تاریخ انتشار: چهارشنبه 1403/01/15 - 21:08
کد خبر: 500454

رئیسی‌: رژیم صهیونیستی در مرز فروپاشی داخلی قرار دارد

رئیسی‌: رژیم صهیونیستی در مرز فروپاشی داخلی قرار دارد

رئیس جمهور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در هر دو میدان سیاسی و نظامی با مشکلات بسیاری مواجه است، گفت: در میدان نظامی، غلبه اراده فلسطینی‌ها بر سامانه‌های پدافندی صهیونیست‏‌ها، توهم شکست‏‌ناپذیری آنها را بی‌اساس‌‏تر کرد و در میدان سیاسی نیز، بیش از هر زمانی در مرز فروپاشی داخلی قرار گرفته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در سخنانی در مراسم «منبر القدس» که با شعار «طوفان الاحرار» و با سخنرانی رهبران محور مقاومت به طور همزمان در تهران، دمشق، صنعا، بیروت و بغداد برگزار و از شبکه‌های متعدد ماهواره‌ای پخش شد، در ابتدای سخنان خود به مردم مبارز و خستگی‌ناپذیر فلسطین، به ویژه مردم مظلوم نوار غزه که امروز از زن و مرد و کودک و پیر و جوان، جملگی در خط مقدم جهاد و مقاومت هستند و به جوانان مسئولیت‌شناس و غیرتمند امت اسلامی که دل در گرو آرمان قدس دارند و عموم مردان و زنان روشن‌ضمیر در سراسر دنیا که با هر دین و مذهب و ملیت، به حکم فطرت انسانی و وظیفه وجدانی و اخلاقی، از جنایات رژیم کودک‌کش و دیوسیرت صهیونیستی آزرده‌خاطر و از سکوت شرم‌آور غرب نسبت به این جنایات به تنگ آمده‌اند، درود فرستاد.

رئیس جمهور تدبیر تاریخی و هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ‏عنوان روز جهانی قدس را حرکتی الهام ‏بخش و وحدت‏ آفرین در دفاع از زنده نگه‏داشتن آرمان ملت فلسطین، تقویت جبهه مقاومت و اتحاد امت اسلامی دانست و آن را یادآور نزدیکیِ پیروزی نهایی مردم رنج‌کشیده و صبور فلسطین بر متجاوزان و نمادی از همبستگی، وحدت و همدلی امت اسلامی برای حل مسئله فلسطین و بیرون راندن متجاوزان از تمام اراضی اشغالی فلسطین دانست.

رئیسی افزود: مادامی که اشغال قدس شریف ادامه دارد، چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای فرمودند، «همه روزهای سال، روز قدس است؛ قدس شریف، قلب فلسطین و سراسر کشور غصب‌شده، ادامه‌ی قدس است.»

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز مقاومت مردم فلسطین و خون شهدای مقاومت نتیجه داده و آینده متفاوتی را نوید می‌دهد، مهمترین عامل این مسئله را بیش از همه باورِ قلبی ملت بزرگ فلسطین دانست که در مبارزه با دشمن جنایتکار و متجاوز در هیچ برهه‌ای از پای ننشسته و هیچ گاه اسیر معاملات سازشکارانه نشده‌اند.

رئیسی تصریح کرد: به برکت غیرت، ایمان و شجاعت فلسطینی‌ها در طوفان الاقصی، امروز بر همگان روشن شده که کاخ پوشالی صهیونیسم، سست‌تر از خانه عنکبوت است و جهانیان نظاره‌گر تحقق این وعده صادق الهی‌ هستند.

