تاریخ انتشار: سه شنبه 1402/11/24 - 12:01
کد خبر: 496449

نگاهی بر تلاش‌های ایران برای پایان بحران غزه؛

امیرعبداللهیان: هیچگاه اسرائیل در عالم تا این حد مکروه و منفور نبوده است

امیرعبداللهیان: هیچگاه اسرائیل در عالم تا این حد مکروه و منفور نبوده است

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به اینکه امروز نتانیاهو بیش از هر زمان دیگری بر طبل جنگ می کوبد، گفت: رژیم اسرائیل ا گر بتواند، حتما جنگ را ادامه و گسترش می دهد، اما هیچگاه اسرائیل در عالم تا این حد مکروه و منفور نبوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ تور منطقه ای حسین امیرعبداللهیان به کشورهای لبنان و سوریه با هدف گفتگوهای دو جانبه و همچنین بحث در خصوص جنگ غزه از دو روز پیش آغاز شد. وزیر خارجه در ابتدا وارد بیروت شد و در آنجا با نخست وزیر، دبیر کل حزب الله و مسئولان گروهای مقاومت دیدار کرد.

امیرعبدالهیان هم چنین در سوریه به دیدار رئیس جمهور سوریه و وزیر امورخارجه این کشور رفت. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با حدود ۱5 نفر از مسئولان گروه های مختلف فلسطینی مستقر در دمشق دیدار و در خصوصآخرین وضعیت فلسطین و نحوه پایانشی دادن به جنگ علیه غزه و توقف نسل ک فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی گفتگو و تبادل نظر کرد.

مسئولان گروههای فلسطینی شرکت کننده در این نشست، با تبریک سالروز پیروزی انقاب و روز ملی جمهوری اسلامی ایران به رهبری، دولت و ملت ایران، از دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان همزمان با سالروز پیروزی انقاب اظهار خرسند یکردند و نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از مسئله فلسطین را نقشی اساسی و مرکزی توصیف نمودند. حاضران با تجلیل از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت و مسئله فلسطین، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را پیروزی ملت فلسطین توصیف نموده و افزودند: حمایت ایران از مسئله فلسطین همواره یک حمایت برجسته و متمایز و حمایتی عملی و حقیقی بود.

از نگاه فلسطینی های شرکت کننده در این هم اندیشی، نبرد جاری در غزه معرکه ای از سلسه نبردهایی است که ملت فلسطین از ابتدای اشغال این سرزمین علیه اشغالگران داشته و آخرین نیز نخواهد بود و این مبارزات قهرمانانه تا رهایی کامل فلسطین از اشغال ادامه خواهد داشت.

حاضران با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مدعی بود که ظرف چند روز بر مقاومت در غزه مسلط و پیروز می شود، گفتند: امروز بیش از 4 ماه از آغاز جنگ علیه غزه می گذرد و برغم حمایت همه جانبه آمریکا از رژیم اسرائیل، هیچ توفیقی جز کشتار بیرحمانه شهروندان و کودکان و زنان فلسطینی نداشته اند.

نهاتا کید کردند: این یک نبرد میان حماس با رژیم صهیونیستی نیست، بلکه نبردی نابرابر میان همه ملت مظلوم فلسطین با رژیم اسرائیل و حامیان آن است و ملت فلسطین با ایمان به نصرت الهی تا کنون پیروز این نبرد بوده و از حکومت نتانیاهو چیزی باقی نمانده است و رژیم صهیونیستی خود را در نبرد مرگ و زندگی می بیند.

رژیم صهیونیستی بعد از طوفان‌الاقصی

حاضران تا کید کردند: برغم شهادت ده ها هزار نفر از مردم فلسطین و شهادت دردنا ک هزاران کودک و زن و سال خورده فلسطینی و تخریب و ویرانی گسترده غزه در طول بیش از 4 ماه جنایت صهیونیست ها علیه ملت  فلسطین، اما آنچه حاصل شد، یک پیروزی بزرگ برای فلسطین و محور مقاومت است و آنچه که رژیم صهیونیستی از قتل و ویرانی تا کنون انجام داد، نمی تواند به این پیروزی بزرگ بدست آمده آسیبی وارد کند.

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن اظهار خرسندی از دیدار مجدد با مسؤلان گروه های مختلف مقاومت فلسطینی در دمشق، گفت: برغم روزهای سختی که فلسطین پشت سر می گذارد، اما به چند علت به شما تبریک می گویم. رژیم اسرائیل بعد از طوفان الاقصی بطور کامل فرو ریخت و ا گر ورود تمام عیار آمریکا به میدان در حمایت از رژیم صهیونیستی و تاش برای احیا و نجات آن نبود، این فروپاشی بطور کامل قابل مشاهده بود.

وی افزود: آنچه که به ملت فلسطین در شکست رژیم اسرائیل تا این لحظه کمک کرد، مجاهدت گروه های مقاومت و نیز ایستادگی صبورانه و فدا کاری های مردم نوار غزه و کرانه غربی بود و اینکه محور مقاومت وحدت عملی خود را در حمایت از فلسطین و ایستادگی در مقابل رژیم اسرائیل و حامیان آن نشان دادند.

امیرعبداللهیان با تجلیل از حمایت مقاومت لبنان، یمن، عراق و سوریه از ملت فلسطین و نیز حمایت گسترده ملت های جهان و نیز برخی دولت های مستقل و شجاع از ملت فلسطین، افزود: امروز مسئله فلسطین تبدیل به مسئله اول جهان شده است و 7 اکتبر و طوفان الاقصی نشان داد که فلسطین زنده است و تسلیم خواست رژیم صهیونیستی و قدرت های زورگو از جمله دولت آمریکا نمی شود.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در همان روزهای آغازین جنگ علیه غزه با قوت فرمودند که پایان این جنگ بی تردید پیروزی برای ملت فلسطین است، افزود: در گفت وگوهای دیپلماتیک ما با کشورهای مختلف جهان و نیز یافته های ما از گفت وگوها با نخبگان در اقصی نقاط جهان، این دیدگاه و ارزیابی بطور واضح شنیده می شود که رژیم اسرائیل و دولت آمریکا به هیچ یک از اهداف اعام شده خود از زمان آغاز جنگ علیه غزه دست نیافتند و اکنون مجبور هستند با حماس که شعار نابودی آن را می دادند، مذاکره سیاسی کنند و از اینکه حماس به پیشنهادات و طرح سیاسی آنها پاسخ داده است، اظهار خرسندی می کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تا کید بر اینکه به فضل خدا و خون شهدا هیچکدام از اهداف شوم آنها محقق نشده و نخواهد شد، افزود: در خلال گفت وگوهای ما با تعداد قابل توجهی از کشورهای غربی، همه آنها با اعتراف به پیروزی مقاومت باور دارند که جنگ راه حل نیست و باید راه حل سیاسی پیدا شود و ا کنون سوال اساسی آنها در دو سه ماه اخیر این است که غزه پسا جنگ را چه کسی اداره خواهد کرد.

وی افزود: ا کنون آنها ایده های سیاسی مختلفی برای فلسطین و غزه و کرانه پساجنگ مطرح می کنند و نظر ما را نیز مستقیم یا غیرمستقیم می پرسند و پاسخ ما این بود و هست که باید رهبران فلسطینی بنشینند و براساس مصالح خود و مصالح ملت فلسطین توافق کنند و جهان باید از طرح و تصمیم فلسطینی ها حمایت کند.

چهره منفور اسرائیل در جهان

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به اینکه امروز نتانیاهو بیش از هر زمان دیگری بر طبل جنگ می کوبد، گفت: رژیم اسرائیل ا گر بتواند، حتما جنگ را ادامه و گسترش می دهد، اما هیچگاه اسرائیل در عالم تا این حد مکروه و منفور نبوده است.

وزیر امور خارجه کشورمان تا کید کرد: امروز ضرورت وحدت فلسطین بیش از هر زمان دیگری موضوعیت دارد و امروز میدان فلسطین نیازمند صدای واحد و دسته جمعی فلسطینیان و همه گروه های فلسطینی است و آنچه که فلسطین را در شکست رژیم اسرائیل تا این لحظه کمک کرد، توکل بر خدا و ایستادگی مردم غزه و کرانه و فدا کاری آنها و حمایت محور مقاومت بود و اگر شما متحد باشید، دنیا تسلیم اراده شما خواهد شد.

گزارش از امیر کریمی

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
ترامپ قلاده به گردن بایدن انداخت! +عکس
دعوت آحاد مردم برای حضور در پای صندوق رای در ۱۱ اسفند۱۴۰۲
هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس
گزارش سازمان ملل در مورد تجاوز سربازان اسرائیل به زنان و دختران فلسطینی
خانوادگی پرچم به دست بگیرید و چشم دشمن را کور کنید
هشدار شدیداللحن چین به آمریکا!
کار عجیب دیگر از ترامپ!
بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی در حمایت از فهرست جامعه مدرسین در انتخابات مجلس خبرگان رهبری
هشدار جدی هواشناسیبرای ۵روز آینده ؛ برف و باران کشور را فرا می گیرد
توجیه زلنسکی برای لغو انتخابات
هیئت رژیم صهیونیستی امروز به پاریس می‌رود
هنگام خرید کانتینر دست دوم به چه نکته‌هایی دقت کنیم؟
خبر مهم رئیس سازمان انرژی اتمی
افزایش حمایت از نخست وزیر هلند برای دبیرکلی ناتو
فرزین‌فرد: امروز انتخابات از اصلی ترین دغدغه‌های جنبش دانشجویی است
قطعا جهان اسلام برای غزه عزادار است +فیلم
سوال رهبر انقلاب از سران کشورهای اسلامی +فیلم
با شیوه های نوین تبلیغات انتخاباتی آشنا شوید!
راهنمای سفر با تور ارمنستان سلام پرواز
عایق رطوبتی محبوب: راهنمای انتخاب، خرید و قیمت ایزوگام
راهنمای خرید دندونی سگ؛ هم سرگرمی هم سلامتی!
آزمون رشته های شناور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ برگزار شد
جایزه «نکست» پرچم فناوری کشور را به اهتزاز درآورد
اختتامیه دانش آموختگی دانشجویان دوره ۳۳ دانشگاه دافوس ارتش +عکس
اعلام آمار دریافت کارت ورود به جلسه کنکورهای ارشد و دکتری ۱۴۰۳
نخستین جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران +عکس
از سرگیری پذیرش دختران در دانشکده‌های پزشکی افغانستان
معرفی برگزیدگان جشنواره علمی شهید چمران اساتید
نحوه خدمت‌رسانی پلیس گذرنامه به نخبگان ایرانی
پاسخ رئیس دانشگاه شهید منتظری مشهد به گلایه دانشجویان از وضعیت غذا+ عکس
دانشگاه‌ها مراجع خوبی به منظور کمک به مردم برای انتخاب درست هستند
کسر بودجه ۱۳۷ میلیارد شیکلی کابینه نتانیاهو
فهرست جبهه‌ها، احزاب و گروه‌های سیاسی دارای پروانه فعالیت منتشر شد
برگزاری جشنواره علمی شهید چمران در دانشگاه تهران
مشارکت مردم در انتخابات دغدغه اصلی جریان های سیاسی باشد
سقف سنی روسای دانشگاه‌ها به ۷۰ سال افزایش یافت
نظرسنجی ها حاکی از افزایش مشارکت است
نظرسنجی
بنظر شما باتوجه به حوادث اخیر فلسطین چقدر احتمال فروپاشی رژیم صهیونیستی وجود دارد؟
مشاهده نتایج
go to top