گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 366829

محمدی: معاونت فرهنگی عذرخواهی نکند در جلسات حاضر نمی‌شویم

عضو دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم گفت: تا زمانی که مجموعه معاونت فرهنگی وزارت علوم رسما عذرخواهی خود را اعلام نکند، اعضای دانشجویی ناظر بر نشریات این وزارتخانه در جلسات حاضر نخواهند شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسکانیوز، آخرین جلسه شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم به دلیل درگیری بین اعضای دانشجویی این شورا با معاون فرهنگی وزیر علوم نا‌تمام ماند. علت این حواشی ابلاغ تصمیم معاونت فرهنگی وزارت علوم به دانشگاه شریف درباره نشریه فروغ بر خلاف تصمیمی بود که در این شورا گرفته شد.

محمدرضا محمدی با بیان اینکه انتخابات کمیته‌های ناظر بر نشریات دانشگاهی در دانشگاه‌های الزهرا(س) و کاشان به صورت الکترونیکی و آزمایشی برگزار شد، گفت: بررسی نتایج این انتخابات برای تعمیم این شیوه از انتخابات به تمامی دانشگاه‌های کشور هنوز انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه بررسی مثبت یا منفی بودن و صحت انتخابات نشریات دانشگاهی باید در اولین جلسه شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم مورد بررسی قرار گیرد، گفت: نشست این شوراها معمولا هفتگی یا 2 هفته یکبار باید برگزار شود و فاصله زمانی بین 2 جلسه نباید از 2 ماه بیشتر شود.

عضو دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: آخرین جلسه شورای ناظر بر نشریات وزارت علوم به دلیل شکایت مدیر مسئول نشریه دانشجویی فروغ به درگیری و حواشی کشیده شد و جلسه بدون نتیجه گیری به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه دبیرخانه شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم مصوباتی را در 2 هفته اخیر بدون هماهنگی با اعضای این شورا به دانشگاه‌ها ابلاغ کرده که این کار خلاف قانون است؛ چراکه جلساتی که تمام اعضا در آن حضور ندارند یا دعوت نشده‌اند فاقد اعتبار قانونی است.

محمدی ادامه داد: به خاطر اقدام دبیرخانه شورای مرکزی می‌توانیم از معاون فرهنگی وزیر علوم به دیوان محاسبات عدالت اداری شکایت کنیم و فعلا در حال بررسی ابعاد مختلف این مصوبات که با امضا‌ی معاون فرهنگی وزیر علوم است، هستیم.

این فعال حوزه نشریات دانشجویی اضافه کرد: اعضای دانشجویی ناظر بر نشریات وزارت علوم تا زمانی که تکلیف نشریه فروغ دانشگاه شریف و ابلاغیه‌های دبیرخانه شورای مرکزی مشخص نشود، در جلسات این شورا حاضر نمی‌شوند مگر اینکه مجموعه معاونت فرهنگی وزارت علوم رسما عذرخواهی خود را اعلام کند.

وی با انتقاد از برگزاری انتخابات الکترونیکی کمیته‌های ناظر بر نشریات دانشگاهی بیان کرد: اعضای دانشجویی کمیته ناظر بر نشریات وزارت علوم همواره با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی مخالف بوده است.

محمدی اضافه کرد: مجموعه دولت و وزارت علوم قبل از شیوع کرونا به خاطر منفعل کردن انتخابات نشریات قصد داشتند که این انتخابات را به صورت غیر حضوری برگزار کنند تا حواشی و تنش‌های احتمالی بین 2 جریان یعنی نشریات منتسب به انقلابی و طلوع آزادی به حداقل برسد.

عضو دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم با بیان اینکه ویروس کرونا به کمک وزارت علوم آمد و باعث شد انتخابات نشریات الکترونیکی برگزار شود، گفت: وزارت علوم با دریافت دستورالعمل‌ها و توصیه‌ نامه‌ها از ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفتند انتخابات کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی را الکترونیکی برگزار کنند.

وی درباره انتخابات آزمایشی کمیته‌های ناظر بر نشریات دانشگاهی بیان کرد: انتخابات دانشگاه الزهرا(س) ظاهرا بدون مشکل و حاشیه برگزار شده است؛ اما حدود 20 تا 30 نشریه دانشجویی دانشگاه کاشان که خود را فعال معرفی کرده بودند، دانشگاه برای آنها حق رای قائل نشد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری