• خبرهای ویژه
  ادامه
 • نامه ۵۵ تشکل دانشجویی خطاب به جوانان کشورهای حاشیه خلیج فارس؛
  در برابر حمایت‌ حاکمان از طرح خائنانۀ «معامله قرن» سکوت نکنید
  جوانان ایرانی در قالب ۵۵ تشکل دانشجویی در نامه ای خطاب به جوانان کشورهایی حاشیه خلیج فارس، از آن ها خواستند تا با فریادهای دادخواهانه ی خود برخی حکّام همسو با رژیم صهیونیستی را آگاه کنند و در قبال طرح خائنانه معامله قرن سکوت نکنند.
 • در نشست بررسی ویژگی‌های مجلس تراز در گام دوم انقلاب مطرح شد؛
  انتظارات از جوانان راه‌یافته به مجلس بیشتر شده است/ مجلس باید پرچمدار نظام انقلابی باشد
  نگاه رهبر انقلاب در آغاز چله دوم انقلاب ناظر بر این است که ارکانی که می‌بایستی کشور را به سمت دولت اسلامی سوق دهند بارش بر دوش جوانان است. مجلس نقش ریل گذاری و راهبردی دارد برای رسیدن به دولت انقلابی و و تمدن آفرین. مجلس باید پرچمدار نظام انقلابی باشد.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  چرایی کاهش مشارکت مردمی در انتخابات «بدون روتوش»
  مردم نسبت به تغییر وضع موجود نا امید شدند و این نا امیدی ریشه در ضعف شدید دولت و مجلس در کارآمدی و برآورده کردن انتظارات مردمی دارد.پازل این نا امیدی در اتفاقات آبان ماه 98 تکمیل شد و مردم عدم صداقت مسئولین را نیز به عینه مشاهده کردند.
 • گزارشی از برنامه‌های تلویزیونی نوروز ۹۹؛
  قاب شاداب تلویزیون در نوروز ۹۹
  در این پرونده نگاهی به مهم‌ترین برنامه‌های نوروزی یک دهه اخیر انداخته‌ایم. برنامه‌هایی که با وجود ضعف‌ها و انتقاداتی که به آنها وارد بود اما توانستند مخاطبان را با خود همراه کنند و نقش بسیار مهمی در پرکردن اوقات فراغت مردم در ایام تعطیلات عید نوروز داشته باشند.
 • در راستای پیشگیری از ویروس کرونا صورت گرفت؛
  آزمون دکتری به تعویق افتاد/ ۲۱ تصمیم وزارت علوم برای کنترل کرونا
  وی افزود: اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام سایر اطلاعات مربوط به برگزاری آزمون در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.
 • پاسخی بر نگرانی‌های قرار گرفتن در لیست سیاه FATF؛
  لیست سیاه FATF؛ تفنگ بدون گلوله
  در بند 22 این دستورالعمل آمده است: «هم‌چنین به عنوان یک اصل، همکاری با توصیه‌های FATF نباید تعهدات یک کشور ذیل منشور سازمان ملل و قوانین حقوق بشر بین‌المللی جهت ارتقای احترام جهانی برای حقوق بنیادین بشر و آزادی‌ها مانند آزادی بیان، دین یا گردهمایی مسالمات‌آمیز را...
 • واکاوی ابعاد مختلف آموزش مسائل حقوقی به زنان؛
  آگاهی بخشی حقوقی به زنان، فرصت‌ها و چالش‌ها
  در عرصه خانواده گاها شأن و منزلت زنان دستخوش تعصب‌ها و جهالت‌های مردانی است که بدون هیچ بهره‌ای از اخلاق اسلامی، حقوقی را که از سوی شرع برای مدیریت و هدایت خانواده به آنها ارزانی شده است،‌ دستاویزی برای ظلم مضاعف به زنان و تحقیر آنها قرار می‌دهند.
 • تحلیلی از فضای سیاسی پسا انتخاباتی؛
  «پایان تلخ اصلاح‌طلبان» وقتی چاقو دسته خودش را برید
  انتخابات دوم اسفند 1396 که با شکست سنگین جریان اصلاح طلبی و البته پیروزی قاطع اصولگرایان در سراسر کشور همراه شد پیام های مهمی در خود دارد،پیام هایی که شاید خیلی زوایای پنهان سیاسی ندارد و با تحلیل غیر مسلح نسبت به موضوع می شود به راحتی دلایل چنین اتفاق مهمی را...
 • پس از بیانیه اخیر گروه ویژه اقدام مالی صورت گرفت؛
  ٤ پاسخ دانشجویی درباره قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF
  برای پاسخ به این ابهام باید گفته شود که در قسمت آخر بیانیه FATF‌ آورده شده است که وضعیت ایران در بیانیه عمومی Public Statement باقی خواهد ماند تا زمانی که برنامه اقدام را کامل اجرا کند. در ادامه بیانیه FATF‌ آورده شده است که ایران اگر پالرمو و CFT را صرفا مطابق با...
