گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 346294

آموزش تفکر نقادانه به دانشجویان علوم پزشکی

این مدرس کارگاه آموزشی افزود: در ابتدای کارگاه آموزشی مفاهیمی از جمله آشنایی با فرایند تفکّر، تعاریف نقد و تفکّر نقادانه، اهمیّت تفکّر انتقادی و پایه‌های اساسی، گام‌های شکل‌گیری تفکّر نقادانه، ویژگی‌های افراد دارای تفکّر نقادانه، راهکارهایی برای پرورش تفکّر نقادانه و ... شرح داده شد.

خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از ایسنا، به همت مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کارگاه آموزشی تفکر نقادانه در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد.

بابازاده افغان روانشناس مرکز مشاوره در این باره گفت: تفکر نقادانه به معنی توانایی تصمیم‌گیری و حل مشکلات بر مبنای استدلال و شواهد منطقی و کنار گذاشتن احساسات در تصمیم‌گیری‌ها است. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که این نوع نگرش را درخود تقویت کرده اند اغلب تصمیمات درست‎تری اتخاذ می نمایند.

این مدرس کارگاه آموزشی افزود: در ابتدای کارگاه آموزشی مفاهیمی از جمله آشنایی با فرایند تفکّر، تعاریف نقد و تفکّر نقادانه، اهمیّت تفکّر انتقادی و پایه‌های اساسی، گام‌های شکل‌گیری تفکّر نقادانه، ویژگی‌های افراد دارای تفکّر نقادانه، راهکارهایی برای پرورش تفکّر نقادانه و ... شرح داده شد. در ادامه کارگاه آموزشی، مراحلی که برای شکل گیری تفکر نقادانه لازم و ضروری می باشد به صورت گام به گام بیان شد. سپس ویدیوی آموزشی از تفکر نقادانه پخش شد که مورد توجه و استقبال دانشجویان قرار گرفت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.