گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 324428

واکنش معاون فرهنگی دانشگاه شریف به حاشیه‌های اخیر؛

جشن مختلط کوهنوردان اشتباه بود

شکی نیست آنچه پس از صعود در قله اتفاق افتاده و رفقاء جوان جشن صعود را گروهی و دسته جمعی اجرا کرده اند، اشتباه، و با قوانین دانشگاه، تاکیدات مستمر و ویژه اینجانب در پرهیز از هر گونه اختلاط اردوها، و سنت و رویه حرفه ای، و آداب رفتاری گروه کوه دانشگاه، همخوانی و سازگاری ندارد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی - اجتماعی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف نسبت به اتفاقات اخیر گروه کوهنوردی این دانشگاه واکنش نشان داد؛ سید حسن حسینی در متنی که خطاب به این گروه کوهنوردی در رسانه ها منتشر کرده، آورده است: با وجود اینکه درباره اتفاق اخیر مرتبط به صعود اعضاء گروه کوه به قله دماوند، مطالبی را به صورت شفاهی گوشزد، و دو مطلب نیز در فضای مجازی منتشرکردم، باعنایت به نشر این موضوع در فضای رسانه های عمومی کشور و خبرگزاری های خارج دانشگاه، مواردی را به استحضار شما فرزندان عزیزم می رسانم.

1- ضمن تبریک موفقیت صعود چهار گروه از دانشجویان از چهار جبهه مختلف که برای چند دهمین بار - صورت گرفته است، شکی نیست آنچه پس از صعود در قله اتفاق افتاده و رفقاء جوان جشن صعود را گروهی و دسته جمعی اجرا کرده اند، اشتباه، و با قوانین دانشگاه، تاکیدات مستمر و ویژه اینجانب در پرهیز از هر گونه اختلاط اردوها، و سنت و رویه حرفه ای، و آداب رفتاری گروه کوه دانشگاه، همخوانی و سازگاری ندارد. لازم است روشن شود این خطا چگونه رخ داده است، و ان شاءالله در اولین نشست شورای نظارت بر کانون های فرهنگی، از شما عزیزان برای ارائه توضیحات دعوت خواهیم کرد.

2-  به برکت چند دهه فعالیت با سابقه و خشان گروه کوه، و تاکیدات مقام معظم رهبری در اهمیت برنامه - های کوه پیمایی و کوه نوردی، در سالهای اخیر، همکاری و همدلی و همفکری بسیار ارزشمندی میان دانشگاه و گروه کوه شکل گرفته است، و این سرمایه فاخر، با چنین خطای محرزی کمرنگ نخواهد شد، و ان شاءالله این گروه فعالیت خود را با موفقیت و نظارت بیشتر در رعایت موازین رفتاری و شان دانشگاه، به ویژه تاکید بسیار زیاد و جدی بر عدم اختلاط برنامه ها ادامه خواهد داد، همچنان که تا به حال نیز چنین بوده است. آرزوی نصب پرچم زیبای کشور و هم چنین پرچم دانشگاه صنعتی شریف در بام کره زمین، اورست، دور از دسترس نیست، ان شاءالله محقق خواهد شد.

3- به محض طرح این مساله در فضای دانشگاه، افرادی مومن، دلسوز و شریف از سر خیر خواهی)و نه - عیبجویی و مچگیری(، به ریاست محترم دانشگاه و بنده تذکراتی دادند و دغدغه و حساسیت درست خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند که از همه آنان خاضعانه تشکر و سپاسگزاری میکنیم. در عین حال متاسفانه، اندک افرادی نیز با طرح این مساله در "خارج دانشگاه" و در خبرگزاری های "خارج دانشگاه"، مساله ای داخلی را به "خارج دانشگاه" منتقل کردند، و موجب فشار رسانه ای از"خارج دانشگاه" بر دانشگاه شدند، به خصوص وقتی خبر اتصال این اتفاق به مسایل دیگری از قبیل اجرای برنامه موسیقی وزین و فاخرآقای شهرام ناظری در برنامه کمک به سیل زدگان کشور (مصوب شورای فرهنگی دانشگاه)، و نام آوردن از یکی از شرکت کنندگان این برنامه (جناب آقای نجفی)،و درج عکس اینجانب در کنار ایشان را ملاحظه می کنید، گواه آن است که مقاصد دیگری مورد نظر بوده است که در فرصتی دیگر می توان در آن باره سخن گفت. برای خود، رفقاء جوانم، و هم آن معدود غرض داران، طلب مغفرت از خداوند منان دارم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.