز دروس صلاحیت معلمی) در ترم تابستان ۶ واحد(و برای دانشجویان شاهد ۸ واحد به شرط معدل کل ۱۴ و بالاتر) است. در صورتی که دانشجو با اخذ حداکثر ۸ واحد و برای دانشجویان شاهد ۱۰ واحد با تأیید ستاد شاهد) فارغ التحصیل شود(و هیچ درس دیگری برای وی باقی نماند) می‌تواند درس‌های باقیمانده را اخذ نماید.

٢- واحد درس کارآموزی در ترم تابستان به شرح زیر جزء واحدهای قابل اخذ تا سقف مجاز محسوب می‌شود. در صورتی که تعداد واحدهای اخذ شده با احتساب کارآموزی بیش از سقف مجاز باشد واحدهای اضافه حذف خواهد شد.
الف) واحد معادل کارآموزی‌های صفر واحدی، نیم واحدی و یک واحدی بر حسب تعداد ساعت آنها به شرح زیر خواهد بود: ۱۲۰ یا ۱۳۶ ساعتی معادل ۱ واحد، ۲۴۰ ساعتی معادل ۲ واحد، ۳۶۰ ساعتی معادل ۳ واحد.

ب) واحد معادل سایر کارآموزی‌ها برابر همان واحد درج شده در سرفصل(۲ واحدی، ۳ واحدی، ۴ واحدی و ۶ واحدی) خواهد بود.

٣- دانشجویان دبیری علاوه بر واحدهای مذکور در بند ۱ مجازند حداکثر ۲ درس با رعایت سقف ۵ واحد از دروس صلاحیت معلمی اخذ نمایند.( دروس مجازی نیز جزء همین بند است.)

۴- در صورت عدم رعایت حداکثر واحد قابل اخذ در تابستان دروس اضافی حذف گردیده و شهریه مربوطه عودت داده نمی شود.

۵- دانشگاه در ترم تابستان از ارائه هر گونه خدمات رفاهی، مانند خوابگاه، غذا و یا استفاده از کتابخانه معذور است.|

۶- تسویه شهریه دروس انتخابی برای ترم تابستانی در زمان ثبت‌نام به صورت الکترونیکی الزامی است.

۷- دستورالعمل و نحوه ورود به سیستم و ثبت نام متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

۸- جهت مشاهده دروس ارایه شده در ترم تابستان می‌توانید به شرح زیر اقدام فرمایید. این لیست در روزهای آتی به روز رسانی خواهد شد: ۱- ورود به صفحه لاگین به سیستم ٢- کلیک روی عبارت «مشاهده دروس ۳۹۶۳» و سپس کلیک ورود(بدون تغییر شناسه کاربری و گذرواژه) ۳- در صفحه فیلتر جدید روی عبارت «مشاهده گزارش» کلیک کنید . همچنین می‌توانید برای مشاهده
دروس خاص یک دانشکده در صفحه فیلتر در بخش «پارامترهای عام درس - ترمی» دانشکده موردنظر خود را از لیست مربوطه انتخاب نمایید.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.