گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 320756

با حضور جمعی از دانشجویان بسیج و عدالتخواه صورت گرفت؛

تجمع دانشجویان در اعتراض به عدم شفافیت در خصوصی‌سازی +تصاویر

در این تجمع دانشجویان با پوشیدن لباس کار حمایت خود را از کارگرانی که به دلیل نحوه خصوصی سازی از بیکار و یا دچار مشکل شده اند، اعلام کردند. پلاکاردهایی از قبیل «واگذاری غیر شفاف، اقدام علیه تولید ملی»، «بصیرت یعنی شنیدن صدای استخوان کارگر» و «آنان که در خانه شاهانه اند، از درد ملت همه بیگانه اند» در دست داشتند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جمعی از دانشجویان بسیجی و عدالتخواه دانشگاه‌های تهران، کرمانشاه و تبریز امروز در اعتراض به روند خصوصی سازی‌ها در کشور در میدان پاستور تجمع کردند. تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌هایی اعتراض خود را نسبت به واگذاری‌های صورت گرفته توسط سازمان خصوصی‌سازی نشان دادند.

تجمع کنندگان در این تجمع درباره روند خصوصی سازی شرکت ها و کارخانجات صنعتی شش نکته را مطرح کردند: اگر قرار است در سال ۹۸ شرکت‌های دولتی خصوصی سازی شوند توجه به چند نکته ضروری است: ۱-دولت اگر می‌خواهد خصوصی سازی کند باید بداند که خصوصی سازی برای مردمی کردن اقتصاد است نه اینکه اموال دولتی را دوباره به جیب خودش برگراند ۲-شرکت‌هایی که به ناحق خصوصی سازی شده اند دوباره باید به بیت المال برگردند ۳-اصلاح خصوصی سازی‌های کشور مطابق با اصل ۴۴ قانون اساسی نه مطابق با منافع غارت گران بیت المال ۴-طی دو دهه گذشته فقط ۸۳۵ شرکت خصوصی سازی شده است براین مبنا خصوصی سازی ۶۰۰ شرکت در سال ۹۸ به هیچ وجه منطقی نیست ۵-نهاد‌های قضایی ضمن ارزیابی اهلیت نبود فساد و اخذ تضامین کافی شرکت‌های دولتی را به بخش خصوصی واقعی واگذار کنند ۶-سازمان خصوصی سازی هر چه زودتر دست از قیمت گذاری‌های خیالی بر روی شرکت‌های دولتی برارد و به قیمت واقعی آن‌ها را واگذار کند.(متن کامل)

این تجمع در حالی برگزار شد که همین دانشجویان اردیبهشت ماه سال جاری(اینجــا) در اعتراض به نحوه خصوصی سازی و فسادهای مالی ناشی از آن در برابر وزارت اقتصاد و دارایی تجمع برگزار کردند. در این تجمع دانشجویان با پوشیدن لباس کار حمایت خود را از کارگرانی که به دلیل نحوه خصوصی سازی از بیکار  و یا دچار مشکل شده اند، اعلام کردند. پلاکاردهایی از قبیل «واگذاری غیر شفاف، اقدام علیه تولید ملی»، «بصیرت یعنی شنیدن صدای استخوان کارگرش» و «آنان که در خانه شاهانه اند، از درد ملت همه بیگانه اند» در دست داشتند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز با پوشیدن لباس کارگران در اعتراض به وضعیت خصوصی سازی در بین تجمع کنندگان گفت:عملکرد خصوصی سازی، چوب گذاشتن لای چرخ اقتصاد است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.