گروه های خبری
آرشیو
یادداشت
 • فاطمه حسامی
  سیاست‌های نئولیبرالیست و تحقق اهداف سند ۲۰۳۰!
  نتیجه مستقیم سیاست‌های نئولیبرالیست، نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی را دچار فروپاشی و هضم در به اصطلاح توسعه جهانی کرده و اهداف کلان سند ۲۰۳۰ را محقق می‌کند.
 • سجاد مشهدی حسن
  تیغ تحریف در کارزار فریب
  چند وقت بعد او خود را ادامه دهنده راه امام مجتبی معرفی میکند تا باز هم سیره امام را مصادره به مطلوب کند. حالا اما پس از گذشت 7 سال از دولت فخیمه جناب روحانی، در حالیکه سیاست غیرانقلابی و هزینه ساز او، مردم را به سطوح آورده، ایشان به طرزی باورنکردنی باز هم شمشیر تحریف...
 • علی خضریان
  ‏پروژه تخریب جریان تحریف
  دروغگویی و بی‌اخلاقی، دو ویژگی جریانی است که مسبب پیروزی دولت «پیر و خسته» و ایجاد وضع موجود است. نکته عجیب اما همراهی به ظاهر «فرهیختگانی» است که مدعی «⁧ عقلانیت انقلابی ⁩» هستند اما به تکمیل ⁧ پروژه تخریب ⁩ مجلس و ناامیدی مردم به آینده و اصلاح ساختارها، توسط جریان...
 • سجاد بلوکات
  نقش رسانه‌ها و شجریان
  معتقدم رسانه های فارسی زبان خارجی کار ویژه شان رادیکال کردن افراد است. آنچه بیژن فرهودی یا صادق صبا در پی بازتاب شجریان بودند همین رادیکالیزه کردن صحبت های شجریان بود. افزایش گسل شجریان و آرمان.
 • پرویز امینی
  شجریان و منطق سیاست روزمره
  نه دفاع و نه نقد و نه مخالفت با موضوعات و نه نوع رخدادها؛ چه شیرین یا تلخ، چه فرهنگی یا اقتصادی یا هنری با ورزشی یا نظامی یا تاریخی نیز ذاتا اهمیت ندارد بلکه آنچه مهم است این است که این مسائل و رخدادها چگونه مقاصد قدرت ما را تأمین و تضمین می‌کنند.
 • سیدایمان احمدی
  مرقومه‌ای خطاب به جناب آیت‌الله طباطبایی‌نژاد
  به عنوان یک فرزند کوچک انقلاب که در سنگر انجمن اسلامی فعالیت می‌کند عرض می‌کنم، معتقدم این رفتارهای تند جز فراهم کردن دستاویزی برای بهانه‌جویی های ضد انقلاب، دلسردی مردم و پررنگ شدن لجاجت و نفرت در این خواهرانمان هیچ فایده دیگری ندارد.
 • جعفر حسن‌خانی
  چرا روحانی استیضاح نمی‌شود و نباید استعفا کند؟
  این تصمیم حاکمیت است که روحانی و هر رئیس‌جمهور دیگر بماند و ایده خود را به پیش براند؛ هر چند ایده‌اش در تعارض بنیادی یا کارکردی با برخی وجوه جمهوری اسلامی باشد. او و ایده‌اش تحمل می‌شوند؛ چرا که این هر دو محصول خواست عمومی در مکانیسم مردم‌سالاری دینی جمهوری اسلامی است.
 • سروش دلیلیان
  ۴ نکته مهم پیرامون حواشی اخیر مجلس
  سوال اساسی آن است که آیا مخالفت مردم و ناخوشایند بودن اجرای این امور در مذاق و مزاج مردم میتواند مانع از اجرای این قبیل اعمال شود؟ شاید در پاسخ گفته شود که اگر عملی مطابق با منطق و عقل باشد مخالفت مردم نباید باعث عدم اجرای آن شود.
 • مهدی خطیب دماوندی
  تحلیل و ارزیابی پیش‌نویس سیاست‌های کلی رفاه
  در بخش پایانی گزارش، با توجه به تحلیل‌های صورت گرفته، پیشنهادهای ناظر به پیش‌نویس سیاست‌های کلی رفاه و تأمین اجتماعی در قالب اصلاح مقدمه، ۹ بند اصلاحی پیش‌نویس و ۷ بند الحاقی جدید ارائه شده است.
 • محمدرضا کردلو
  تلویزیون مناظره‌های ترامپ ـ بایدن را پخش کند
  اعتراضات در شهرها و نژاد‌پرستی، نگاه کاندیداها درباره سلامت انتخابات، اقتصاد آمریکا، کرونا، عملکرد و سوابق کاری ۲ کاندیدا و دیوان عالی آمریکا، مباحثی هستند که ترامپ و بایدن پیرامون آنها مناظره خواهند کرد. یک‌جورهایی مناظره درباره «تاریخ آمریکا» است.
 • علی خضریان
  مکانیسم ماشه در دو فاز
  طبعا راهبرد منطقی ایران در حوزه ⁧‫سیاست خارجی‬⁩ می‌بایست وارد این سناریوی غربی نشود و به دلیل خروج آمریکا و عدم اجرای تعهدات یازده‌گانه اروپا در قبال ایران، بازی مستقلی را طراحی کند که آمریکا و اروپا در جایگاه متهم و جمهوری اسلامی ایران در جایگاه شاکی بنشیند.
 • محمد‌رضا کردلو
  عرفان دفاع مقدس، اکشن جنگ
  «شب بخیر فرمانده» انسیه شاه حسینی، «اتوبوس شب» کیومرث پوراحمد و «روز سوم» محمدحسین لطیفی که برای نخستین‌بار به مساله مجاهدین خلق(منافقین) در جنگ می‌پرداخت از تولیدات جنگی و دفاع مقدسی دهه 80 بودند.
 • علیرضا فیروزی
  عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی؛ گشایش یا نمایش؟!
  در این میان اما نگرانی هایی وجود دارد که این اتفاق به واسطه حضور رسمی سرویس‌های جاسوسی و امنیتی رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرزهای ایران، تهدیدی علیه امنیت ملی ما محسوب می‌شود.
 • متین منتظمی
  تاملی بر حواشی عدالتخواهی
  جریان عدالتخواه در بیشتر دوران فعالیتش به مسائل اجتماعی پرداخته است. با نیم نگاهی جامعه شناسانه به این عملکرد به راحتی می توان به این نتیجه رسید که پیگیری مسائل اجتماعی وضعیتی همچون صفحه حوادث روزنامه ها را دارد.
 • سیدحسام الدین زندوی
  چند نکته در مورد هجمه به پناهیان
  عدالت خواهی که از مسیر شرع نگذرد مقصدی جز ترکستان ندارد.حافظه های تاریخی مان ضعیف است وگرنه قبل و بعد انقلاب گروه هایی بوده اند که پای دغدغه هایشان جانشان را نیز داده اند اما به جهت انحرافشان از شرع حتی دستشان به خون آلوده شده است
 • حجت‌الله عبدالملکی
  بی‌تقوایی در انتقاد به پناهیان
  حجت الله عبدالملکی استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق پیرامون حواشی اخیر درخصوص علیرضا پناهیان واکنش نشان داد.
 • پرویز امینی
  نقد کجا؟ غارت کجا؟
  نقد نظر او درباره پایان عدالت خواهی کجا و رساندن او به نقطه ای از نظر روحی و روانی که احساس کند همفکران و همسلکان و مخاطبانش نیز تحت تاثیر فضای ساخته شده درباره اش به تردید افتاده اند یا اکاذیب دیگران را باور کرده اند کجا؟
 • علی پارسا
  مهندسی بورس در راستای تخریب آن!
