گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 321103

پاسخ مسئولین به مشکلات دانشجویان خوابگاه متاهلی دانشگاه تهران؛

نظر دانشجویان در جلسات شورای متاهلان دیده می‌شود

چند وقتی است که موضوع خوابگاه های متاهلی دانشگاه تهران خبرساز شده است. خبرهایی که از تخلیه اجباری دانشجویان متاهل خبر می داد و گاهی نیز به مشکلاتی از جمله گیت عبوری و امکانات رفاهی مربوط می شد. حال معاونت دانشجویی این دانشگاه راه حلی برای رفع مشکلات ارائه کرده است.

به گزارش خبرنگار صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ چند وقتی است که موضوع خوابگاه های متاهلی دانشگاه تهران خبرساز شده است. خبرهایی که از تخلیه اجباری دانشجویان متاهل خبر می داد و گاهی نیز به مشکلاتی از جمله گیت عبوری و امکانات رفاهی مربوط می شد.

یکی از دانشجویان این خوابگاه در مورد پیشینه این مشکلات گفته بود: مشکل اسکان دانشجویان متاهل در دانشگاه تهران پیشینه طولانی دارد و در ابتدا جریمه‌های غیرقانونی بود که دانشگاه برای دانشجویان متاهل لحاظ و قرارداد‌هایی که بدون پشتوانه قانونی لغو کرد و به همین دلیل مشکلات زیادی برای دانشجویان ساکن این خوابگاه ایجاد شد

دانشجویان این خوابگاه ها بخشی از مشکل را ناشی از عدم حضور دانشجویان در جلسه شورا و یا عملا بی تاثیر بودن حضور نماینده دانشجویی می دانند، یکی از دانشجویان نیز در این مورد گفت: شورای متاهلین با ریاست به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران کمیته‌ای است که تمام موارد مربوط به خوابگاه متاهلی را تصویب می‌کند که در آخرین جلسه این شورا، نماینده دانشجویان حضور نداشت و در واقع دانشجویان هیچ تاثیری در مصوبات این شورا ندارند و آئین نامه‌هایی که نوشته شده نظرسنجی از سوی دانشجویان نداشته و دانشگاه براساس این آئین نامه‌های بدون پشتوانه قانونی عمل می‌کند.

همین اعتراضات باعث شده است تا حسن به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران در گفت گویی از برگزاری جلسات با حضور عضو دانشجویی خبر دهد، او گفت: این عضو دانشجویی، به عنوان نماینده شورای صنفی خوابگاه متاهلان انتخاب شده و در جلسات آینده برای ارائه نظرات دانشجویان در جلسات این شورا حضور می‌یابد.

وی با بیان اینکه راه‌های ارتباطی متعددی برای ارتباط بین دانشجو و مدیران خوابگاه‌ها وجود دارد، گفت: دانشجویان باید درخواست‌ها و موارد نیازهای خود را با مدیران خوابگاه‌ها مطرح کنند و سیستم اداری دانشگاه برای این کار پیش‌بینی شده است وارد و علاوه بر نامه‌نگاری با مدیران، بیشتر مدیران به صورت حضوری و تلفنی در دسترس هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: امروز ارتباط بسیار ساده‌تر از این حرف‌هاست و برای مثال از تمام نقاط کشور اگر بخواهید می‌توانید به یک مدیر نامه ارسال کنید؛ بنابراین بهتر است دانشجویان به جای اعلام نیازهایشان از رسانه‌ها موضوع را با مدیر خوابگاه در میان بگذارند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری