گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 368403

وزارت بهداشت و علوم باید از قبل برای دانشجویان وارداتی جایی در نظرگرفته باشند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت بهداشت نباید به صندلی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی نگاه اقتصادی داشته باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، محمدرضا احمدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره دانشجویان وارداتی که می‌توانند با مجوز وزارت بهداشت یک صندلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور را اشغال کنند گفت: این  اقدام در حق دانشجویان زحمتکش و تلاشگر، ظلم بزرگی است. در مقطعی، دانشجویان محصل در خارج از کشور با مشکلات ارزی مواجه شدند و از آن ها دعوت به بازگشت به ایران شد. لذا بایستی برای این برگشت زیرساخت هایی فراهم شود اما این افراد حق ندارند جای دیگر دانشجویان پزشکی را اشغال کنند زیرا حتی در برخی موارد امکان تعلیم و آموزش دانشجویان دولتی نیز وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این موارد بایستی در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی و پیگیری شود اظهار داشت: اگر وزارت بهداشت و علوم می‌خواهند دانشجویان وارداتی را بپذیرند باید قبل از آن برای آنها جایی در نظرگرفته باشند.

وی درباره نیاز کشورمان به این تعداد فارغ التحصیل پزشکی اظهار داشت: بطور کلی سیستم آموزشی کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر حسب نیازمندی‌های کشور تعریف خواهد شد و بر اساس آن جذب دانشجو صورت خواهد گرفت. نیاز است تا قبل از پذیرش دانشجوی پزشکی تقاضای مورد نیاز جامعه را در نظر بگیریم.

احمدی با اشاره به وجود قانون برای برخورد مجلس با عملکرد وزارت بهداشت در این موضوع گفت: ما نباید تاوان مصوبات قدیم را پرداخت کنیم.

وی افزود: آموزش با اقتصاد متفاوت است.برخی با نگاه مالی معتقدند دانشجویان محصل خارج از کشور می‌توانند با پرداخت همان شهریه در داخل کشورتحصیل کنند. ما باید در جهت مهارت آموزی حرکت کنیم مجلس یازدهم فقط به منافع مردم می‌اندیشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: اگر نگاه وزارت بهداشت به آموزش کشور و فروش صندلی دانشگاه های علوم پزشکی اقتصادی باشد؛ باید این مسئله را پیگیری کنیم چون بازی کردن با جان و سلامتی مردم کار انسانی و اخلاقی نیست.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری