گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 374584

نامه تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه اصفهان به رئیس حوزه علمیه

در این نامه آمده است: متاسفانه این بار در اصفهان که از دیرباز مهد پرورش علما و عرفای بزرگی بوده‌است شاهد ساخت پروژه‌ای عظیم واقع در خیابان حافظ اصفهان، به کاربری حوزه علمیه هستیم و به‌راستی برای ما، آن هم در این اوضاع نابسامان اقتصادی شوک‌آور بود!

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان خطاب به رئیس حوزه علمیه اصفهان درخصوص ساخت پروژه‌ای عظیم  واقع در خیابان حافظ اصفهان نامه نوشت.

متن نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

"اگر خدای ناخواسته، مردم ببینند که آقایان وضع خودشان را تغییر داده‌اند و آن چیزی را که نسبت به روحانیت در دلشان بوده‌است از دست بدهند؛ از دست دادن آن همان و از بین رفتن اسلام و جمهوری اسلامی همان."
صحیفه امام خمینی.

زعیم محترم حوزه علمیه اصفهان
حضرت آیت اللّه حسین مظاهری

با سلام و احترام

وضعیت نابسامان اقتصادی، اختلافات طبقاتی، فقر و فشار اقتصادی حاکم بر مردم، دیگر جای هیچ‌گونه کتمانی ندارد. در این شرایط بدیهی‌ترین توقع از مسئولین و به‌خصوص قشر روحانیت، زهد و ساده زیستی آن‌هاست. اهمیت ساده زیستی روحانیت موضوعی نیست که پس از گذشت ۴٠ سال از عمر انقلاب نیاز به تاکید داشته‌باشد و بیانات امام‌ مستضعفین خود به تنهایی برای تمام شدن حجت بر همگان کافی‌ست. موجب تاسف است که طی چند سال گذشته در نقاطی از کشور خبر ساخت حوزه‌های علمیه‌ای به گوش می رسد که از اهداف والای انقلاب و اسلام دور گشته و آغشته به فرهنگ اشرافی شده‌اند و تنها نام حوزه علمیه را یدک می‌کشند و در باطن هیچ شباهتی به آن ندارند.

متاسفانه این بار در اصفهان که از دیرباز مهد پرورش علما و عرفای بزرگی بوده‌است شاهد ساخت پروژه‌ای عظیم  واقع در خیابان حافظ اصفهان، به کاربری حوزه علمیه هستیم و به‌راستی برای ما، آن هم در این اوضاع نابسامان اقتصادی شوک‌آور بود! پروژه‌ای که شایعه‌ها و شبهات بسیاری در مورد هزینه‌های سرسام‌آور آن و همچنین محل تامین این هزینه‌ها وجود دارد.

متاسفانه پیگیری‌های تشکل آرمان در خصوص شفاف سازی و پاسخ‌گویی به شبهات مطرح شده از طریق نامه‌ای که به صورت خصوصی خدمت حضرت‌عالی ارسال شد و همچنین تماس‌های مکرری که با دفتر حضرت‌عالی داشتیم، به نتیجه‌ای نرسید. برای یافتن پاسخ، بار دیگر سوالاتمان را مطرح می‌کنیم.

١.حضرت‌عالی چه میزان از جزییات بنا و کم و کیف هزینه‌ها آگاهی دارید؟

٢.هزینه ساخت این پروژه چطور و از کجا تامین شده است و هزینه تمام شده این بنا با شرح جزییات آن چقدر بوده‌است؟

٣. گفته می‌شود از ورود خبرنگاران و مردم به محل حوزه خیابان حافظ جلوگیری می‌شود(در صورت صحت)، دلیل آن چیست؟

۴. با توجه به این که در شهر اصفهان بیش از ده‌ها مدرسه علمیه فعال وجود دارد که هنوز ظرفیت‌شان تکمیل نشده است، ساخت چنین حوزه‌ی عظیمی چه لزومی دارد؟

امید داریم با روشنگری شما در مورد مسائل مطرح شده، مانع نفوذ بیشتر اشرافیت به ساختار حوزه‌های علمیه شویم. تا روحانیت با فاصله گرفتن از اشرافی‌گری و دنیاگرایی، صدای پابرهنگان و مستضعفین شوند و به گفته امام‌مان روحانیونی در این حوزه ها رشد کنند که "متعهد و تشنه به خون سرمایه‌داران زالو صفت باشند و هرگز با آنان سرشتی نداشته و نخواهد داشت" همان‌ها که حامیان واقعی محرومان‌اند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری