تاریخ انتشار: چهارشنبه 1396/03/17 - 19:22
کد خبر: 237525

نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار دانشجویان با رهبری:

سند خیانت بار 2030 هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد/ قوه قضاییه قاطعانه با مفسدین اقتصادی برخورد کند

سند خیانت بار 2030 هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد/ قوه قضاییه قاطعانه با مفسدین اقتصادی برخورد کند

متین منتظمی، دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به نمایندگی از اعضای این اتحادیه دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید متن کامل مربوط به سخنرانی این فعال دانشجویی را بخوانید.

خبرنامه دانشجویان ایران: متین منتظمی، دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به نمایندگی از اعضای این اتحادیه دانشجویی در دیدار امروز دانشجویان با رهبری سخنرانی کرد. 

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ متن سخنرانی وی را در ادامه می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

من تلخی برخورد صادقانه را به شیرینی برخورد منافقانه ترجیح می دهم.
شهید مظلوم دکتر بهشتی

آقا جان سلام علیکم!
بنده امروز سلام گرم دوستانم، اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی را محضر شما پدر دلسوز و مهربان اعلام می نمایم. دانشجو موذن جامعه است و اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود به همین دلیل دانشجویان انقلابی بنا بر روحیه آرمانگرایی واقع بینانه خود دردصددند تا کسانی را که خود را به خواب زده اند بیدار کنند چرا که این افراد اگر به دستان دانشجویان و جوانان انقلابی این کشور بیدار نشوند، با لگد دشمن بیدار خواهند شد.

1- یکی از مهمترین موضوعاتی که اکنون جامعه را درگیر کرده مسائل اقتصادی بالاخص موضوع مبارزه با فساد آن است ، قوه قضائیه به عنوان اهرم عدالت جمهوری اسلامی باید قاطعانه با مفسدین اقتصادی برخورد نماید، حال اینکه این مفسد می خواهد برادر فلان مسئول باشد یا فرزند مسئولی دیگر!  اصلاً مفهومی ندارد که یک مفسد اقتصادی با رانت خانواده خویش در حاشیه امن قرار گیرد و قوه قضائیه را تهدید به اعلان جنگ نماید.

برخی از موسسات مالی همچون کاسپین و آرمان در غفلت و خواب مسئولین ، پول و سرمایه مردم را به توبره خودشان ریختند ، آیا رواست به خاطر ندانم کاری عده ای غیر مسئول و غیر متعهد ، اعتماد به نظام اسلامی از بین رود؟ بدتر از این ، سکوت ملال آور مسئولینی است که از مردم عذرخواهی نکرده و پیگیری حق و حقوق مردم را درگیر سیاسی کاری های خود کرده اند که به شدت باعث رنجش خاطر مردم مظلومی گشت که با اعتماد به بانک مرکزی، سرمایه خود را در چنین موسساتی وارد کرده اند. آیا وقت آن نرسیده که مسئولین امر بیایند و رسماً از مردمی که سرمایه خودرا از دست داده اند عذرخواهی کنند؟

2- طرح نظام سلامت که بنا به اذعان آقایان شکست خورد باعث ایجاد شکاف طبقاتی عظیمی بین کادر غیر پزشک با برخی متخصصان خاص و و آقازاده گشت تا جایی که بودجه های تخصیص یافته برای بخش پیشگیری، به حقوق های نجومی افراد خاص تبدیل شد حال با این طرح شکست خورده چاهی برای بودجه کشور کنده شده که با هزینه های عمرانی ٤ سال ایران نیز پر نمی شود.

طرح تجمیع بیمه ها که خود می تواند باعث به وجود آمدن رانت و ویژه خواری گردد به شدت مورد تاکید آقایان مسئول است اصلاً معلوم نیست که در پس پرده ی چنین طرحی چه خوابی برای مردم محروم و مستضعف دیده شده چرا که اولاً باعث تجمیع قدرت بیمه گشته که خود باعث ایجاد فساد است و ثانیاً موجب از بین رفتن بازار رقابتی بین بیمه ها برای ارائه خدمات بهتر می گردد. شاید برخی از مسئولین همچنان چشم خود را بر روی مستضعفان محرومان بسته اند و یا اصلاً شبی را سر گرسنه بر بالین نگذاشته اند که بدانند مستضعفان با چه رنج ها و مشقت هایی دست و پنجه نرم میکنند.

3- سند خیانت بار ٢٠٣٠ هیچگاه از اذهان مردم پاک نخواهد شد، مسئولین در لابه لای قراردادهای محرمانه خود چنان بر سر فرهنگ و آموزش این کشور معامله کردند که صدایش تا هفت آسمان نیز بلند شده است. رهبرا! حضرتعالی نسبت به ٢٠٣٠ تذکر های لازم را فرمودید آن وقت عده ای برای اینکه از زیر بار امضای این سند خفت بار شانه خالی کنند گفتند که به حضرتعالی اطلاعات غلط داده اند. برای ما سوال است در جایی که اسناد متقن در این رابطه موجود است چه آمار غلطی می توان داد.

4- آقا جان! عده ای همت کرده اند تا با لبخند زدن به کدخدایشان کمر تولید داخلی را بشکنند که این نابودیِ تولید داخلی به معنای بیکاری چند هزار کارگر ایرانی است. عدم نظارت ویژه به معیشت کارگران باعث شده تا برخی کارفرماها به خصوص در شرکت‌های خصولتی خون کارگران را با قرار دادهای سفید امضا و سه ماهه، تعهد های تو خالی و حقوق کمتر از مصوب قانون به شیشه بگیرند .آن وقت اعتراض کارگران به این مسئله را نیز سیاسی کرده و با این سیاسی کاری شان  باعث گریان شدن چشم خانواده‌های کارگران مظلوم و مستضعف شدند.

5- مگر غیر از این است که وظیفه شرعی و دینی ما نسبت به مردم جهان هدایت آنها به سمت اسلام و انقلاب است و مگر نه اینکه  دین مبین اسلام با آغوش باز توبه کنندگان را می پذیرد؟ پس چرا عده ای از مسئولین به جای حمایت از کسانی که سعی در شناخت راه حق دارند و می خواهند با توبه ، قدم در راه جدیدی بگذارند، به جای تکریم با زبان تمسخر با آنها سخن می گویند و در قبال آن از کسانی حمایت می کنند که در فتنه ٨٨ خود را به آغوش آمریکای خبیث انداختند؟ از حضرتعالی استدعا داریم مارا در این حوزه و نحوه نگاه در دانشگاه یاری فرمایید.

6- شبکه ملی اطلاعات که بستر اصلی فضای مجازی است، در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته و عملا به شعار تبدیل گشته است چرا که این بستر فضای مجازی ،بومی، امن ، مطلوب و با قیمت پایین تری در اختیار مردم قرار می گیرد. شبکه ملی اطلاعات با توجه به اینکه می تواند بستر بهتری از فضای مجازی را در اختیار ملت قرار دهد مورد بی مهری های فراوان قرار گرفته است نمی دانیم چرا عده ای سعی دارند تا این طرح را به کما ببرند و همچنان پول مردم ایران را صرف واردات پهنای باند در قبال اینترنت بی کیفیت، نمایند؟

7- مسئله مهمی که مورد تاکید شما نیز قرار گرفت، بحث مقابله با تخلفاتی است که در انتخابات رخ داده هر چند این تخلفات حتی به مقدار کم هم باشد، قوه قضائیه باید قاطعانه با آن برخورد نماید. چگونه کسی به خود اجازه می دهد نسبت به آرای مردم که حق الناس است ، تخلف انجام دهد، متخلفین حتی اگر وزیر و وکیل و رئیس هم باشند باید به سزای اعمال خود برسند تا عبرتی شود برای تاریخ که هر کس حق الناس را نادیده بگیرد با خشم جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد

8- سیستم نظارت بر فضای دانشگاه و شورای عالی انقلاب فرهنگی چنان ضعیف است که مسئولین به خود اجازه می دهند قانون را با علاقه خودشان تفسیر کنند و با آن تفسیرشان تشکل ها و دانشجویان انقلابی تحت فشار قرار دهند علی رغم تاکیدات شما نسبت به ایجاد فضای فرهنگی سالم در دانشگاه ، در کمال تعجب دیدیم که این آقایان مسئول برای دور زدن حرف های حضرتعالی هزار و یک تعبیر و تفسیر از خود ارائه کردند ، نمونه اش همین کنسرت در دانشگاه که در برخی از دانشگاه های ما عملاً محیط را جولانگاه خوانندگان زن و مرد کرده اند وقتی مستندات هم ارائه می دهیم بازهم همان تعبیر و تفسیر های من در آورده شان را روی میز میگذارند .به نظر می رسد رویه مسئولین مانند مَثَل کسانی است که خود را به خواب زده اند و هیچگاه نمی خواهند از این خواب بیدار شوند!

