گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 319094

حذف عضوگیری عادی در باشگاه پژوهشگران جوان

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان از راه اندازی لیگ های علمی برای رویدادهای علمی، فناوری و اندیشه ورزی خبر داد و گفت: تیم های موفق در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، بابک نگاهداری با بیان اینکه سابقاً تمرکز باشگاه پژوهشگران جوان بر جذب اعضای هیات علمی، حمایت ها و ارائه تسهیلات به آنها بود، گفت: در دوره جدید اما تلاش داریم کانون توجه خود را از «رویکرد محوری» به «فعالیت محوری» تغییر دهیم. البته این بدان معنی نیست که حمایت ها و ارائه تسهیلات از دستور کار و اقدامات ما حذف شود، بلکه اگر استعدادهای درخشان و نخبگان به منظورِ حل مسائل کشور و نیازهای جامعه، در برنامه های باشگاه که در قالب مسابقات و رویدادهای مختلف طراحی می شود، فعالیت کنند، بیشتر مورد حمایت قرار گرفته و از تسهیلات بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: بنا داریم مسابقات و رویدادهای باشگاه را در سه حوزهء علمی، فناوری و اندیشه ورزی طراحی کنیم که تقریباً همه رشته های موجود در دانشگاه و همچنین دانشجویانِ استعداد درخشان و نخبه اعم از علوم انسانی، علوم پایه، پزشکی و علوم مهندسی را تحت پوشش قرار می دهد. لذا قرار است موضوعِ محوری مسابقات و رویدادها، یکی از نیازها و مشکلات کشور باشد.

نگاهداری با اشاره به اینکه آیین نامه مسابقات و رویدادهای باشگاه، ۲ روز گذشته (دوشنبه ۱۷ تیرماه) به تصویب هیات امنا رسید، افزود: تغییراتی در آیین‌نامه عضویت اعمال شده؛ به این صورت که از این پس، عضوگیری عادی نخواهیم داشت و صرفاً در سه سطحِ استعدادهای برتر، درخشان و نخبه عضوگیری صورت می گیرد. این در حالیست که این روال در گذشته در ۴ سطح تعریف شده بود.

وی همچنین از ارتقای عضویت اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبه خبر داد و گفت: بر این اساس درقالب فعالیت ها و توانمندسازی هایی که در رویکرد جدیدِ باشگاه ارائه خواهد شد، شاهد ارتقاء نوع عضویت، از برتر به درخشان و از درخشان به نخبگی خواهیم بود.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان همچنین به برنامه ریزی های ستادی در جهتِ راه اندازی لیگ های علمی برای مسابقات و رویدادهای علمی، فناوری و اندیشه ورزی در باشگاه اشاره کرد و گفت: این مسابقات در سه سطحِ استانی، ملی و بین المللی و با هدفِ فراهم ساختنِ امکانِ ظهور و بروزِ توانِ نخبگی و استعداد برترِ اعضاء در راستای حل مسائل کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تعامل با بسیج علمی کشور، جهاد دانشگاهی، مراکز استانی و معاونت های تخصصی دانشگاه برای تعیین موضوعاتِ محوری مسابقات، اظهار داشت: ۲۰ موضوع در حوزه علمی و فناوری و نیز ۱۰ موضوع در حوزه اندیشه ورزی، طی یکسال کاریِ پیش رو، در دستور کار قرار گرفته است.

نگاهداری افزود: تیمهای ما برای شرکت در مسابقات، ابتدا بر پایه تعامل با معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه تشکیل شده و در صورت عبور از مراحل مقدماتی، در ادامه تیمهای تخصصی را شکل می دهند و نهایتاً تیم هایی که موفقیتِ مورد نظر را کسب کنند، در مراکز رشد و پارک علم و فناوری دانشگاه مشغول به کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه جایزه اصلی این مسابقات، ایجاد ساز و کار کسب و کارِ دانش بنیان در مراکز رشد و فناوری است، خاطرنشان کرد: تسهیلاتی همچون ایجاد دفتر کار در مراکز رشد و پارک علم و فناوری برای اشتغال این افراد در نظر گرفته ایم. ضمن اینکه برای ورود حرفه ای آنها به بازار کار نیز حامی شان خواهیم بود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری