گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 371016

دانش‌آموختگان با اقساط معوق زیاد در اولویت بازپرداخت وام

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: دانش آموختگان بدهکار به صندوق که اقساط معوق زیاد دارند و دانش آموختگان بدهکار به صندوق که شاغل هستند در اولویت بازپراخت اقساط وام دانشجویی قرار دارند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازپرداخت وام‌های دانشجویی اینکه کدام دانش آموختگان در اولویت بازپرداخت اقساط وام های دانشجویی قرار دارند گفت: ما خود را مکلف به حمایت از دانش آموختگانی می‌دانیم که به صندوق بدهکار هستند. همچنین خود را مکلف به حمایت از دانشجویان نسل فعلی و دانشجویان نسل آینده می دانیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: منتها در بازپرداخت اقساط با یک معادله مواجه هستیم به هر میزانی که تسهیلاتی برای تاخیر در باز پرداخت اقساط دانشجویان داشته باشیم ،منابع صندوق برای پرداخت وام و کمک به دانشجویان کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: بنابراین تا اندازه ای می‌توانیم در رویه اجرایی تسامح کنیم. سعی کردیم مثل گذشته به همه گروه های بدهکار به صندوق یکجا پیامک ندهیم و پیگیری یکنواخت نکنیم.

مطیعی تصریح کرد: دانش آموختگان بدهکار صندوق که شاغل در بخش خصوصی و شاغل در دستگاه‌های اجرایی هستند، در اولویت بازپرداخت قرار دارند که چون این افراد مانند بقیه جامعه کسب و کار داشته و درآمد دارند و باید وام خود را پرداخت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: دانش آموختگانی هستند که بیش از 20 قسط معوق دارند و یا مواردی هست که 50 قسط معوق دارند از طرفی چند ماه است که با کرونا درگیر هستیم، اما قسطهای قبل از کرونا نیز پرداخت نشدند بنابراین گروه‌های دانش آموختگانی که قسط معوق زیاد دارند و دانش آموختگان شاغل را نمی‌توانیم رها کنیم چون اگر رها کنیم منبع مالی نداریم که به دانشجویان فعلی وام بدهیم.

مطیعی افزود: در مورد بقیه دانش‌آموختگان در تقسیط کامل مساعدت داریم هر موردی که در ایمیل سازمانی به رئیس صندوق رفاه دانشجویان منعکس می شود و یا از طریق  معاونان و برخی از مراجع وام عنوان می شود، مساعدت داشته و در آینده نیز خواهیم داشت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری