گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 320784

پس از مصاحبه با «خبرنامه دانشجویان ایران» مطرح شد؛

پاسخ دفتر صادق محصولی به ادعای احمد توکلی پیرامون پرونده وی در دادگاه انقلاب

دفتر صادق محصولی در اطلاعیه ای نسبت به مصاحبه احمد توکلی واکنش نشان داده و اعلام کرد: «بر خلاف ادعای آقای توکلی اصل موضوع رای نیاوردن آقای محصولی کذب محض است. ایشان با اذعان برخی از نمایندگان آن دوره، علیرغم داشتن شرایط رای آوری خوب، قبل از رای گیری اعلام انصراف نمودند.»

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ روز گذشته مصاحبه ای از احمد توکلی در «خبرنامه دانشجویان ایران» منتشر شد که در بخشی از آن به موضوع معرفی صادق محصولی برای تصدی وزارت نفت در دولت نهم و موضع احمد توکلی در آن زمان اشاره شده است. امروز دفتر صادق محصولی در اطلاعیه ای نسبت به ادعاهای احمد توکلی واکنش نشان داد، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «بر خلاف ادعای ایشان، آقای محصولی هیچ وقت پرونده ای در دادگاه انقلاب نداشته است.»

بیشتر بخوانید// احمد توکلی: به احمدی‌نژاد پیغام دادم دولت جای ژنرال‌ها است

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
روز گذشته آقای احمد توکلی در مصاحبه ای با «خبرنامه دانشجویان»، مواردی را در رابطه با معرفی آقای محصولی و وزرای دولت نهم به مجلس مطرح کرده اند که خلاف واقع بوده و خوش‌بینانه می توان آنها را حمل بر فراموشی بعد از گذشت بیش از یک دهه دانست!

1- بر خلاف ادعای ایشان، آقای محصولی هیچ وقت پرونده ای در دادگاه انقلاب نداشته است.

2- همچنین ایشان هیچ گاه با اتهام  تصرف عدوانی و تبدیل آن به ساختمان در هیچ دادگاهی روبرو نبوده واین مطالب نیز خلاف واقع بوده و کذب محض است.

3- برخلاف اشاره تلویحی آقای توکلی، هیچ حکمی در دادگاه بر علیه آقای محصولی صادر نشده بوده تا ایشان نگران ریخته شدن آبروی وزیر پیشنهادی دولت شود.

4- برخلاف ادعای آقای توکلی اصل موضوع رای نیاوردن آقای محصولی کذب محض است. ایشان با اذعان برخی از نمایندگان آن دوره، علیرغم داشتن شرایط رای آوری خوب، قبل از رای گیری اعلام انصراف نمودند.

5- بعد از انصراف از رای گیری مجلس آقای توکلی نامه ای به آقای محصولی می فرستند که در مصاحبه هم به آن اشاره کرده بودند. در این نامه ایشان به هفت صفت مثبت مانند توانمند بودن، مستغنی از پذیرش مسئولیت و... در مورد آقای محصولی اشاره می کنند و در عین حال در مصاحبه اخیر می گویند: «در مورد اقدام خود در مجلس پشیمان نیستم». در حالیکه جای تعجب است که این اقدامات بر مبنای موارد کذب فوق صورت گرفته بوده. بالاتر از آن جای تأسف است که ایشان از طرفی ادعای مخالفت با فساد می کند و از طرفی به وزیر پیشنهادی بعدی که اعلام کرده بود مافیای نفتی در کشور وجود ندارد، رای داده و از ایشان حمایت کرده است.

6- ضمنا آقای محصولی دوبار از مجلسی که آقای توکلی هم حضور داشتند برای تصدی وزارتخانه های کشور و رفاه در دولت های نهم و دهم رای اعتماد گرفته است.

7- این روشنگری صرفا جهت جلوگیری از انحراف در ثبت تاریخ ذکر شده است وگرنه همانطور که در مقدمه عرض شد احتمالا ایشان بخاطر کهولت سن دچار نسیان در این موضوع شده است و انشاءالله خودشان نیز مطابق تکلیف شرعی شان و برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی، نسبت به اصلاح موارد خلاف واقع فوق، اقدام خواهند کرد.

بیشتر بخوانید// صادق محصولی: در مجلس افرادی بودند که با مافیای نفت شریک بودن

توضیحات «خبرنامه دانشجویان ایران» پیرامون متن منتشر شده در گفت و گو با آقای احمد توکلی و اطلاعیه دفتر آقای صادق محصولی:
لازم به ذکر است «خبرنامه دانشجویان ایران» در جهت حفظ امانت عین مطلب گفت وگوی جناب آقای احمد توکلی را منتشر کرده است و لذا در تایید و یا رد آن مطلب نقشی نداشته و صرفا نقش رسانه ای خود را ایفا کرده است. ضمن آنکه با توجه به پاسخ جناب آقای صادق محصولی و طرح دو دیدگاه متفاوت پیرامون یک اتفاق تاریخی این رسانه آمادگی دارد بستری را جهت گفت و گوی طرفین با هدف ایجاد شفافیت و رفع ابهامات برای مخاطبان فراهم نماید.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.