گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 322941

بازیگر فیلم «کاتیوشا» در گفتگو با خبرنامه دانشجویان ایران مطرح کرد؛

سینما و تلویزیون باید بازتاب‌دهنده صدای اجاره‌نشین‌ها باشد

خشایار راد بازیگر سینما و تلویزیون در واکنش به پویش «صاحبخانه خوب» گفت: راه‌اندازی این پویش در اوج گرانی مسکن به کمک همه می‌آید و نباید بگذاریم که از هدف خود منحرف شود تا اندکی از فشار اجاره نشینی بر طبقات متوسط جامعه کاسته شود.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ خشایار راد از بازیگران معروف تلویزیون و سینما با تأکید بر همه گیر شدن مشکل اجاره نشینی بیان داشت: مساله رفاه مانند نور خورشید می‌ماند؛ وقتی خورشید طلوع می کند بر همه می‌تابد و وقتی باران رحمت می بارد بر همه می بارد، هنرمند و غیره ندارد. فقیر و غنی ندارد. شک نداشته باشید ما هنرمندان هم جزو مردم هستیم و دردآشنا یعنی اگر گرانی هست ما هم متضرر هستیم. اگر رفاهی نیست برای ما هم نیست و اجاره نشینی همه ما را دچار دردسر کرده. میتوانم برایتان حداقل ده بازیگر سرشناس قدیمی را بشمرم که بعد از سالها کار کردن برای هنر این مملکت حتی یک خانه سی متری هم ندارند و مجبورند با غرولندهای گاه و بیگاه صاحبخانه ها روزگار بگذرانند.

سینما و تلویزیون باید بازتاب‌دهنده صدای اجاره‌نشین‌ها باشد

این بازیگر که اغلب در کارهای طنز حاضر شده ادامه داد: اینکه مردم از هنرمندان میخواهند درباره مشکلات اجاره نشینی حرف بزنیم انتظار بیجایی نیست چون گفتار هنرمندان بازخورد وسیعی دارد ولی باید یادمان باشد یک هنرمند که فی‌نفسه تریبونی ندارد. مثلا من بازیگر باید فیلمنامه ای پیرامون اجاره نشینی بهم پیشنهاد شود تا بتوانم با ایفای نقش، انتقال دهنده خواسته های مردم باشم.

بازیگر «متهم گریخت» و «خوش نشینها» افزود: اکثریت هنرمند ها، خواه در هر رشته ای که باشند، حقوق های چندانی نمی گیرند و حتی فرزندان آنها به عنوان فرزند یک بازیگر و فرزند یک هنرمند، با دغدغه های شدید اقتصادی مواجهند. چرا؟ چون ما در جامعه ای زندگی میکنیم که به ثبات اقتصادی نرسیده و عدم تعادل اقتصادی هم طبقه متوسط و هم طبقه ضعیف را تحت فشار قرار داده است.

سینما و تلویزیون باید بازتاب‌دهنده صدای اجاره‌نشین‌ها باشد

خشایار راد با بیان اینکه پویش «صاحبخانه خوب» زمان خوبی آغاز شده خاطرنشان ساخت: اینکه در اوج گرانیهای مسکن پویش «صاحبخانه خوب» را راه انداختند خیلی خوب است و باید همه کمک کنند که این پویش بتواند به راه خودش بی انحراف ادامه دهد تا لااقل ظرف پنج سال آینده اندکی از فشارهای وارده بر اجاره نشینان کاسته شود.

بازیگر «آقای الف» و «کاتیوشا» تأکید کرد: مستأجران این روزها خیلی تحت فشارند و تمام رسانه ها از سینما تا تلویزیون باید بکوشند صدای شهروندان مستأجر را بازتاب دهند. آن قدر باید این بازتاب قوی باشد که بالاخره مدیران کشور تصمیمی برای کنترل اجاره بها بگیرند.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.