عملیات تاریخی فلسطینی‌ها، ارتش جنایتکار صهیونیستی را به استیصال انداخته و آنها برای بازسازی وجهه از دست رفته خود، با پیشرفته‌ترین سلاح‌ها به جان زنان و کودکان مظلوم افتاده‌اند و برای جبران ضربه استراتژیک ناشی از طوفان‌الاقصی، به ارتکاب جنایات جنگی و نسل‌کشی روی آورده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تحولات اخیر در غزه بیش از پیش نشان داد که رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ‏یک اصول انسانی، اخلاقی، حقوقی و بین‌المللی پایبند نبوده و برای سرپوش گذاشتن بر ضعف‏های درونی خود، به هر اقدامی وحشیانه و غیر انسانی دست می‌زند، اظهار داشت: امروز مسئله‌ فلسطین و غزه به شاخص میان دو وضعیت «پایبندی» و یا «ضدیت» با اصول انسانی و به محک و ملاک شرافت اسلامی و انسانی تبدیل شده است.رئیسی با اشاره به اینکه متاسفانه، مدعیان دروغین حقوق بشر در غرب، سکوت خجالت‌آوری را پیشه کرده‌اند و نه تنها تلاشی برای توقف ماشین کشتار نمی‌کنند، بلکه با محوریت آمریکا، آشکار و پنهان در آن مشارکت دارند، تاکید کرد: بدون هرگونه تردید، آمریکا شریک جرم قطعی جنایت رژیم صهیونیستی در غزه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه صبر و ایستادگی مثال‌زدنی مردم غزه و نیروهای مقاومت در شش ماه گذشته که ناشی از ایمان و اعتقاد راسخ آنان است، موجب شده دشمن صهیونیستی به هیچ یک از اهداف راهبردی خود در جنگ غزه، دست نیابد، خاطرنشان کرد: اگر ملتی به قدرت ایمان متکی باشد توانایی چیره شدن بر قدرت‌های مادی را خواهد یافت و حتماً لذت پیروزی را خواهد چشید؛ این وعده الهی است و سنت‌های الهی تخلف ناپذیرند.

رئیسی عملیات طوفان الاقصی را واکنشی به یک دوره طولانی از ویرانگری، ستم و توحش و پیامی به بی‏تفاوتی و سکوت مجامع و محافل حقوق بشری در برابر جنایات پی در پی رژیم صهیونیستی و هتک حرمت مسجدالاقصی دانست و گفت: طوفان الاقصی نقطه عطفی در تاریخ مبارزه با اشغالگری است و روند نبرد فلسطین به پیش و پس از آن تقسیم شده؛ جهان و منطقه به شرایط پیش از این عملیات باز نخواهد گشت و ارتکاب دیوانه‌وار جنایات جنگی و قتل‌عام زنان و کودکان از سوی صهیونیست‌ها، نخواهد توانست بر شکست‌های غیر قابل ترمیم آنان سرپوش بگذارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی امروزه در هر دو میدان سیاسی و نظامی، با انبوهی از مشکلات مواجه است، افزود: در میدان نظامی، غلبه اراده فلسطینی‌ها بر سامانه‌های چندلایه پدافندی صهیونیست‏‌ها، توهم شکست‏‌ناپذیری این رژیم را بی‌اساس‌‏تر کرد و سطح بالای آسیب‌پذیری این رژیم برای جهانیان عیان شد. این رژیم پوشالی در میدان سیاسی نیز، بیش از هر زمانی در مرز فروپاشی داخلی قرار گرفته است.

رئیسی با تاکید بر اینکه استمرار پروژه‌های ننگین سازش‌کاری مثل «عادی‌سازی»، به برکت خون مبارزان فلسطینی، به قمار روی اسب بازنده تبدیل شده است، نکته قابل توجه این رخداد طوفانی در جهان را این نکته برشمرد که بیداری وجدان‌ها و افکار عمومی در جهان، مغلوب «تصویرسازی و مظلوم‌نمایی رژیم صهیونیستی» نشده و حرکت این رژیم حتی از سوی مردم کشورهای حامی این رژیم محکوم شد و این محکومیت‌ها همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور راه‌پیمایی‌ها و اعتراض‌های متعدد چه در کشورهای منطقه و چه در سطح جهان را سبب رخنه در حصار امن رسانه‌ای در گرداگرد رژیم نامشروع صهیونیستی دانست و اظهار داشت: ملت‌های جهان، بیش از همیشه به اهمیت و ضرورت ایستادگی در برابر این دیو زشت‌خو پی برده‌اند.

حملات سنگین و جنایات رژیم صهیونیستی بر خلاف آنچه سران جنایتکار این رژیم تصور می‌کنند، مردم فلسطین را چه در نوار غزه و چه در کرانه باختری، بر ادامه مقاومت و نبرد با متجاوزان مصمم‌تر کرده است.رئیسی با بیان اینکه طرح‌های سازشکارانه پیشین و برنامه‌های ذلت‌بار جدیدتر، همگی به بایگانی تاریخ رفته‌اند و هیچ طرح و ایده‌ای برای آینده فلسطین، بدون نظر صاحبان اصلی این سرزمین، اجرا شدنی نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان که پیش از این نیز اعلام کرده است، حامی مقاومت بوده و بر حقانیت مردم فلسطین در نبرد با دشمن غاصب تاکید می‌کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: زیرپا گذاشتن همه اصول انسانی و مقررات بین‌المللی از جمله حمله تروریستی این رژیم به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، گرچه بی پاسخ نخواهد ماند، اما اوج سرخوردگی و درماندگی این رژیم را نشان می‌دهد که دیوانه‌وار برای سرپوش گذاشتن برشکست‌های خود، در جنایت علیه بشریت از هیچ اقدامی فروگذار نیست.

رئیسی با بیان اینکه به حول و قوه‌ الهی، رژیم غاصب صهیونیستی به دست دلاورمردان جبهه مقاومت مجازات خواهد شد و آنها از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهند شد، تصریح کرد: به روح پاک همه شهدای مقاومت فلسطینی و شهدای راه قدس درود می‌فرستم و از صمیم قلب به مردم صبور و رنج‌کشیده نوار غزه که در ماه‌های گذشته به طور پیوسته آماج حملات جنایت‌بار رژیم کودک‌کش بوده‌اند، ادای احترام می‌کنم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ایران خود را در کنار همه مبارزانی می‌داند که امروزه در خط مقدم مبارزه با استکبار در منطقه، ایستاده‌اند؛ ما به گرمی دست همه آن مبارزان را می‌فشاریم و از همه ملت‌ها برای حمایت از مقاومت جوانان غیور، مومن و شجاع فلسطین و لبنان، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

مرتبط ها
نظرات
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
تورهای مسافرتی آفری
تاکید بر تولید و واردات مناسب در جلسه شورای رقابت با وزیر صمت
صندوق بین‌المللی پول از بهبود نرخ بیکاری در ایران خبر داد
مقایسه ساعت اورینت با سیتیزن
پلیس راهور: از سفرهای غیرضروری در جنوب شرق کشور اجتناب کنید
اردوغان: اسرائیل تنها مقصر تشدید تنش‌ها در خاورمیانه است
بلینکن: تشدید تنش با ایران به نفع آمریکا و اسرائیل نیست
امیرعبداللهیان خطاب به همتای ژاپنی: پاسخ نظامی به رژیم اسرائیل صرفاً عملیاتی محدود و حداقلی بود
توضیحات تکمیلی پلیس درباره مرگ یک زندانی
اسرائیل مسئول تنش‌ها در منطقه است
جزئیات جلسه خودرویی وزیر صمت با شورای رقابت
۵ سناریوی احتمالی اسرائیل پس از دفاع مشروع ایران
پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
مردم ایران این هدیه ناقابل را از کشتی فرنگی بپذیرند
۱۰۰۰۰ زن در حملات اسرائیل به غزه کشته شده‌اند
پاسخ ایران به جنایت اسرائیل مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی بود
واکنش مایلی‌کهن بعد از دادگاه تجدیدنظر قلعه‌نویی
پاسخ سفیر ایران به بازی تازه سفیر رژیم صهیونیستی در باکو
عملیات ایران، یکی از برترین قدرت نمایی های نظامی بود+ فیلم
قیمت هر سهم باشگاه پرسپولیس اعلام شد+جزئیات
آغاز ثبت‌نام مجدد در نوبت دوم کنکور از فردا
اعمالز جدید آمریکا علیه ایران بعید استر
نظرسنجی
بنظر شما باتوجه به حوادث اخیر فلسطین چقدر احتمال فروپاشی رژیم صهیونیستی وجود دارد؟
مشاهده نتایج
go to top