خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 28 مهر 1393

اخبار

 
 
منابع آزمون کارشناسی ارشد
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
مشروح اجتماع دانشجویی «اعدام حقیقت» در دانشگاه تهران؛
رحیم‌پور: امیدوارم شیخ نمر اعدام شود اما آل سعود جرات این کار را ندارد/ قول محضری می‌دهم اگر آل سعود برود، اسرائیل 6ماهه سقوط می‌کند
اجتماع دانشجویی “اعدام حقیقت” که در حمایت از شیخ نمر باقر النمر و با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی در دانشگاه تهران هم اکنون برگزار می‌گردد، از شبکه تلویزیون اینترنتی آرمان به صورت زنده پخش خواهد شد. این برنامه را از این خبر به صورت زنده مشاهده کنید.
شبهه مامون به «مباهله» و پاسخ امام رضا(ع) به وی چه بود؟
این اولین باری بود که بدون جنگ و خونریزی (فتح مکه نیز بدون جنگ و خونریزی بود اما رسول خدا با ادوات نظامی رهسپار مکه شدند) به سود مسلمانان پیروزی حاصل شد. اما این آیه یکبار از سوی مامون عباسی در جریان مناظرات به چالش کشیده و شبهه ای به آن وارد شد!
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور:
تاکید به استفاده حداکثری از اهرم سیاست خارجه جهت موضع گیری علیه حکم اعدام شیخ نمر
امروز در همه کشورهای اسلامی؛ ملت‌های مسلمان؛ چه شیعه و چه سنی با اتحاد و وحدت در برابر غرب ایستاد‌ه‌اند و بیداری اسلامی باعث شده تن حکام دست نشانده غربی به لرزه در آید. قطعا چه آیت الله النمر به شهادت برسد و چه آل سعود از اعدام ایشان دست بکشد؛ این امر امروز بر...
پلاس خوانی خبرنامه دانشجویان ایران:
واقعیت جنجال رسانه ای اسیدپاشی، کرباسچی نمایی مهدی هاشمی، اضافه شدن یک سوال به مصاحبه گزینش و تحصیلکرده های خارج در دولت یازدهم
واکنش های رسانه ای و اخبار چند روز گذشته درباره اسید پاشی به چند دختر ، موضوع رفع حصر، دادگاه مهدی هاشمی و واکنش ها به اعلام حکم اعدام آیت الله نمر در عربستان طی روزهای گذشته در فضای مجازی مطرح شده است:
دعوای دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه سیستان و بلوچستان؛
افتضاح فرهنگی در برنامه یک دانشگاه؛ «جُنگ شبانه» تبدیل به «جَنگ شبانه» شد!
در این جنگ شبانه که با همت امور فرهنگی و با کمک کانون تئاتر دانشگاه برگزار شده بود دانشجویان زیادی شامل دانشجویان دختر و پسر حضور داشتند، به گونه‌ای که دانشجویان دختر همچون دیگر مراسمات دانشگاه در طبقه بالای سالن و پسرها در طبقه پایین آن قرار گرفتند.
شماره نخست از دور جدید ماهنامه‌ی نقد سینما
«مدیریت فرح‌نگی»؛ درباره مدیریت دهه شصتی سینما، شنیده نشده های بهروز افخمی و پرونده ای برای فیلم «نوح»
شامل گفتگوی مفصلی با «بهروز افخمی» پیرامون کارنامه‌ی کاری‌اش، حضور در مجلس ششم، همه‌ی حواشی فیلم «فرزند صبح»، چرایی ساخت «شوکران»، سفر به کانادا و فیلم آخرش «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» و ....، گفتگو با «روح‌الله حجازی» پیرامون فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»،...
ثبت‌نام عمره دانشگاهیان آغاز شد + لینک ثبت نام
گفتنی است قرعه کشی برای این ثبت‌نام بعد از عاشورای حسینی به صورت اینترنتی انجام می‌شود و با این روند زائرین اصلی و ذخیره اعلام خواهند شد و این دانشجویان با شرکت در دوره‌های آموزش مجازی و موفقیت در این دوره مجاز به اعزام به سرزمین وحی می‌شوند.
در نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی تهران و صنعتی شریف مطرح شد؛
چرایی فشار سیاسی برای حذف کف قیمت خوراک پتروشیمی
آنچه در مجلس در تکمیل این بحث مطرح شد و به تصویب نمایندگان نیز رسید، تعیین کف قیمت(13 سنت)برای خوراک پتروشیمی های گازی است. کف قیمت قانونی باعث جلوگیری از بسیاری از مفاسد و سوء استفاده ها از فرمول مزبور می شد. به همین سبب ذی نفعان قصد دارند طبق پیشنهادات خود کف قیمت...
سرمقاله خواندنی شریعتمداری:
جایزه برای کسی که بتواند با ارائه دلیل و سند اثبات کند سران فتنه کارگزاران اسرائیل نیستند!
جایزه برای کسی که بتواند با ارائه دلیل و سند و یا شاهد و قرینه‌ای قابل قبول، اثبات کند سران فتنه کارگزاران اسرائیل نیستند! و یا دستکم به یکی از اقدامات و مواضع و عملکرد آنها طی چند ماه گذشته اشاره کند که دستور‌العمل آن پیشاپیش و با صراحت- تاکید می‌شود که با صراحت و...
درباره آتش بس2/
تسویه حسابِ آتش بس؛ داستان بس، فیلمنامه بس
اما به غیر از کارگردان و تهیه کننده و دیگر عوامل تولید در پشت صحنه ، تنها نقطه اشتراک آتش بس ها آتیلا پسیانی است که بر خلاف « آتش بس 1 » که در آن حداقل تاثیری بر روی زندگی زوج قهرمان داستان داشت ، در « آتش بس 2 » عضوی خنثی است که وظیفه روخوانی پیام های اخلاقی فیلم...
مناظره ای درباره امکان سنجی تمدن تراز اسلامی در عصر غیبت:
نصیری:  تحقق نسبی جامعه در تراز اسلامی ممکن است/ کچوئیان:کسی نگفته ما می خواهیم جامعه عصر ظهور را درست کنیم
نصیری:به نظر من بخش قابل توجهی از تنش های فکری، فرهنگی و اجتماعی ما به این برمی گردد که ما وعده هایی داده ایم و ادعا هایی کرده ایم که قابل عمل و تحقق نبوده اند. کچوییان: ما به‌اندازه وسعمان مکلف به اصلاح هستیم و باید تلاش کنیم.
نامه بسیج دانشجویی 40 دانشگاه به وزیر ارشاد درباره تک‌خوانی زنان در کشور؛
شائبه «ترویج بی عفتی» از دامان دولت را پاک کنید/ چرایی حمایت از تکخوانی زنان و حرکات موزون در حضور مردان؟!
در بخش از این نامه آمده است: آیا معنی مدیریت جهادی در سال اقتصاد و فرهنگ، حمایت از کنسرت‌های تکخوانی زنان آوازه خوان و حرکات موزون و رقص باله در حضور مردان است؟! معلوم نیست اگر نام امسال مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ نبود چه می‌کردید؟!
معامله با نود؟
به نظر می رسد اگر بخواهیم واقع بینانه به شخصیتی چون فردوسی پور و نود بنگریم، درمی یابیم که عادل حتی تا چند برابر این مبلغ را می تواند از طریق دیگر دربیاورد. کاری که بسیاری از مجریان و بازیگران سینما و تلویزیون با سابقه و توانایی کمتر از او این روزها انجام می دهند.
رهبر انقلاب در حکم آغاز دوره جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
شتاب رشد علمی کشور نباید به هیچ بهانه‌ای کاهش یابد/ ۳ عضو حقوقی به شورا اضافه شدند
تشکیل منظم و به موقع جلسات شورای عالی و حضور فعال و با مطالعه و سازنده اعضاء بویژه رؤسای محترم قوا در جلسات و مباحث شورا و صرف وقت و همت کافی توسط همه اعضاء بویژه اعضاء حقیقی مورد تأکید می باشد.
آغاز سال تحصیلی با طعم اعتراضات صنفی/ بیش از 10 تجمع در یک ماه! +تصاویر
در همین مدت کوتاه که از سال تحصیلی 94-93 طی شده، اعتراضات صنفی دانشجویی دانشگاه‌های هنراصفهان، کوی دانشگاه تهران، سیستان و بلوچستان، شهید بهشتی، صنعتی اراک، علوم و فنون خرمشهر، سمنان، شهید چمران اهواز، خواجه نصیرالدین طوسی، مرکز آموزش عالی سلمان فارسی ثبت شد.
استعمار کشاورزی کشورهای جهان سوم
وقتی مسئله افزایش جمعیت به دروغ «مسئله» می شود
[بررسی های صورت گرفته در دهه های اخیر نشان می دهند] تنها علت ضعف و عدم توانایی [کشورهای] جهان سوم، تسلط استعمارگران می باشد که حاکمی را از جانب خود بر آنان می گمارند تا شریان حیاتی آنان را قطع کند و آنان را از هرگونه آزادی اقتصادی، تجاری، کشاورزی، صنعتی و فکری باز...
به بهانه سالگرد حضور رجایی در سازمان ملل
نگاه واقع بینانه به شورای امنیت
این همه سال گذشته است، اما هنوز نگاه واقع بینانه رجایی و امثال رجایی به سازمان ملل و شورای امنیت است که نگذاشته است ایران به جمع کشورهای بحران زده منطقه بپیوندد. نگاهی که می گوید:«رای شورا هرچه باشد، ما کار خودمان را می کنیم»
وحید جلیلی در جمع شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی:
بعضی دنبال وصیت نامه خدا می گردند!
آرمان خواه ترین و ایده آلیست ترین تشکیلات موجود در جمهوری اسلامی انجمن حجتیه است! می گوید ۱۰۰ و اگر شد ۹۹ دیگه نمی خواهم.ایده آلیسم افراطی به سکولاریسم میرسه،ویژگی تفکر انقلابی همین آرمانخواهی واقع بینانه است.
ادامه یک مشکل صنفی در دانشگاه سیستان؛
اتوماسیون تغذیه همچنان در نقص فنی است!
نقص فنی در دستگاه های رزرو غذا درسلف سرویس های دانشگاه سیستان وبلوچستان همچنان ادامه دارد و دانشجویان این دانشگاه مجبور شده اند برای دریافت ژتون کاغذی، ساعت های زیادی را در صف دریافت ژتون منتظر بمانند.
با سخنرانی رحیم پور ازغدی؛
گردهمایی دانشجویی «اعدام حقیقت» در حمایت از آیت‌الله نمر برگزار می‌شود +پوستر
گردهمایی دانشجویی «اعدام حقیقت در حمایت ار آیت الله نمر در دانشگاه تهران برگزار می شود. این مراسم که فردا یکشنبه 27مهرماه در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می شود، رحیم پور ازغدی به سخنرانی می پردازد.
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه برگزار کرد؛
تریبون آزاد در دانشگاه چابهار با موضوع «ازدواج دانشجویی»
گروه مخالف با تکیه بر عواملی از قبیل: تفاوتهای فرهنگی، کار و شغل، ظاهری بودن شناخت در دانشگاه و عدم شناخت مناسب، کم بودن مورد مناسب، کافی نبودن تسهیلات،خدمت سربازی و بالا رفتن توقعات در جامعه و قشر دانشجو، ازدواج دانشجویی را صحیح نمی دانستند .
اعضای جدید شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران انتخاب شدند
مرتضی دهقانی از دانشگاه آزاد شهرری، یاسر جنگی از دانشگاه فرهنگیان، مسعود اعتمادی از دانشگاه پیام‌نور ورامین، ایمان ایرانی از دانشگاه پیام‌نور جنوب، هادی حنیفی از دانشگاه آزاد شهرقدس، ابوالقاسم هوشمند از دانشگاه آزاد ورامین، رضا هاشمی و آمنه جهان‌تیغ از پردیس شهرری...
قانون آیین دادرسی کیفری در موعد مقرر اجرا خواهد شد؟
این مدت برای فراهم شدن زمینه‌های اجرایی قانون لازم است. البته تعویق اجرای قانون آیین دادرسی کیفری حتما باید از سوی مجلس پیش‌بینی شود و با مواردی مانند دستور رییس قوه قضاییه و از این قبیل قابل انجام نیست
ایدز ترقی علمی در ایران؛
سوء استفاده علمی اساتید از دانشجویان تا کجا ادامه خواهد داشت؟
اساتید از نیروی کار دانشجویان در جریان و تحت لوای تمرین و فعالیت کلاسی جهت انجام پروژه های تحقیقاتی خود که بعضاَ طی قراردادهای پژوهشی کلان عهده دار شده اند سود می گیرند بدون اینکه حتی هیچگونه حق الزحمه ای یا حق معنوی برای دانشجو قائل شوند.
حسن عباسی در برنامه حذف و اضافه:
باید تولید علم کنیم، نه منتظر گرفتن علم از غرب باشیم/ ارزش پول در نظام اقتصادی ما از بین رفته است +فیلم
زوج جوانی چند وقت پیش به حضور من رسیدند و گفتند برای درمان مشکل جنسی شان با روان شناس مشورت کرده اند، پیشنهاد دکتر روان شناس دیدن فیلم های مستهجن بوده است. این نتیجه همان اعتراف گیری است. وقتی روان شناسی را با اعتراف گیری وارد جامعه دینی می کنید نتیجه همین می شود.
عزاداری برای محرم، پدیده فساد و مشکلات دانشجویان علوم انسانی و اهمیت isi
سوژه های این هفته «خبرنامه دانشجویان ایران» برای نشریات دانشگاهی
بسیاری از نشریات هفتگی دانشگاهی خیلی اوقات، شب توزیع، طراحی می‌شوند و صبح طراح یا مسئول اجرایی نشریه با تلاش فراوان آن را به انتشاراتی می‌رساند تا به ساعت نماز و نهار که زمان توزیع نشریه است، برسد. محرم نزدیک است و هیئت‌های دانشجویی کم‌کم مهیای دهه اول می‌شوند.
حال و هوای دانشگاه‌های شیراز و اصفهان در ابتدای سال تحصیلی
افتتاح یک هیئت دانشجویی، برگزاری یک نمایشگاه و جشن عصای سفید
در حالی که فصل سرما آرام آرام فرا می‌رسد اما فعالیت دانشجویان در دانشگاه‌های سراسرکشور گرمای خاصی به فضای دانشگاه‌ها بخشیده است. هیئت دانشجویی حضرت علی اکبر(ع) به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه پیام‌نور خوراسگان اصفهان افتتاح شد.
اکران تامل‌برانگیز یک نمایش جنجالی در یک دانشگاه!
در بخشی از نمایش از زبان پدر یک شهید ارمنی بیان می شود که عرق خورهای صف اول مغازه او اکنون در صف اول نماز جمعه هستند! یا وی می گوید من مانند بعضی خانواده های شهدا اهل زیر آب زدن نیستم!
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
پیروزی غزه تحقق وعده الهی و بشارت دهنده پیروزیهای بزرگ‌تر/ رمضان عبدالله:امیدواریم نماز را با شما در مسجد الاقصی بخوانیم
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به وعده‌های الهی برای یاری مجاهدان، افزودند: همراهی شگفت انگیز مردم با مقاومت و خسته نشدن از بمباران بی‌وقفه دشمن و کشتار بی‌رحمانه بیش از 2 هزار نفر از جمله تعداد زیادی از زنان و کودکان، چیزی جز لطف و کمک الهی نبود.
در گفتگو با آیت‌الله علوی گرگانی مطرح شد؛
«برای وحدت و رهبری جامعه، هیچ راهی‌نداریم الا قبول ولایت فقیه»
انصافاً نباید از حق گذشت که آقا سیاست کاملی داشتند و توانستند مملکت را رهبری کنند. اگر کسی غیر از این بگوید به نظرم کم لطفی کرده است. بینی و بین‌الله با مشکلاتی که الان مملکت با آنها دست به گریبان است که بعضی از آنها از دوران مرحوم امام هم دشوارترند، با درایت رهبری...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.