 • دانشگاه در مقابل کرونا سنگر گرفت؛
  تمهیدات هشت گانه دانشگاهیان برای مقابله با کرونا
  با ورود رسمی کرونا به ایران و ابتلا و نهایتا مرگ چند تن از هم وطنان بر اثر این ویروس، جامعه دانشگاهی با اتخاذ تصمیم های متفاوتی سعی در کنترل و مهار این ویروس خطرناک داردف ویروسی که مهم ترین راه برای سرکوب آن پیشگیری و رعایت بهداشت فردی و جمعی است.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  پیدا و پنهان مجلس دهم به روایت آمار و ارقام
  در میان منتخبین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 73 نفر در ترکیب سنی 30 تا 45 سال، 187 نفر در ترکیب سنی 45 تا 60 سال، 28 نفر در ترکیب سنی 65 به بالا می باشد و متوسط سن منتخبین مجلس نهم 48 سال بوده که در مجلس دهم این عدد به 50 سال افزایش یافته است.
 • پایان ماراتن انتخابات مجلس؛
  آخرین نتایج غیر رسمی انتخابات مجلس یازدهم به تفکیک شهرستان‌ها
  مردم شهرستان های مختلف با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نمایندگان خود را شناختند، «خبرنامه دانشجویان ایران» تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور را لحظه به لحظه منتشر می کند.
 • تحلیلی بر سرنوشت جریان‌های سیاسی کشور بعد از انتخابات مجلس؛
  فردای انتخابات چگونه است؟
  طی سه ماه گذشته شاهد حوادثی همچون اغتشاشات آبان‌ماه، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و سقوط هواپیمای اکراینی توسط پدافند موشکی سپاه بودیم که جامعه را به شدت ملتهب کرد. در نتیجه می‌توان گفت انتخابات امسال بیشتر واکنش اجتماعی مردم است تا درگیر شدن در فضای سیاسی!
 • با پایان زمان رای‌گیری؛
  ۳۰ تصویر منتخب «خبرنامه دانشجویان ایران» از انتخابات مجلس
  انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور و اولین میاندوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه برگزار شد. آنچه که در ادامه آمده، تصاویر منتخب خبرنامه دانشجویان ایران از این انتخابات در سراسر کشور است.
 • رهبر معظم انقلاب در پای صندوق رای؛
  به تعداد نامزدهای مورد نیاز آن شهر رأی بدهید/ هر کسی که به منافع ملی علاقه‌مند است، در انتخابات شرکت می‌کند
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس در سخنانی، روز انتخابات را روز جشن ملی خواندند و با تبریک این جشن به همه هم‌میهنان گفتند: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است که می‌خواهند با رأی دادن، شرکت خود در اداره امور کشور را که حق آنها است به‌دست آورند، ضمن اینکه رأی دادن یک...
 • بیانیه نهایی سیاسی انتخاباتی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛
  راه‌حل وضع کنونی اداره کشور در دل انتخاب مردم است/ از هیچ لیست و شخصی حمایت نمی‌کنیم
  انتخابات بعنوان یک نماد کلان و اصیل در حوزه جمهوریت مهم ترین ابزار تصمیم ساز در یک نظام اسلامی محسوب می شود و هر گونه غفلت و یا بی اهمیتی نسبت به این مسئله حیاتی می تواند کشور را از ریل پیشرفت و ترقی نگاه داشته و به عقب برگرداند.
 • بررسی نشریات دانشجویی/ هفته آخر بهمن ماه ۹۸؛
  نشریات دانشجویی برای انتخابات چه نوشتند؟ +عکس
  هرکسی که رای بیاورد، باید لیست خواسته‌هایمان را هم از او بخواهیم. صبر می‌خواهد و حوصله. بسته به اینکه نماینده از کدام سو باشد، شاید به اجبار، سطح و اولویت خواسته‌ها تغییر کند اما اصل دنبال کردن کسی که خودش را نماینده ما می‌نامد، تمام نخواهد شد. هیچ‌چیز یک‌شبه درست...
 • گزارشی از فضای انتخاباتی توئیتر؛
  مجلس تراز، مجلس همسو با سلیمانی است
  نکته جالب توئیت های کاربران توئیتری موج و فضاسازی انتخاباتی حول شهادت سپهبد سلیمانی و ربط آن به انتخابات است، کاربران توئیتری ابتدا توصیه به رای دادن می کنند سپس به رایی که نتیجه آن مجلس انقلابی و یاران سردار سلیمانی باشد.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  چرا باید رای بدهیم؟
  برای تغییر وضع موجود و خروج از نگاه یک سویه در مجلس و دولت و تشکیل مجلسی که محرک دولت باشد و نه موافق بی چون و چرای آن نیاز داریم به کسانی رای بدهیم که بتوانند با وضع قوانین جدید و یا نظارت قوی شیوه اجرای قوانین ناکارآمدی دولت را به حداقل رسانده و دولت پیر و خسته را...
 • در بیانیه دفتر تحکیم وحدت مطرح شد:
  مطالبات فرهنگ دفتر تحکیم وحدت از مجلس شورای اسلامی
  در قسمتی از این بیانیه آمده است: یکی از بزرگترین معضلات در حوزه ی فرهنگ، انحصار مالی و فکری در این حیطه می باشد. واضح است، هنگامی که منابع مالی به شکلی شفاف در اختیار تفکرات مختلف قرار نگیرد، در بستر هایی همچون سینما با انحصار فکری خاصی مواجه میشویم که مانع مشارکت...
 • صوت و فیلم
  ادامه
  تصاویر
  ادامه