  در این روزها بسیاری از کارشناسان به دنبال موشکافی دلایل ریزش بورس هستند و مردم عادی که سرمایه‌های خود را به این بازار با حمایت های عالی ترین مسئولین روانه کرده بودند حالا سرمایه خود را در حال آب شدن می بینند و به قولی شمع زندگی‌شان در حال ذوب شدن است...
 • علی خضریان
  حکمرانی در فضای مجازی و حقوق عامه
  مردم ایران نیز مانند سایر کشورها در سال‌های اخیر و به‌ویژه بعد از شیوع ویروس کرونا بیشتر فعالیت‌های خود را از طریق فضای مجازی و نرم‌افزارها و سایت‌های مختلف انجام می‌دهند و با اعتماد به این نرم‌افزارها اطلاعات خصوصی خود را در آنها ثبت می‌کنند، نرم‌افزارها و سایت‌های...
 • صادق فرامرزی
  چالش اخلاقی مسی
  این سریال از دو خانواده با دو گرایش فکری متفاوت تشکیل شده است. شخصیت‌های محوری فیلم افرادی به نام «حامد» و «نیما» هستند که هر دوی آنها به تعبیری، آقازاده‌اند، البته «حامد» از نوع آقازاده‌‌های خوش‌خیم و «نیما» از جمله آقازاده‌های بدخیم است.
 • پرویز امینی
  امام حسینی‌ها و فرارَوی از انسداد کرونا!
  اینک بعد از پایان دهه اول محرم، شواهد فراوان و اجماعی وجود دارد که نشان می‌دهد که دهه اول محرم امسال علاوه بر اینکه پررونق بوده است، از نظر نظم و انظباط هیأت‌ها و از نظر مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی در آنها، از یک استاندارد بالایی برخوردار بوده است که زبان تحسین...
 • سیدحسام‌الدین زندوی
  چند خط درباره ماجرای بنیاد و روستای ابوالفضل
  روزانه ده ها برخورد بین مرجع انتظامی و پلیس ساختمانی با افرادی که بر خلاف قانون ساخت و ساز دارند انجام می گیرد. در همه موارد موضع ما مثل این موضوع اخیر است؟
 • سیدحسین ابراهیمی
  عرضه اولیه یا ارز اولیه، پولسازی با کروات؟!
  صفحاتی که مدیران آن‌ها با ممبر‌های فیک (جعلی) و تبلیغات و یک دست کت و شلوار و وسایل به ظاهر گران قیمت و با کمک فتوشاپ و از همه مهم‌تر کروات! تبدیل شده‌اند به بورس باز‌های حرفه‌ای و با دانش و فهمیده و استاد.
 • مسعود براتی
  تهدید معتبر ایران، بازگشت نظارت‌‌ها به سطوح پادمانی
  باید ایران از این اهرم فشار استفاده کند، چراکه نباید این تلقی در ذهن آمریکایی‌‌ها شکل بگیرد که ایران درصورت بازگشت قطعنامه‌‌ها کار خاصی نمی‌کند و صرفا یک موضع‌گیری ساده خواهد داشت.
 • فرزاد علی‌پور
  امارات، پیشگام عادی‌سازی روابط
  اسرائیل به خوبی از رابطه ایران با کشورهای کشورهایی که گویا منافعشان ایجاب نمی‌کند که به مسئله فلسطین حوزه خلیج فارس سوء استفاده می‌کند تا مقدمات حضور خود را در خلیج فارس مهیا کند. این بستر به راحتی با وجود کشورهایی چون امارات فراهم می‌شود؛ کشورهایی که توسعه خود را در...
 • محمدرضا عبدالله‌آبادی
  عادی‌سازی روابط اقمار آمریکا
  باتوجه به روندی که اسرائیل در منطقه پیش گرفته‌ و تیتر اول رسانه ها را به عادی سازی روابط معطوف کرده است و همچنین بسیاری به تحلیل آن میپردازند، باید گفت که این فرایند متعلق به زمان حال نیست و وقوع این فرایند متعلق به سال ۱۹۷۷ میلادی میباشد. اگر بخواهیم با نگاهی به...
 • تورهای مسافرتی آفری