ولی آقا جان ما بیدی نیستیم که با این بادها بلرزیم ما همچنان خواهیم ایستاد، در برابر تبدیل دانشگاه به جولانگاه فتنه گران خواهیم ایستاد، در برابر کسانی که مبلّغ فرهنگ غربی هستند خواهیم ایستاد در برابر کسانی که دانشگاه را به باشگاه سیاسی تبدیل کنند خواهیم ایستاد در یک جمله خلاصه می کنم که ما تا آخر ایستاده ایم...! و اگر بخواهند بار دیگر  فتنه انگیزی نمایند از ید واحد دانشجویان انقلابی سیلی خواهند خورد.

9- آقای ما! موشک های جمهوری اسلامی ایران نماد قدرت و اقتدار تک تک مردم این کشور است که چنان پتکی بر فرق ظالمین و مستکبرین فرود خواهد آمد، حال اینکه عده ای همچون که در راکتور های هسته ای سیمان ریختند اکنون درصددند تا داخل موشک هایمان را نیز سیمان بگیرند واقعاً جای سوال است که این افراد اگر از احمدی روشن ها خجالت نمی کشند، پاسخ طهرانی مقدم ها را چه خواهند داد؟ آقا جان ! این ها می خواهند اقتدار کشور را برای امیال نفسانی خود ذبح کنند. انگار فراموش کرده اند که همین چند روز پیش، وحشی های سعودی از شیطان بزرگ سلاح خریدند تا در مقابل اسلام راستین بایستند اما باید بدانند که آمریکا و شیطان بزرگ در قبال ملت مقتدر ایران اسلامی هیچ غلطی نمی تواند بکند، از همین جا اعلام می کنیم اگر فرزندان امام خامنه ای سر بند یا زهرا بر پیشانی ببندند آمریکا و آمریکا دوستان را از کره خاکی محو خواهند کرد.

10- رهبرا! مدتی است که اخبار متعددی از دستگیری جاسوس های متعدد از بدنه سیستم اجرایی کشور به گوش می رسد. پروژه خیانت و ترور ها توسط برخی نفوذی ها از همان اوایل انقلاب بوده ، در عملیات کربلای ٤ و والفجر ٨ وجود داشته و اکنون نیز با ٢٠٣٠ و حوادث تلخ تروریستی امروز در مجلس و حرم مطهر امام و سایه جنگ سنگین تر همچنان ادامه دارد. حضرتعالی فرمودید که باید در مورد دهه ٦٠ روشنگری های بیشتری انجام گیرد تا جای شهید و جلاد عوض نشود، به نظر می رسد برای روشن تر شدن این موضوع نفوذ که سعی در تغییر جایگاه شهید و جلاد داشته و همچنان راه نفوذ را برای خود باز می بیند ، باید به تاریخ انقلاب مراجعه کرد و پرونده های آن را دوباره به جریان انداخت تا مسائل بسیاری روشن و شفاف شود ، از حضرتعالی استدعا داریم دستور فرمایید تا پرونده ٧ تیر(شهادت شهید بهشتی و ٧٢ تن از یارانش) و ٨ شهریور( ترور شهیدان رجایی و باهنر در ساختمان نخست وزیری) و ترور شهید آیت پیگیری شده و از صدا و سیما پخش شود تا منافقین داخل و خارجی که در این قضیه دست داشته و همچنان با آرامش خاطر به گسترده کردن نفوذ خود می پردازند به سزای اعمالشان برسند، به نظر می رسد با مشخص شدن پشت پرده این قضایا دست بسیاری از نفوذی های کنونی نیز رو خواهد شد.

ای پدر عزیز تر از جانمان! در طول یکسال چه بی مهری هایی که به فرزندان انقلابی شما داشتند تا جایی که برخی از همین مسئولان در نهایت بی شرمی دانشجویان انقلابی را با فرقان و رجوی خائن مقایسه کردند. اما نمی دانند که نمی توانند فرزندان انقلابی شما را از راهی که دارند منصرف کنند ما فرزندان شما به هدفی که انتخاب کرده‌ایم ایمان داریم، آن وقت ما را از کشته شدن در راه خدا می‌ترسانند کل دنیا اگر جمع شود نمی‌تواند مارا از هدفمان منصرف کند، حتی اگر از سرهایمان مناره هم بسازند به راهی که انتخاب کرده ایم ایمان داریم، به روحیه انقلابی مردم ایران ایمان داریم و در این مسیر به نصرت خدا ایمان داریم، ما در زیر بار سختی ها و مشکلات و دشواری ها قد خم نمی کنیم ، ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند و تنها موقعی سر پا نیستیم که یا کشته شویم و یا از مرگ به خاک بیوفتیم. والا هیچ قدرتی پشت مارا نمی تواند خم کند. آقا جان! تا پای جان هستیم بر آن عهدی که بستیم!

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
واکنش نماینده مجلس به یادداشت منتسب به موسوی
شهید سلیمانی افتخار جهان اسلام است
فیلم| پدر تحریم ایران، چه نقشه ای دارد؟
رهبر انقلاب اسلامی به نامه «زیاد النخاله» پاسخ دادند
کدام حقوق نظامی در واقعه کربلا نقض شد؟
چند ترفند ساده در مدیریت مصرف برق
شماره جدید نشریه دانشجویی « وقایع اتفاقیه» منتشر شد+دانلود
شماره دوم نشریه دانشجویی « هپاتوسیت » منتشر شد+دانلود
شماره جدید نشریه دانشجویی « فتح » منتشر شد+دانلود
اینفوگرافی| راه های پیشگیری از هدر رفت حجم اینترنت
نهمین شماره نشریه دانشجویی « آرمان » منتشر شد+دانلود
۲ برابر شدن سود سهام عدالت
نارنجی و قرمز، رنگ غالب نقشه کرونایی کشور
مهلت شرکت متقاضیان در آزمون‌های علوم پزشکی تمدید شد
قیمت دلار امروز امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰
قیمت سکه و طلا امروز پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰
تاثیر معاملات صوری بنگاه‌ها در افزایش قیمت مسکن
سهم زمین ۴ میلیون واحد مسکن تا شهریور تعیین تکلیف می‌شود
کیفیت هوای تهران قابل قبول است
خدائیان: در بازرسی‌ها هیچ خط قرمزی نمی‌شناسیم
همه فرار کردند؛ حتی روس‌ها!
۱۴ ترفند فوق‌العاده برای یادگیری سریع زبان انگلیسی در منزل
دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان ۲۰۲۲
مهلت شرکت متقاضیان در آزمون‌های علوم پزشکی تمدید شد
پذیرفته‌شدگان دانشگاه یزد در ۱۶ رشته بورسیه واحد‌های اقتصادی می‌شوند
اعلام زمان نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی
آمار و ارقام خواندنی از کنکور۱۴۰۱
غول کنکور رو قورت بده
ریتالین بلای جبران ناپذیر برای دانشجویان ودانش آموزان
تعیین تکلیف تکمیل ظرفیت دانشگاه‌ها در اوایل مهر
پایان مهلت ثبت‌نام پذیرش از طریق آزمون اختصاصی در دانشگاه تهران
مصوبه جدید دولت درباره سهمیه ایثارگری در کنکور ۱۴۰۱
رتبه های دو رقمی کنکور سراسری تسهیلات ویژه می گیرند
انتخاب رشته ۴۷ هزار نفر در کنکور ۱۴۰۱
شهریور، زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی
اعلام زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی
شرکت هرمس چرا برترین برند مهاجرت است؟
تصویب طرح ویژه جذب رتبه‌های برتر کنکور
بیانیه مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در محکومیت برخورد با عزاداران حسینی در کشورهای همسایه
تجمع دانشجویان علیه فتنه‌گران در توهین به سردارهمدانی
مصوبه جدید دولت درباره استفاده از سهمیه ایثارگری در کنکور ۱۴۰۱
انتخاب رشته برای پذیرش در رشته های بدون کنکور آغاز شد
نظرسنجی

با دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری موافق هستید؟مشاهده نتایج
go to top