گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 288144

از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران؛

اختصاص ۱۵ سهمیه پسادکتری به دانشگاه علوم پزشکی تبریز

در راستای تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران ۱۵ سهمیه پسا دکتری به این دانشگاه اختصاص یافت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، فراخوان دوره های پسا دکتری (نیمسال دوم) دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتشر شد.

در راستای تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اختصاص پانزده سهمیه پسا دکتری از طرف آن صندوق حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در نظر دارد طی فراخوان نسبت به اختصاص سهمیه پسا دکتری به افراد واجد شرایط اقدام کند.

افراد متقاضی با توجه به شیوه نامه اجرایی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شده است نسبت به ارسال مدارک و مستندات اقدام کنند.

حداکثر سقف مبلغ اختصاصی به دوره پسادکتری ۳۲۴ میلیون ریال (۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال) است که از این مبلغ ۶۰ درصد توسط صندوق و مابقی هزینه از طرف دانشگاه پرداخت خواهد شد.

ارائه امتیاز برون داد مورد نظر برای سهم اعتبار تخصیص یافته از طرف معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضروری بوده و علاوه بر برون داد مورد نظر صندوق جداگانه لحاظ خواهد شد.

شیوه نامه اجرایی پسادکتری و دستورالعمل حمایت از پسادکتری از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دسترس محققان قرار گرفته است.

شرایط استفاده از برنامه پسادکتری ارائه شده از طرف صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اعلام شده است.

مسئول طرح پسا دکتری الزاماً باید عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و طرح های ارائه شده توسط مسئولان پروژه و دانشجویان پسادکتری، باید در راستای اولویت های پژوهشی مصوب دانشگاه علوم پزشکی تبریز باشند.

اولویت با آن عده از اعضای هیات علمی است که حائز مرتبه استادی هستند.

مسئول طرح (استاد) و پژوهشگر (دانشجو) متقاضی دوره پسادکتری، باید شرایط علمی و اجرایی مطابق با دستور العمل صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور برای دوره های پسا دکتری را دارا باشند.

داشتن h-index حداقل ۱۵ برای اساتید رشته های علوم پایه و ۱۰ برای اساتید رشته های بالینی ضروری است.

پروپوزال های ارائه شده توسط استاد راهنما و پژوهشگر، باید شرایط خاص پروپوزال های مورد قبول صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور را داشته باشند. ارائه امتیاز برون داد مورد نظر برای اعتبار تخصیص یافته (طبق مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه) ضروری است.

طرح های ارسالی همراه با رزومه استاد و پژوهشگر، بعد از بررسی و داوری، باید در شورای پژوهشی دانشگاه مطرح و به تصویب برسد. 

در شرایط مساوی بین اساتید، حق تقدم با اساتیدی است که در حال حاضر دانشجوی پسادکتری ندارند، یا داشتن h-index بالاتر یا داشتن امتیاز بالاتر از نظر مقالات منتشر شده، ثبت اختراع، همکاری با صنعت (در سه سال اخیر).

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری