گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 339770

وضعیت تجارت جنسی در چه سطحی است؟

مقام های آمریکایی مدت هاست که ایالت فلوریدا را قطب قاچاق انسان توصیف می‌کنند، با این وجود یافتن آمار و ارقام قابل اعتماد برای به تصویر کشیدن میزان دقیق شیوع قاچاق جنسی در این ایالت دشوار است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از میزان، مقام‎های آمریکایی مدت‎هاست که ایالت فلوریدا را قطب قاچاق انسان توصیف می‌کنند، با این وجود یافتن آمار و ارقام قابل اعتماد برای به تصویر کشیدن میزان دقیق شیوع قاچاق جنسی در این ایالت دشوار است.

آمار و ارقام مربوط به اجرای قانون فلوریدا نشان می‌دهد که از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۸، ۱۴۸ موارد دستگیری در تقسیم بندی ۳ دسته قانون قاچاق انسان در سراسر فلوریدا به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه لدجر، گزارش‌های سازمان مبارزه با قاچاق انسان نشان می‌دهد که از سال ۲۰۰۷، ۱۰۹۹۱ تماس با این سازمان گرفته شده که ۸۹۶ مورد آن در سال گذشته بوده است.

۳۶۷ تماس دریافتی این سازمان در مورد قاچاق انسان و ۲۶۱ تماس مربوط به قاچاق جنسی می‌شدند.

ایالت فلوریدا در زمینه قاچاق انسان پس از کالیفرنیا و نیویورک در جایگاه سوم قرار دارد.

قانوگذاری ایالت فلوریدا در سال ۲۰۱۴، شورایی ایالتی در زمینه قاچاق انسان تحت اختیار دفتر دادستان کل تشکیل داد؛ در گزارش سالانه این شورا در سال ۲۰۱۸ آمده است «یک روش شناخته شده برای سنجش آمار دقیق میزان قاچاق انسان در آمریکا وجود ندارد.»

در آمریکا عبارت قاچاق به انتقال شخصی به وضعیت استثمار اطلاق می‌شود که اقداماتی مانند کار اجباری، ازدواج اجباری، تن فروشی و فروش اعضای بدن را در بر می‌گیرد؛ قاچاق انسان و برده داری مدرن مواردی است که توسط وزارت امور خارجه آمریکا پذیرفته شده است.

آمارها حاکی از آن است که در حال حاضر در سراسر جهان بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون نفر در برده داری مدرن مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند. برآوردها نشان می‌دهد در سطح بین المللی تنها در حدود ۰.۴ درصد از بازماندگان قاچاق انسان شناسایی شده اند.

افرادی که در باندهای قاچاق انسان فعالیت می‌کنند سالانه در حدود ۱۵۰ میلیون میلیارد دلار سود جهانی کسب می‌کنند که ۹۹ میلیارد دلار از این درآمد از سوء استفاده جنسی حاصل می‌شود.

در سراسر جهان در حدود ۷۱ درصد از برده‌ها زن و دختر و ۲۹ درصد مرد و پسر هستند.

گزارش‎ها حاکی است که هر سال در حدود ۵۰ میلیون نفر عمدتاً از مکزیک و فیلیپین به آمریکا قاچاق می‌شوند.

در سال ۲۰۱۸ بیش از نیمی از افراد قاچاق شده در آمریکا کودکان بودند که باندهای قاچاق جنسی مورد سوء استفاده قرار گرفتند.
 

بنابر گزارش‌ها، شمار بسیاری از قربانیان قاچاق جنسی در آمریکا کودکانی بودند که در یک بازه زمانی تحت کفالت این کشور بودند.

همچنین استفاده قاچاقچیان از شبکه‌های اجتماعی برای جذب و تبلیغ قاچاق انسان روندی رو به رشد است

نکته قابل توجه سن کودکانی است که وارد تجارت جنسی در آمریکا می‌شوند. میانگین سنی این کودکانی که قربانی این تجارت می‌شوند ۱۲ تا ۱۴ سال است. بسیاری از قربانیان دختران فراری هستند که در این باندها مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند.

در سال ۲۰۱۸ سازمان مبارزه با قاچاق انسان آمریکا بیشترین تماس‌ها را از فلوریدا و تگزاس دریافت کرده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری